Hoppa till sidans innehåll

Totalresultat


Morokulien 2-dagars, Klassresultatlista

Morokulien 2-dagars, Klassresultatlista

Etapp 2, 2010-07-04


H21L  6 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Lars JohanssonKarlsbyhedens IK119:50
2Fredrik PerssonOK Pan-Kristianstad129:32
3Björn BeckiusOK Tyr137:47
4Daniel C. SkjønsfjellNordreisa IL182:12
Bengt HansskeKils OKEj start
Håkan GranefeltOK TyrEj start

D21L  12 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Anette CarlssonKFUM Örebro OK102:44
2Kristin JohanssonVästvärmlands OK111:10
3Linn NilssonOK Tyr114:01
4Maria IvermarkVästerås SOK127:08
5Heidi TronbølNydalens SK133:04
6Karolina KällstrandGöteborg/Majorna OK133:20
7Elin ErikssonVästvärmlands OK140:23
8Anna NordströmKils OK141:17
Maria ErikssonVästvärmlands OKEj godk.
Stina GranefeltOK TyrEj start
Therese LarssonOK KroppefjällEj start
Malin JonssonOK TyrEj start

H21K  4 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Kristofer ThorslundVäsby OK90:55
2Erik BengtssonFK Åsen93:35
3Jonas PreiszLustens OK149:03
Filip IvermarkVästerås SOKEj start

D21K  6 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Ingunn BergetÅs-UMB orientering109:54
2Lisa BorrsénOK Kroppefjäll115:46
3Gro StrandAustmarka IL119:39
4Malin IvermarkFrölunda OL124:26
Mariken BjervaDrangedal OLEj godk.
Emilie LarssonOK KroppefjällEj start

H17-20  6 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Sebastian EkmanVästvärmlands OK101:55
2Jacob LilljeqvistStigsökarna136:45
3Tobias BeckiusOK Tyr151:32
4Albin LiljeqvistStigsökarna159:22
5Fredrik JanssonVästvärmlands OK164:52
Alexander HeenNordreisa ILEj godk.

D17-20  5 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Malin EijsinkÅs-UMB orientering76:04
2Linda EngenRaumar orientering112:40
3Amanda HallénTrollhättans SOK116:00
4Emma EkbergLidköpings VSK140:09
Lisa ViktorssonEds SKEj godk.

H16  2 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Tord E HaflanNydalens SK91:56
Joachim ArnesenFossum IFEj godk.

H14  8 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Henrik EijsinkÅs-UMB orientering74:38
2Elis NordströmKils OK91:00
3John GordonStigsökarna109:04
4Håkon GræsbergLundersæter IL110:42
5Inge BrendenLundersæter IL162:44
Sondre TaugbølÅlgård OKEj godk.
Nikolai TorpLundersæter ILEj godk.
Lars BranderVästvärmlands OKEj godk.

D14  4 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Tuva BjerketvedtOK Moss73:10
2Ingrid HolmenOK Moss94:09
3Lene TaugbølÅlgård OK94:36
Ida Karine KarlsenOK MossEj godk.

H12  5 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Lavran ThorstensenOppsal IF Orientering77:28
2Joel GustavssonStigsökarna80:30
3Emil Bjørnstad StrandRaumar orientering129:05
Albin ClaessonSävedalens AIKEj godk.
Eric CampbellLustens OKEj start

D12  7 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Mirjam DalénSala OK53:55
2Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK72:37
3Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss76:31
4Maria ErikssonEds SK76:47
5Fanny LilljeqvistStigsökarna107:14
6Sofia GustafssonEds SK116:36
Rebekka MarkowAustmarka ILEj godk.

H10  3 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Nils OttossonGävle OK66:17
2Rasmus LilleqvistStigsökarna90:11
Oscar HolmenOK MossEj godk.

D10  2 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Katja DalénSala OK72:10
2Ella NordströmKils OK75:04

H35  11 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Steinar LandeBø OL88:33
2Magnus NordströmKils OK91:01
3Martin FogelbergVästvärmlands OK91:08
4Urban LjungbergDegerfors OK91:39
5Tommy JohanssonVästvärmlands OK92:58
6Asgeir LiumOSI Orientering95:38
7Donald McCarthyÄrla IF103:17
8Torstein HoleNydalens SK113:12
9Jörgen KarlssonLeksands OK164:22
Anders KnutssonLinköpings OKEj godk.
Jonas BergenfurOK ÄlgenEj start

D35  3 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Johanna RåbergOK Tyr75:25
2Annika LjungbergDegerfors OK108:50
3Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK113:08

H40  7 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Ulrik StaugaardFIF Hillerød82:55
2Patrik OttossonGävle OK96:02
3Örjan BeckiusOK Tyr96:07
4Bjørn KarlstadBrandval/Kongsvinger OK99:37
5Johan LilljeqvistStigsökarna105:19
Mats LarssonOK ÄlgenEj godk.
Per Henning BjervaÅs-UMB orienteringEj start

D40  5 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Helena ErikssonEds SK86:55
2Suzy LarssonOK Skogshjortarna88:25
3Anneli GordonStigsökarna102:07
Astrid BjørnerødOK MossEj godk.
Karina ÖstlundIFK Moras OKEj start

H40K  9 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL74:16
2Anders PetterssonStigsökarna74:32
3Knut TaugbølÅlgård OK77:41
4Per-Ivar SveheimOdal OL87:04
5Øyvind StørenBø OL87:12
6Roy GjerdingOK Moss101:29
7Petter FureOppsal IF Orientering113:46
Vincent EijsinkÅs-UMB orienteringEj godk.
Arild RoenOK ØstEj start

D40K  2 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Hanne NarvestadHalden SK68:15
2Anne Karin ThorstensenOppsal IF Orientering91:18

H45  12 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Tore BjørnerødOK Moss80:19
2Lars GranumOppsal IF Orientering86:20
3Lars AnderssonOK Tyr86:22
4Pär ClaessonSävedalens AIK91:07
5Jörgen HallénTrollhättans SOK91:12
6Kjell EinarssonOK Skogshjortarna91:50
7Andres LaasOK Skogshjortarna96:31
8Claes EkbergLidköpings VSK102:00
9Björn EngströmLustens OK135:13
10Jörgen DalénSala OK136:17
Magnus WideFrölunda OLEj godk.

D45  8 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Heli MarjomaaStigsökarna72:31
2May Bente BrurbergÅs-UMB orientering83:03
3Ida EngenRaumar orientering90:11
4Nina BejbomUddevalla OK91:47
5Mette SolbergseterAustmarka IL97:37
6Ann-Sofie HultsvedOK Tyr97:43
Annika HallénTrollhättans SOKEj godk.
Åse Torp AnderssonAustmarka ILEj start

H50  15 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Per Kristian EkebergIL Tyrving78:28
2Lars NordströmKils OK80:02
3Einar JensenNydalens SK85:23
4Thord JanssonVästvärmlands OK85:30
5Knut EngenRaumar orientering93:42
6Thomas ÖstlundIFK Moras OK93:53
7Karl Aasmund ErøyOK Moss96:54
8Tor StrandRaumar orientering97:19
9Göran AndreassonOK Kroppefjäll99:23
10Håvard NyhusBrandval/Kongsvinger OK100:02
11Leif ThingsrudØstmarka OK100:03
12Bjørn Olav BergsløkkenGrue IL112:02
13Ole TexmoFet OL131:30
Thomas GabrielssonVästvärmlands OKEj godk.
Sten GustafssonEds SKEj start

D50  8 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Berit DanielsenIL Tyrving61:24
2Kerstin BurmanKvillebyns SK70:04
3Wenche BjørnstadRingsaker OL70:57
4Anne-Marie EricssonKristinehamns OK75:23
5Bente LineSkaukameratene OL75:55
6Anne SørumRingsaker OL82:03
7Ann LaasOK Skogshjortarna101:00
Märit GustafssonEds SKEj start

H55  14 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Roar LøvtjernetBrandval/Kongsvinger OK83:04
2Lars OlssonVästvärmlands OK87:06
3Stefan GunnarssonKristinehamns OK87:43
4Tor SolbergseterAustmarka IL90:06
5Hans EkbergTrollhättans SOK92:48
6Lars EkbergTrollhättans SOK93:00
7Roalh KlevelandKvillebyns SK100:10
8Arvid GalborgenEds SK102:32
9Jan SveenRaumar orientering109:48
Ingvar AnderssonOK AmneEj godk.
Peter PreiszLustens OKEj godk.
Gunnar BejbomUddevalla OKEj godk.
Rolf ErikssonVästvärmlands OKEj start
Bengt NilssonVästvärmlands OKEj start

D55  6 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Wenche HultgreenIL Tyrving68:31
2Gunnel GillenäsKristinehamns OK86:34
3Yvonne GalborgenEds SK123:56
Britt-Marie AnderssonOK AmneEj godk.
Britt GunnarssonKristinehamns OKEj godk.
Inge IversenMariager Fjord OKEj godk.

H60  13 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Christer ElfsbergKristinehamns OK69:55
2Ingemar ZiljatOK Djerf70:27
3Børre BørresenBrandval/Kongsvinger OK74:50
4Eystein WeltzienIL Tyrving75:29
5Christer GillenäsKristinehamns OK80:01
6Christer NälemarkOK Djerf84:24
7Harry EnbergVästerbergslagens OL84:39
8Knut StertenGjø-Vard OL84:51
9Niels Jorgen IversenMariager Fjord OK111:34
10Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK112:46
Bror FureskogAlfta-Ösa OKEj godk.
Sven-Eric CarlssonAlfta-Ösa OKEj godk.
Odd HaugerBrandval/Kongsvinger OKEj start

D60  6 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Ann-Marie HolmströmIK Gandvik77:20
2Eva TrangiusOK Tyr94:03
3Gunilla HolstBottnaryds IF123:54
4Barbro AnderssonOK Skogshjortarna158:45
Rønnaug BørresenBrandval/Kongsvinger OKEj start
Lena GranefeltOK TyrEj start

H65  18 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Per-Ivar MöllbergArboga OK58:03
2John SørensenIndre Østfold OK63:39
3Jan FogelbergVästvärmlands OK66:11
4Hans PerssonOK Älgen74:55
5Lennart MattssonLustens OK81:29
6Yngve JohanssonKristinehamns OK84:52
7Svein BakkenStigsökarna85:19
8Ronny AnderssonOK Skogshjortarna89:03
9Harald HaugenRingsaker OL90:18
10Harald BrekkeHamar OK93:24
11Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK100:26
12Lars-Erik GaddeGöteborg/Majorna OK107:49
13Sten BrennaBrandval/Kongsvinger OK121:15
Bjørn EriksrudRond OLEj godk.
Per FosserIndre Østfold OKEj start
Ole-Johan VangenHamar OKEj start
Stig TörnkvistKöping-Kolsva OKEj start
Amund HerrebrødenOK ØstEj start

D65  4 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Dagny GustavssonSigtuna OK74:19
2Marith BrekkeHamar OK76:35
3Mariann NilssonLustens OK76:45
4Karin CreutzerOK Tyr79:36

H70  8 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Rolf LarssonDegerfors OK72:01
2Rolf GävertVästvärmlands OK78:58
3Willy JohansenRingsaker OL80:58
4Bjørn GunnerødAsker SK108:01
5Nils. UttersrudRaumar orientering112:42
Elling FrøvollSturla, IFEj godk.
Roger TorperSkaukameratene OLEj godk.
Roger LarssonVästvärmlands OKEj godk.

D70  5 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Gunni EkbergÄtrans IF85:03
2Barbro VallinKungälvs OK86:19
3Torunn FrøvollSturla, IF109:53
Bakken GroStigsökarnaEj godk.
Ulla-Britt LundbergLustens OKEj godk.

H75  10 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Melvin NilssonLustens OK70:00
2Rune GårdhOK Älgen70:08
3Nils JanssonSkattkärrs IF73:36
4Kurt JohanssonUddevalla IS77:58
5Holger PerssonOK Eken79:02
6Iver RognstadHadeland OL88:27
7Bertil LundbergLustens OK95:40
8Gunnar NymanOK Djerf96:54
9Arvo HyvönenSkattkärrs IF97:52
10John LarssonVästvärmlands OK104:11

H80  5 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Sven-Erik GustafssonSäffle OK74:31
2Helmer EkbergÄtrans IF74:57
3Göran BarremyrOK Fryksdalen93:37
Gunnar AnderssonVästvärmlands OKEj start
Gunnar GustafssonOK GraneEj start

H17C  15 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Runar ThorstensenOppsal IF Orientering64:05
2Bjørn NordvikKolbotn & Skimt OL71:32
3Jens-Henrik SimonsenOK Øst73:57
4Trond FurubergGrue IL76:50
5Svein HaugomBrandval/Kongsvinger OK77:14
6Martin SkytterenGrue IL77:50
7Ole Morten GræsbergLundersæter IL77:55
8Egil SolbergseterAustmarka IL78:36
9John TangenHamar OK80:22
10Roar SætabergetLundersæter IL83:40
11Magnar LangbråtenBrandval/Kongsvinger OK84:47
12Trond FrøvollOdal OL87:21
13Einar StensbyLøten o-lag89:15
14Svein-Tore G NarvestadHalden SK119:03
Carl-Erik JohnsonKinnaströms SKEj start

D17C  4 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Sigrun SkytterenGrue IL81:38
2Caroline OttossonGävle OK126:51
3Kristin GrimsrudSkaukameratene OL138:07
4Liv Eli KvesetbergGrue IL145:01

H17N  3 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Tor SimonsenOK Øst79:48
Tor Arne s LoxhaugOK ØstEj godk.
Erland ØstgårdAustmarka ILEj start

D17N  7 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Kari Anne GræsbergLundersæter IL67:56
2Hanne Stubberud NærbySkaukameratene OL86:20
3Liv SimonsenOK Øst125:12
Tina BjørnstadRaumar orienteringEj godk.
Åste ØstgårdAustmarka ILEj start
Inger Lise Broen GrøttlandSkaukameratene OLEj start
Unni HerrebrødenOK ØstEj start

U3  3 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Gustav MöllbergArboga OK66:54
2Emilia DanielssonKöping-Kolsva OK69:45
3Tor-Arve Bjørnstad StrandRaumar orientering70:26

U2  1 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Cassandra SmedsSala OK74:08

U1  9 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Fredric Broen GrøttlandSkaukameratene OL42:31
2Sigrid Høyer StaugaardFIF Hillerød43:02
3Halvor NærbySkaukameratene OL61:47
4Kaja GræsbergLundersæter IL64:08
5John Arne TorpLundersæter IL67:47
Arvid JohanssonVästvärmlands OKEj godk.
David KindlundOK TyrEj godk.
Anders BranderVästvärmlands OKEj godk.
Sondre SkytterenGrue ILEj start

INSK  13 anmälda
PlNamnFöreningTid
Alfred BjørnerødOK Moss
Anna NærbySkaukameratene OL
Birk ThorstensenOppsal IF Orientering
Cornelia KindlundOK Tyr
Håkon Broen GrøttlandSkaukameratene OL
Ingrid Bratland TjernshaugenOK Moss
Karoline BjørnerødOK Moss
Lars Gåsvik NarvestadHalden SK
Tatjana MarkowAustmarka IL
Edvard ØstgårdAustmarka IL

Ö1  6 anmälda
PlNamnFöreningTid

Ö2  9 anmälda
PlNamnFöreningTid

Ö4  9 anmälda
PlNamnFöreningTid
Torbjörn JohanssonOK Älgen

Ö7  12 anmälda
PlNamnFöreningTid

Ö8  8 anmälda
PlNamnFöreningTid
Maria Høyer StaugaardFIF Hillerød

Ö9  3 anmälda
PlNamnFöreningTid


Skapad 2010-07-04 14:15:43 med OLA version 4.1.6
Uppdaterad: 04 JUL 2010 14:38 Skribent: Andreas Blomgren

Postadress:
OK Hierne - Orientering
Andreas Blomgren, Solberga Nolarstuga 1
67041 Koppom

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info