Hoppa till sidans innehåll

Resultat, etapp 1


Morokulien 2-dagars, Resultatlista

Morokulien 2-dagars, Resultatlista

Etapp 1, 2010-07-03


H21 Lång4500 meter6 anmälda
1Fredrik PerssonOK Pan-Kristianstad36:17
2Lars JohanssonKarlsbyhedens IK36:24
3Björn BeckiusOK Tyr42:24
4Bengt HansskeKils OK55:06
5Daniel C. SkjønsfjellNordreisa IL56:42
Håkan GranefeltOK TyrEj start

D21 Lång4000 meter12 anmälda
1Kristin JohanssonVästvärmlands OK42:18
2Anette CarlssonKFUM Örebro OK43:00
3Linn NilssonOK Tyr46:43
4Elin ErikssonVästvärmlands OK50:12
5Heidi TronbølNydalens SK50:46
6Maria IvermarkVästerås SOK52:17
7Karolina KällstrandGöteborg/Majorna OK52:37
8Stina GranefeltOK Tyr52:45
9Maria ErikssonVästvärmlands OK54:59
10Anna NordströmKils OK56:09
11Therese LarssonOK Kroppefjäll59:07
Malin JonssonOK TyrEj start

H21 Kort4000 meter4 anmälda
1Kristofer ThorslundVäsby OK37:57
2Filip IvermarkVästerås SOK42:26
3Erik BengtssonFK Åsen43:31
4Jonas PreiszLustens OK74:53

D21 Kort3500 meter6 anmälda
1Ingunn BergetÅs-UMB orientering61:13
2Gro StrandAustmarka IL65:18
3Malin IvermarkFrölunda OL73:31
4Lisa BorrsénOK Kroppefjäll75:17
5Emilie LarssonOK Kroppefjäll87:04
Mariken BjervaDrangedal OLEj godk.

H17-203500 meter6 anmälda
1Sebastian EkmanVästvärmlands OK32:19
2Tobias BeckiusOK Tyr45:06
3Jacob LilljeqvistStigsökarna50:55
4Fredrik JanssonVästvärmlands OK60:40
5Albin LiljeqvistStigsökarna73:28
Alexander HeenNordreisa ILEj godk.

D17-202900 meter5 anmälda
1Malin EijsinkÅs-UMB orientering32:47
2Amanda HallénTrollhättans SOK48:06
3Linda EngenRaumar orientering48:24
4Emma EkbergLidköpings VSK71:31
Lisa ViktorssonEds SKEj godk.

H163100 meter2 anmälda
1Tord E HaflanNydalens SK42:24
2Joachim ArnesenFossum IF46:09

H142400 meter8 anmälda
1Henrik EijsinkÅs-UMB orientering28:54
2Elis NordströmKils OK38:47
3Håkon GræsbergLundersæter IL45:56
4John GordonStigsökarna47:47
5Lars BranderVästvärmlands OK55:44
6Inge BrendenLundersæter IL101:33
Nikolai TorpLundersæter ILEj godk.
Sondre TaugbølÅlgård OKEj godk.

D142400 meter4 anmälda
1Tuva BjerketvedtOK Moss26:30
2Ingrid HolmenOK Moss36:51
3Lene TaugbølÅlgård OK39:15
Ida Karine KarlsenOK MossEj godk.

H121900 meter5 anmälda
1Eric CampbellLustens OK37:30
2Lavran ThorstensenOppsal IF Orientering42:52
3Joel GustavssonStigsökarna44:50
4Emil Bjørnstad StrandRaumar orientering65:35
Albin ClaessonSävedalens AIKEj godk.

D121900 meter7 anmälda
1Mirjam DalénSala OK27:49
2Rebekka MarkowAustmarka IL40:50
3Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss42:14
4Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK42:38
5Maria ErikssonEds SK43:02
6Fanny LilljeqvistStigsökarna73:10
7Sofia GustafssonEds SK75:18

H102100 meter3 anmälda
1Nils OttossonGävle OK32:22
2Rasmus LilleqvistStigsökarna60:13
Oscar HolmenOK MossEj godk.

D102100 meter2 anmälda
1Katja DalénSala OK34:00
2Ella NordströmKils OK37:27

H353500 meter11 anmälda
1Steinar LandeBø OL31:38
2Urban LjungbergDegerfors OK33:51
3Tommy JohanssonVästvärmlands OK33:58
4Asgeir LiumOSI Orientering34:55
5Donald McCarthyÄrla IF35:04
6Magnus NordströmKils OK35:05
7Martin FogelbergVästvärmlands OK36:39
8Anders KnutssonLinköpings OK37:34
9Torstein HoleNydalens SK44:21
10Jörgen KarlssonLeksands OK63:41
Jonas BergenfurOK ÄlgenEj start

D352900 meter3 anmälda
1Johanna RåbergOK Tyr29:25
2Annika LjungbergDegerfors OK50:49
3Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK54:44

H403500 meter7 anmälda
1Ulrik StaugaardFIF Hillerød32:43
2Per Henning BjervaÅs-UMB orientering34:15
3Bjørn KarlstadBrandval/Kongsvinger OK36:51
4Örjan BeckiusOK Tyr36:52
5Mats LarssonOK Älgen38:10
6Johan LilljeqvistStigsökarna41:11
7Patrik OttossonGävle OK41:50

D402900 meter5 anmälda
1Helena ErikssonEds SK39:53
2Astrid BjørnerødOK Moss41:10
3Anneli GordonStigsökarna41:50
4Suzy LarssonOK Skogshjortarna45:03
Karina ÖstlundIFK Moras OKEj godk.

H40 Kort3100 meter9 anmälda
1Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL36:06
2Anders PetterssonStigsökarna36:42
3Knut TaugbølÅlgård OK40:09
4Per-Ivar SveheimOdal OL40:38
5Øyvind StørenBø OL44:55
6Roy GjerdingOK Moss48:32
7Arild RoenOK Øst49:03
8Petter FureOppsal IF Orientering61:01
Vincent EijsinkÅs-UMB orienteringEj godk.

D40 Kort2000 meter2 anmälda
1Hanne NarvestadHalden SK25:10
2Anne Karin ThorstensenOppsal IF Orientering36:33

H453500 meter12 anmälda
1Tore BjørnerødOK Moss29:56
2Lars GranumOppsal IF Orientering34:14
3Lars AnderssonOK Tyr35:18
4Kjell EinarssonOK Skogshjortarna36:21
5Andres LaasOK Skogshjortarna37:29
6Claes EkbergLidköpings VSK39:08
7Pär ClaessonSävedalens AIK40:28
8Jörgen HallénTrollhättans SOK40:35
9Jörgen DalénSala OK49:33
10Trond HolterMåren OK54:14
11Björn EngströmLustens OK55:30
Magnus WideFrölunda OLEj godk.

D452200 meter8 anmälda
1Heli MarjomaaStigsökarna31:04
2May Bente BrurbergÅs-UMB orientering31:49
3Nina BejbomUddevalla OK32:35
4Mette SolbergseterAustmarka IL34:51
5Ida EngenRaumar orientering36:58
6Åse Torp AnderssonAustmarka IL39:07
7Ann-Sofie HultsvedOK Tyr43:15
8Annika HallénTrollhättans SOK54:45

H503100 meter15 anmälda
1Per Kristian EkebergIL Tyrving29:06
2Lars NordströmKils OK32:52
3Thord JanssonVästvärmlands OK34:34
4Einar JensenNydalens SK36:53
5Tor StrandRaumar orientering37:25
6Thomas GabrielssonVästvärmlands OK38:59
7Knut EngenRaumar orientering40:48
8Håvard NyhusBrandval/Kongsvinger OK41:06
9Göran AndreassonOK Kroppefjäll41:16
10Bjørn Olav BergsløkkenGrue IL42:39
11Thomas ÖstlundIFK Moras OK42:53
12Leif ThingsrudØstmarka OK43:16
13Karl Aasmund ErøyOK Moss43:33
14Ole TexmoFet OL54:53
Sten GustafssonEds SKEj start

D502200 meter8 anmälda
1Berit DanielsenIL Tyrving25:01
2Wenche BjørnstadRingsaker OL28:51
3Kerstin BurmanKvillebyns SK29:57
4Anne-Marie EricssonKristinehamns OK32:32
5Bente LineSkaukameratene OL35:00
6Ann LaasOK Skogshjortarna37:54
7Anne SørumRingsaker OL41:24
Märit GustafssonEds SKEj start

H553100 meter14 anmälda
1Roar LøvtjernetBrandval/Kongsvinger OK30:59
2Stefan GunnarssonKristinehamns OK35:16
3Tor SolbergseterAustmarka IL36:29
4Lars EkbergTrollhättans SOK37:05
5Lars OlssonVästvärmlands OK37:16
6Roalh KlevelandKvillebyns SK37:24
7Hans EkbergTrollhättans SOK39:51
8Gunnar BejbomUddevalla OK40:12
9Arvid GalborgenEds SK40:34
10Jan SveenRaumar orientering42:13
Peter PreiszLustens OKEj godk.
Ingvar AnderssonOK AmneEj godk.
Bengt NilssonVästvärmlands OKEj start
Rolf ErikssonVästvärmlands OKEj start

D552000 meter6 anmälda
1Wenche HultgreenIL Tyrving28:08
2Britt-Marie AnderssonOK Amne33:00
3Gunnel GillenäsKristinehamns OK34:01
4Britt GunnarssonKristinehamns OK34:27
5Yvonne GalborgenEds SK37:48
6Inge IversenMariager Fjord OK62:27

H602200 meter13 anmälda
1Børre BørresenBrandval/Kongsvinger OK22:42
2Harry EnbergVästerbergslagens OL24:43
3Christer ElfsbergKristinehamns OK25:37
4Ingemar ZiljatOK Djerf26:11
5Bror FureskogAlfta-Ösa OK26:22
6Eystein WeltzienIL Tyrving26:25
7Sven-Eric CarlssonAlfta-Ösa OK27:05
8Christer GillenäsKristinehamns OK27:17
9Knut StertenGjø-Vard OL29:06
10Christer NälemarkOK Djerf33:02
11Niels Jorgen IversenMariager Fjord OK42:12
12Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK45:49
Odd HaugerBrandval/Kongsvinger OKEj start

D602000 meter6 anmälda
1Rønnaug BørresenBrandval/Kongsvinger OK32:54
2Eva TrangiusOK Tyr36:13
3Ann-Marie HolmströmIK Gandvik37:23
4Gunilla HolstBottnaryds IF64:00
5Barbro AnderssonOK Skogshjortarna72:02
Lena GranefeltOK TyrEj start

H652200 meter18 anmälda
1Per-Ivar MöllbergArboga OK21:41
2John SørensenIndre Østfold OK22:42
3Harald HaugenRingsaker OL27:24
4Lennart MattssonLustens OK27:55
5Jan FogelbergVästvärmlands OK28:23
6Hans PerssonOK Älgen28:37
7Ronny AnderssonOK Skogshjortarna30:07
8Svein BakkenStigsökarna32:26
9Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK33:48
10Harald BrekkeHamar OK33:59
11Ole-Johan VangenHamar OK34:50
12Yngve JohanssonKristinehamns OK36:07
13Sten BrennaBrandval/Kongsvinger OK43:18
14Bjørn EriksrudRond OL45:00
15Lars-Erik GaddeGöteborg/Majorna OK46:31
Stig TörnkvistKöping-Kolsva OKEj start
Amund HerrebrødenOK ØstEj start
Per FosserIndre Østfold OKEj start

D651900 meter4 anmälda
1Dagny GustavssonSigtuna OK33:27
2Mariann NilssonLustens OK33:29
3Karin CreutzerOK Tyr35:56
4Marith BrekkeHamar OK36:30

H702200 meter8 anmälda
1Rolf LarssonDegerfors OK28:50
2Elling FrøvollSturla, IF29:28
3Willy JohansenRingsaker OL30:26
4Bjørn GunnerødAsker SK33:40
5Rolf GävertVästvärmlands OK34:27
6Nils. UttersrudRaumar orientering39:45
7Roger TorperSkaukameratene OL46:47
8Roger LarssonVästvärmlands OK57:41

D701900 meter5 anmälda
1Barbro VallinKungälvs OK44:29
2Gunni EkbergÄtrans IF45:45
3Ulla-Britt LundbergLustens OK52:38
4Torunn FrøvollSturla, IF61:24
Bakken GroStigsökarnaEj godk.

H751900 meter10 anmälda
1Nils JanssonSkattkärrs IF29:17
2Melvin NilssonLustens OK31:09
3Rune GårdhOK Älgen32:30
4Kurt JohanssonUddevalla IS34:36
5John LarssonVästvärmlands OK34:40
6Holger PerssonOK Eken36:09
7Bertil LundbergLustens OK40:43
8Iver RognstadHadeland OL44:44
9Gunnar NymanOK Djerf45:19
10Arvo HyvönenSkattkärrs IF46:50

H801900 meter5 anmälda
1Sven-Erik GustafssonSäffle OK33:27
2Göran BarremyrOK Fryksdalen33:40
3Helmer EkbergÄtrans IF36:16
Gunnar AnderssonVästvärmlands OKEj godk.
Gunnar GustafssonOK GraneEj start

H17C2400 meter15 anmälda
1Runar ThorstensenOppsal IF Orientering23:22
2Trond FurubergGrue IL26:43
3Bjørn NordvikKolbotn & Skimt OL27:38
4Egil SolbergseterAustmarka IL28:36
5Ole Morten GræsbergLundersæter IL30:21
6Jens-Henrik SimonsenOK Øst30:48
7Magnar LangbråtenBrandval/Kongsvinger OK31:21
8John TangenHamar OK31:38
9Einar StensbyLøten o-lag32:18
10Roar SætabergetLundersæter IL32:34
11Martin SkytterenGrue IL32:41
12Svein HaugomBrandval/Kongsvinger OK35:02
13Trond FrøvollOdal OL40:03
14Svein-Tore G NarvestadHalden SK45:53
Carl-Erik JohnsonKinnaströms SKEj start

D17C2400 meter4 anmälda
1Sigrun SkytterenGrue IL34:48
2Caroline OttossonGävle OK58:27
3Kristin GrimsrudSkaukameratene OL58:50
4Liv Eli KvesetbergGrue IL65:15

H17N2200 meter3 anmälda
1Tor SimonsenOK Øst43:34
Tor Arne s LoxhaugOK ØstEj godk.
Erland ØstgårdAustmarka ILEj godk.

D17N2200 meter7 anmälda
1Kari Anne GræsbergLundersæter IL40:48
2Åste ØstgårdAustmarka IL43:06
3Hanne Stubberud NærbySkaukameratene OL48:51
4Liv SimonsenOK Øst87:31
Inger Lise Broen GrøttlandSkaukameratene OLEj godk.
Tina BjørnstadRaumar orienteringEj godk.
Unni HerrebrødenOK ØstEj start

U31900 meter3 anmälda
1Gustav MöllbergArboga OK31:40
2Emilia DanielssonKöping-Kolsva OK36:56
3Tor-Arve Bjørnstad StrandRaumar orientering38:17

U22100 meter1 anmälda
1Cassandra SmedsSala OK34:06

U11200 meter9 anmälda
1Fredric Broen GrøttlandSkaukameratene OL13:06
2Sigrid Høyer StaugaardFIF Hillerød15:31
3Halvor NærbySkaukameratene OL32:00
4Kaja GræsbergLundersæter IL33:53
5John Arne TorpLundersæter IL34:32
David KindlundOK TyrEj godk.
Anders BranderVästvärmlands OKEj godk.
Arvid JohanssonVästvärmlands OKEj godk.
Sondre SkytterenGrue ILEj start

INSKOLNING1200 meter14 anmälda
Alfred BjørnerødOK MossGodkänd
Anna NærbySkaukameratene OLGodkänd
Birk ThorstensenOppsal IF OrienteringGodkänd
Cornelia KindlundOK TyrGodkänd
Daniel EngenRaumar orienteringGodkänd
Edvard ØstgårdAustmarka ILGodkänd
Eirik Skytteren-FurubergGrue ILGodkänd
Håkon Broen GrøttlandSkaukameratene OLGodkänd
Ingrid Bratland TjernshaugenOK MossGodkänd
Karoline BjørnerødOK MossGodkänd
Klara NordströmKils OKGodkänd
Lars Gåsvik NarvestadHalden SKGodkänd
Tatjana MarkowAustmarka ILGodkänd
Vilde Skytteren-FurubergGrue ILGodkänd

ÖPPEN 12100 meter4 anmälda
1Eli Anne NyerrødRaumar orientering29:27
2Karen Marie Nyerrød Raumar orientering31:14
3Ulrika LilljeqvistStigsökarna56:09
Berit DalheimLundersæter ILEj godk.

ÖPPEN 22200 meter4 anmälda
1Fanny LindénOK Tyr40:47
2Helena KronholmSala OK49:36
3Jorånn RognstadHadeland OL85:40
Marcus BeckiusOK TyrEj godk.

ÖPPEN 42400 meter6 anmälda
1Magnus BranderVästvärmlands OK30:48
2Åsa SörlinLustens OK43:22
3Torbjörn JohanssonOK Älgen45:23
4Line SørensenIndre Østfold OK73:21
Karin Wallén Beckius-Ej godk.
Fredrik LiljeqvistStigsökarnaEj godk.

ÖPPEN 72200 meter9 anmälda
1Erik LindénCentrum OK30:41
2Thomas DanielssonKöping-Kolsva OK31:15
3Barbro MöllbergArboga OK31:50
4Johnny EriksenGrue IL39:49
5Oddvar GravingenGrue IL42:54
6Anna KarlssonDalaportens OL46:08
7Anders JohannessonVäsby OK50:00
8Marianne GerbornVästvärmlands OK52:05
9Åke DahlVästvärmlands OK73:06

ÖPPEN 83500 meter10 anmälda
1Jan BranderVästvärmlands OK43:32
2Mikael SvenssonFK Herkules50:12
3Morten SörumRaumar orientering53:28
4Lars KarlssonDalaportens OL54:19
5Mats IvermarkSäffle OK57:54
6Marie-Louise PerssonFK Herkules61:28
7Guro SørensenIndre Østfold OK85:28
8Björn NilssonOK Fryksdalen91:16
9Tore LundGjerdrum OL91:22
Maria Høyer StaugaardFIF HillerødEj godk.

ÖPPEN 94500 meter6 anmälda
1Sten Åge NygårdseterVegårshei IL50:07
2Daniel GustafssonKFUM Örebro OK55:56
3Emma SmelandVegårshei IL61:36
4Rasmus MellqvistVästvärmlands OK90:10
Bjørnar S. NygårdseterVegårshei ILEj godk.
Leif SahlinOK TyrEj godk.

H21 Lång4500 meter6 anmälda
1Fredrik PerssonOK Pan-Kristianstad36:17
2Lars JohanssonKarlsbyhedens IK36:24
3Björn BeckiusOK Tyr42:24
4Bengt HansskeKils OK55:06
5Daniel C. SkjønsfjellNordreisa IL56:42
Håkan GranefeltOK TyrEj start

D21 Lång4000 meter12 anmälda
1Kristin JohanssonVästvärmlands OK42:18
2Anette CarlssonKFUM Örebro OK43:00
3Linn NilssonOK Tyr46:43
4Elin ErikssonVästvärmlands OK50:12
5Heidi TronbølNydalens SK50:46
6Maria IvermarkVästerås SOK52:17
7Karolina KällstrandGöteborg/Majorna OK52:37
8Stina GranefeltOK Tyr52:45
9Maria ErikssonVästvärmlands OK54:59
10Anna NordströmKils OK56:09
11Therese LarssonOK Kroppefjäll59:07
Malin JonssonOK TyrEj start

H21 Kort4000 meter4 anmälda
1Kristofer ThorslundVäsby OK37:57
2Filip IvermarkVästerås SOK42:26
3Erik BengtssonFK Åsen43:31
4Jonas PreiszLustens OK74:53

D21 Kort3500 meter6 anmälda
1Ingunn BergetÅs-UMB orientering61:13
2Gro StrandAustmarka IL65:18
3Malin IvermarkFrölunda OL73:31
4Lisa BorrsénOK Kroppefjäll75:17
5Emilie LarssonOK Kroppefjäll87:04
Mariken BjervaDrangedal OLEj godk.

H17-203500 meter6 anmälda
1Sebastian EkmanVästvärmlands OK32:19
2Tobias BeckiusOK Tyr45:06
3Jacob LilljeqvistStigsökarna50:55
4Fredrik JanssonVästvärmlands OK60:40
5Albin LiljeqvistStigsökarna73:28
Alexander HeenNordreisa ILEj godk.

D17-202900 meter5 anmälda
1Malin EijsinkÅs-UMB orientering32:47
2Amanda HallénTrollhättans SOK48:06
3Linda EngenRaumar orientering48:24
4Emma EkbergLidköpings VSK71:31
Lisa ViktorssonEds SKEj godk.

H163100 meter2 anmälda
1Tord E HaflanNydalens SK42:24
2Joachim ArnesenFossum IF46:09

H142400 meter8 anmälda
1Henrik EijsinkÅs-UMB orientering28:54
2Elis NordströmKils OK38:47
3Håkon GræsbergLundersæter IL45:56
4John GordonStigsökarna47:47
5Lars BranderVästvärmlands OK55:44
6Inge BrendenLundersæter IL101:33
Nikolai TorpLundersæter ILEj godk.
Sondre TaugbølÅlgård OKEj godk.

D142400 meter4 anmälda
1Tuva BjerketvedtOK Moss26:30
2Ingrid HolmenOK Moss36:51
3Lene TaugbølÅlgård OK39:15
Ida Karine KarlsenOK MossEj godk.

H121900 meter5 anmälda
1Eric CampbellLustens OK37:30
2Lavran ThorstensenOppsal IF Orientering42:52
3Joel GustavssonStigsökarna44:50
4Emil Bjørnstad StrandRaumar orientering65:35
Albin ClaessonSävedalens AIKEj godk.

D121900 meter7 anmälda
1Mirjam DalénSala OK27:49
2Rebekka MarkowAustmarka IL40:50
3Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss42:14
4Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK42:38
5Maria ErikssonEds SK43:02
6Fanny LilljeqvistStigsökarna73:10
7Sofia GustafssonEds SK75:18

H102100 meter3 anmälda
1Nils OttossonGävle OK32:22
2Rasmus LilleqvistStigsökarna60:13
Oscar HolmenOK MossEj godk.

D102100 meter2 anmälda
1Katja DalénSala OK34:00
2Ella NordströmKils OK37:27

H353500 meter11 anmälda
1Steinar LandeBø OL31:38
2Urban LjungbergDegerfors OK33:51
3Tommy JohanssonVästvärmlands OK33:58
4Asgeir LiumOSI Orientering34:55
5Donald McCarthyÄrla IF35:04
6Magnus NordströmKils OK35:05
7Martin FogelbergVästvärmlands OK36:39
8Anders KnutssonLinköpings OK37:34
9Torstein HoleNydalens SK44:21
10Jörgen KarlssonLeksands OK63:41
Jonas BergenfurOK ÄlgenEj start

D352900 meter3 anmälda
1Johanna RåbergOK Tyr29:25
2Annika LjungbergDegerfors OK50:49
3Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK54:44

H403500 meter7 anmälda
1Ulrik StaugaardFIF Hillerød32:43
2Per Henning BjervaÅs-UMB orientering34:15
3Bjørn KarlstadBrandval/Kongsvinger OK36:51
4Örjan BeckiusOK Tyr36:52
5Mats LarssonOK Älgen38:10
6Johan LilljeqvistStigsökarna41:11
7Patrik OttossonGävle OK41:50

D402900 meter5 anmälda
1Helena ErikssonEds SK39:53
2Astrid BjørnerødOK Moss41:10
3Anneli GordonStigsökarna41:50
4Suzy LarssonOK Skogshjortarna45:03
Karina ÖstlundIFK Moras OKEj godk.

H40 Kort3100 meter9 anmälda
1Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL36:06
2Anders PetterssonStigsökarna36:42
3Knut TaugbølÅlgård OK40:09
4Per-Ivar SveheimOdal OL40:38
5Øyvind StørenBø OL44:55
6Roy GjerdingOK Moss48:32
7Arild RoenOK Øst49:03
8Petter FureOppsal IF Orientering61:01
Vincent EijsinkÅs-UMB orienteringEj godk.

D40 Kort2000 meter2 anmälda
1Hanne NarvestadHalden SK25:10
2Anne Karin ThorstensenOppsal IF Orientering36:33

H453500 meter12 anmälda
1Tore BjørnerødOK Moss29:56
2Lars GranumOppsal IF Orientering34:14
3Lars AnderssonOK Tyr35:18
4Kjell EinarssonOK Skogshjortarna36:21
5Andres LaasOK Skogshjortarna37:29
6Claes EkbergLidköpings VSK39:08
7Pär ClaessonSävedalens AIK40:28
8Jörgen HallénTrollhättans SOK40:35
9Jörgen DalénSala OK49:33
10Trond HolterMåren OK54:14
11Björn EngströmLustens OK55:30
Magnus WideFrölunda OLEj godk.

D452200 meter8 anmälda
1Heli MarjomaaStigsökarna31:04
2May Bente BrurbergÅs-UMB orientering31:49
3Nina BejbomUddevalla OK32:35
4Mette SolbergseterAustmarka IL34:51
5Ida EngenRaumar orientering36:58
6Åse Torp AnderssonAustmarka IL39:07
7Ann-Sofie HultsvedOK Tyr43:15
8Annika HallénTrollhättans SOK54:45

H503100 meter15 anmälda
1Per Kristian EkebergIL Tyrving29:06
2Lars NordströmKils OK32:52
3Thord JanssonVästvärmlands OK34:34
4Einar JensenNydalens SK36:53
5Tor StrandRaumar orientering37:25
6Thomas GabrielssonVästvärmlands OK38:59
7Knut EngenRaumar orientering40:48
8Håvard NyhusBrandval/Kongsvinger OK41:06
9Göran AndreassonOK Kroppefjäll41:16
10Bjørn Olav BergsløkkenGrue IL42:39
11Thomas ÖstlundIFK Moras OK42:53
12Leif ThingsrudØstmarka OK43:16
13Karl Aasmund ErøyOK Moss43:33
14Ole TexmoFet OL54:53
Sten GustafssonEds SKEj start

D502200 meter8 anmälda
1Berit DanielsenIL Tyrving25:01
2Wenche BjørnstadRingsaker OL28:51
3Kerstin BurmanKvillebyns SK29:57
4Anne-Marie EricssonKristinehamns OK32:32
5Bente LineSkaukameratene OL35:00
6Ann LaasOK Skogshjortarna37:54
7Anne SørumRingsaker OL41:24
Märit GustafssonEds SKEj start

H553100 meter14 anmälda
1Roar LøvtjernetBrandval/Kongsvinger OK30:59
2Stefan GunnarssonKristinehamns OK35:16
3Tor SolbergseterAustmarka IL36:29
4Lars EkbergTrollhättans SOK37:05
5Lars OlssonVästvärmlands OK37:16
6Roalh KlevelandKvillebyns SK37:24
7Hans EkbergTrollhättans SOK39:51
8Gunnar BejbomUddevalla OK40:12
9Arvid GalborgenEds SK40:34
10Jan SveenRaumar orientering42:13
Peter PreiszLustens OKEj godk.
Ingvar AnderssonOK AmneEj godk.
Bengt NilssonVästvärmlands OKEj start
Rolf ErikssonVästvärmlands OKEj start

D552000 meter6 anmälda
1Wenche HultgreenIL Tyrving28:08
2Britt-Marie AnderssonOK Amne33:00
3Gunnel GillenäsKristinehamns OK34:01
4Britt GunnarssonKristinehamns OK34:27
5Yvonne GalborgenEds SK37:48
6Inge IversenMariager Fjord OK62:27

H602200 meter13 anmälda
1Børre BørresenBrandval/Kongsvinger OK22:42
2Harry EnbergVästerbergslagens OL24:43
3Christer ElfsbergKristinehamns OK25:37
4Ingemar ZiljatOK Djerf26:11
5Bror FureskogAlfta-Ösa OK26:22
6Eystein WeltzienIL Tyrving26:25
7Sven-Eric CarlssonAlfta-Ösa OK27:05
8Christer GillenäsKristinehamns OK27:17
9Knut StertenGjø-Vard OL29:06
10Christer NälemarkOK Djerf33:02
11Niels Jorgen IversenMariager Fjord OK42:12
12Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK45:49
Odd HaugerBrandval/Kongsvinger OKEj start

D602000 meter6 anmälda
1Rønnaug BørresenBrandval/Kongsvinger OK32:54
2Eva TrangiusOK Tyr36:13
3Ann-Marie HolmströmIK Gandvik37:23
4Gunilla HolstBottnaryds IF64:00
5Barbro AnderssonOK Skogshjortarna72:02
Lena GranefeltOK TyrEj start

H652200 meter18 anmälda
1Per-Ivar MöllbergArboga OK21:41
2John SørensenIndre Østfold OK22:42
3Harald HaugenRingsaker OL27:24
4Lennart MattssonLustens OK27:55
5Jan FogelbergVästvärmlands OK28:23
6Hans PerssonOK Älgen28:37
7Ronny AnderssonOK Skogshjortarna30:07
8Svein BakkenStigsökarna32:26
9Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK33:48
10Harald BrekkeHamar OK33:59
11Ole-Johan VangenHamar OK34:50
12Yngve JohanssonKristinehamns OK36:07
13Sten BrennaBrandval/Kongsvinger OK43:18
14Bjørn EriksrudRond OL45:00
15Lars-Erik GaddeGöteborg/Majorna OK46:31
Stig TörnkvistKöping-Kolsva OKEj start
Amund HerrebrødenOK ØstEj start
Per FosserIndre Østfold OKEj start

D651900 meter4 anmälda
1Dagny GustavssonSigtuna OK33:27
2Mariann NilssonLustens OK33:29
3Karin CreutzerOK Tyr35:56
4Marith BrekkeHamar OK36:30

H702200 meter8 anmälda
1Rolf LarssonDegerfors OK28:50
2Elling FrøvollSturla, IF29:28
3Willy JohansenRingsaker OL30:26
4Bjørn GunnerødAsker SK33:40
5Rolf GävertVästvärmlands OK34:27
6Nils. UttersrudRaumar orientering39:45
7Roger TorperSkaukameratene OL46:47
8Roger LarssonVästvärmlands OK57:41

D701900 meter5 anmälda
1Barbro VallinKungälvs OK44:29
2Gunni EkbergÄtrans IF45:45
3Ulla-Britt LundbergLustens OK52:38
4Torunn FrøvollSturla, IF61:24
Bakken GroStigsökarnaEj godk.

H751900 meter10 anmälda
1Nils JanssonSkattkärrs IF29:17
2Melvin NilssonLustens OK31:09
3Rune GårdhOK Älgen32:30
4Kurt JohanssonUddevalla IS34:36
5John LarssonVästvärmlands OK34:40
6Holger PerssonOK Eken36:09
7Bertil LundbergLustens OK40:43
8Iver RognstadHadeland OL44:44
9Gunnar NymanOK Djerf45:19
10Arvo HyvönenSkattkärrs IF46:50

H801900 meter5 anmälda
1Sven-Erik GustafssonSäffle OK33:27
2Göran BarremyrOK Fryksdalen33:40
3Helmer EkbergÄtrans IF36:16
Gunnar AnderssonVästvärmlands OKEj godk.
Gunnar GustafssonOK GraneEj start

H17C2400 meter15 anmälda
1Runar ThorstensenOppsal IF Orientering23:22
2Trond FurubergGrue IL26:43
3Bjørn NordvikKolbotn & Skimt OL27:38
4Egil SolbergseterAustmarka IL28:36
5Ole Morten GræsbergLundersæter IL30:21
6Jens-Henrik SimonsenOK Øst30:48
7Magnar LangbråtenBrandval/Kongsvinger OK31:21
8John TangenHamar OK31:38
9Einar StensbyLøten o-lag32:18
10Roar SætabergetLundersæter IL32:34
11Martin SkytterenGrue IL32:41
12Svein HaugomBrandval/Kongsvinger OK35:02
13Trond FrøvollOdal OL40:03
14Svein-Tore G NarvestadHalden SK45:53
Carl-Erik JohnsonKinnaströms SKEj start

D17C2400 meter4 anmälda
1Sigrun SkytterenGrue IL34:48
2Caroline OttossonGävle OK58:27
3Kristin GrimsrudSkaukameratene OL58:50
4Liv Eli KvesetbergGrue IL65:15

H17N2200 meter3 anmälda
1Tor SimonsenOK Øst43:34
Tor Arne s LoxhaugOK ØstEj godk.
Erland ØstgårdAustmarka ILEj godk.

D17N2200 meter7 anmälda
1Kari Anne GræsbergLundersæter IL40:48
2Åste ØstgårdAustmarka IL43:06
3Hanne Stubberud NærbySkaukameratene OL48:51
4Liv SimonsenOK Øst87:31
Inger Lise Broen GrøttlandSkaukameratene OLEj godk.
Tina BjørnstadRaumar orienteringEj godk.
Unni HerrebrødenOK ØstEj start

U31900 meter3 anmälda
1Gustav MöllbergArboga OK31:40
2Emilia DanielssonKöping-Kolsva OK36:56
3Tor-Arve Bjørnstad StrandRaumar orientering38:17

U22100 meter1 anmälda
1Cassandra SmedsSala OK34:06

U11200 meter9 anmälda
1Fredric Broen GrøttlandSkaukameratene OL13:06
2Sigrid Høyer StaugaardFIF Hillerød15:31
3Halvor NærbySkaukameratene OL32:00
4Kaja GræsbergLundersæter IL33:53
5John Arne TorpLundersæter IL34:32
David KindlundOK TyrEj godk.
Anders BranderVästvärmlands OKEj godk.
Arvid JohanssonVästvärmlands OKEj godk.
Sondre SkytterenGrue ILEj start

INSKOLNING1200 meter14 anmälda
Alfred BjørnerødOK MossGodkänd
Anna NærbySkaukameratene OLGodkänd
Birk ThorstensenOppsal IF OrienteringGodkänd
Cornelia KindlundOK TyrGodkänd
Daniel EngenRaumar orienteringGodkänd
Edvard ØstgårdAustmarka ILGodkänd
Eirik Skytteren-FurubergGrue ILGodkänd
Håkon Broen GrøttlandSkaukameratene OLGodkänd
Ingrid Bratland TjernshaugenOK MossGodkänd
Karoline BjørnerødOK MossGodkänd
Klara NordströmKils OKGodkänd
Lars Gåsvik NarvestadHalden SKGodkänd
Tatjana MarkowAustmarka ILGodkänd
Vilde Skytteren-FurubergGrue ILGodkänd

ÖPPEN 12100 meter4 anmälda
1Eli Anne NyerrødRaumar orientering29:27
2Karen Marie Nyerrød Raumar orientering31:14
3Ulrika LilljeqvistStigsökarna56:09
Berit DalheimLundersæter ILEj godk.

ÖPPEN 22200 meter4 anmälda
1Fanny LindénOK Tyr40:47
2Helena KronholmSala OK49:36
3Jorånn RognstadHadeland OL85:40
Marcus BeckiusOK TyrEj godk.

ÖPPEN 42400 meter6 anmälda
1Magnus BranderVästvärmlands OK30:48
2Åsa SörlinLustens OK43:22
3Torbjörn JohanssonOK Älgen45:23
4Line SørensenIndre Østfold OK73:21
Karin Wallén Beckius-Ej godk.
Fredrik LiljeqvistStigsökarnaEj godk.

ÖPPEN 72200 meter9 anmälda
1Erik LindénCentrum OK30:41
2Thomas DanielssonKöping-Kolsva OK31:15
3Barbro MöllbergArboga OK31:50
4Johnny EriksenGrue IL39:49
5Oddvar GravingenGrue IL42:54
6Anna KarlssonDalaportens OL46:08
7Anders JohannessonVäsby OK50:00
8Marianne GerbornVästvärmlands OK52:05
9Åke DahlVästvärmlands OK73:06

ÖPPEN 83500 meter10 anmälda
1Jan BranderVästvärmlands OK43:32
2Mikael SvenssonFK Herkules50:12
3Morten SörumRaumar orientering53:28
4Lars KarlssonDalaportens OL54:19
5Mats IvermarkSäffle OK57:54
6Marie-Louise PerssonFK Herkules61:28
7Guro SørensenIndre Østfold OK85:28
8Björn NilssonOK Fryksdalen91:16
9Tore LundGjerdrum OL91:22
Maria Høyer StaugaardFIF HillerødEj godk.

ÖPPEN 94500 meter6 anmälda
1Sten Åge NygårdseterVegårshei IL50:07
2Daniel GustafssonKFUM Örebro OK55:56
3Emma SmelandVegårshei IL61:36
4Rasmus MellqvistVästvärmlands OK90:10
Bjørnar S. NygårdseterVegårshei ILEj godk.
Leif SahlinOK TyrEj godk.


Skapad 2010-07-04 14:22:03 med OLA version 4.1.6
Uppdaterad: 04 JUL 2010 14:41 Skribent: Andreas Blomgren

Postadress:
OK Hierne - Orientering
Andreas Blomgren, Solberga Nolarstuga 1
67041 Koppom

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info