Hoppa till sidans innehåll

Resultat Stjärnspelen 2011


Resultat Stjärnspelen 23-24 juli 2011 PDF                  
  Tävlingsplats: Viks Idrottsplats Arvika        
  Tävlingsdatum: 23-24 juli 2011        
  Arrangör: KFUM Arvika Friidrott        
  Väder: Lördag: NO vindar, enstaka skurar, ca 25 grader      
  Söndag: NO vindar, spridda skurar, ca 23 grader        
  Tävlingsledare:  Morgan Danielsson        
  Tävlingssekreterare:  Per-Anders Thim        
  Fullständig resultatlista innehållande fullständiga vinduppgifter.    
           
  MÄN  100 M Samkörd m. M vet Vind +0,5   2011-07-23  
1 Mathias Dufournier -90  IF Göta , SWE  10,79   Rekord  
2 Morgan Ohlström -91  IF Göta , SWE  11,06      
3 Martin Holm -89  IF Göta , SWE  11,56      
- Fredrik Karlsson -91  Kils AIK , SWE  Dns      
           
  MÄN  200 M Samkörd m. M vet Vind 0,0   2011-07-24  
1 Mathias Dufournier -90  IF Göta , SWE  22,11      
2 Morgan Ohlström -91  IF Göta , SWE  22,83      
- Fredrik Karlsson -91  Kils AIK , SWE  Dns      
           
  MÄN  800 M       2011-07-24  
1 Axel Danielsson Meiling -92  KFUM Arvika , SWE  2.01,64      
2 André Rangelind -91  IF Göta , SWE  2.06,90      
3 Dan Bergström -89  Huddinge AIS , SWE  2.07,50      
4 Sven Visser -93  SK Bore , SWE  2.27,0m      
- Sören Persson -65  IF Göta , SWE  Dns      
           
  MÄN  KULA 7,26       2011-07-23  
1 Anders Lundell -88  Ullevi FK , SWE  15,44      
2 Kurt Andreas Sandberg Lund -88  Oppstad IL , NOR  12,17      
           
  MÄN  DISKUS 2,0       2011-07-23  
1 Ulf Ankarling -88  IF Göta , SWE  56,13   Rekord  
2 Per Rosell -87  Ullevi FK , SWE  49,53      
  Axel Härstedt -87  Malmö AI , SWE  Dns      
           
  MÄN  SLÄGGA 7,26       2011-07-24  
1 Markus Johansson -90  IF Göta , SWE  70,72   Rekord  
2 Karl-Erik Ludvigsson -88  IF Göta , SWE  64,47      
3 Hans Eriksson -86  SK Bore , SWE  60,91      
4 Tommy Larsson -90  SK Bore , SWE  58,11      
5 Johan Björnstad -90  Ullevi FK , SWE  48,54      
6 Renè Olsen -90  Moss IL , NOR  46,48      
- Per Marius Hole -89  IL ROS , NOR  Dns      
           
  MÄN  SPJUT 800       2011-07-24  
1 Kurt Andreas Sandberg Lund -88  Oppstad IL , NOR  44,75      
           
  P19  STAV       2011-07-24  
- Axel Danielsson Meiling -92  KFUM Arvika , SWE  Dns      
           
  P19  LÄNGD       2011-07-23  
1 Viktor Warg -93  KFUM Arvika , SWE  6,56 0,0 Rekord  
           
  P19  TRESTEG       2011-07-24  
1 Viktor Warg -93  KFUM Arvika , SWE  13,54 3,6    
           
  P19  DISKUS 1,75       2011-07-23  
1 Anders Pettersson -93  Säffle FIK , SWE  45,71      
2 Viktor Warg -93  KFUM Arvika , SWE  31,31      
           
  P19  SLÄGGA 6,0       2011-07-24  
1 Mikael Larsson -92  SK Bore , SWE  60,18      
2 Jonatan Laack -92 SK Bore , SWE  49,16      
3 Oscar Arlestrand -92  IFK Sunne FI , SWE  45,42      
           
  P19  SPJUT 800       2011-07-24  
1 Philip Gustafsson -92  Katrineholms SK , SWE  50,95      
2 Viktor Warg -93  KFUM Arvika , SWE  47,57      
           
  P17  100 M   Vind 0,3   2011-07-23  
1 Nils Andersson -94  SK Bore , SWE  12,33      
2 Andreas Gustafsson -94  Dals Södra FFI , SWE  13,16      
           
  P17  LÄNGD       2011-07-23  
1 Nils Andersson -94  SK Bore , SWE  5,92 0,0    
           
  P17  KULA 5,0       2011-07-23  
1 Andreas Gustafsson -94  Dals Södra FFI , SWE  10,93      
           
  P17  SLÄGGA 5,0       2011-07-24  
1 Johan Askmar -94 IF Göta , SWE  43,53      
           
  P16  100 M Samkörd m. P14 Vind 0,0   2011-07-23  
1 Martin Jonsson -95  SK Bore , SWE  12,48      
- Simon Husebråten -95  Askim IF , NOR  Dns      
           
  P16  1500 M       2011-07-24  
1 Adrian Nilsson -95  SK Bore , SWE  5.08,59      
           
  P16  LÄNGD       2011-07-23  
1 Martin Jonsson -95  SK Bore , SWE  5,22 0,0    
- Simon Husebråten -95  Askim IF , NOR  Dns      
           
  P16  KULA 5,0       2011-07-23  
1 Tim Söderqvist -95  Dals Södra FFI , SWE  13,75      
2 Michael Shirafkan-Nejad -95  IF Göta , SWE  10,88      
- Simon Husebråten -95  Askim IF , NOR  Dns      
           
  P16  DISKUS 1,5       2011-07-23  
1 Michael Shirafkan-Nejad -95  IF Göta , SWE  38,88      
2 Tim Söderqvist -95  Dals Södra FFI , SWE  35,96      
           
  P16  SLÄGGA 5,0       2011-07-24  
1 Tim Söderqvist -95  Dals Södra FFI , SWE  43,26   Rekord  
           
  P16  SPJUT 700       2011-07-24  
1 Tim Söderqvist -95  Dals Södra FFI , SWE  51,77   Rekord  
2 Michael Shirafkan-Nejad -95  IF Göta , SWE  39,39      
           
  P15  300 M Samkörd m P14     2011-07-23  
1 Mathieu Nilsson -96  IF Göta , SWE  39,30      
           
  P15  1000 M       2011-07-24  
1 Oscar Östebo -96  Glanshammar IF , SWE  3.12,34      
           
  P15  100 M HÄCK Samkörd m F16 Vind +3,6   2011-07-24  
1 Mathieu Nilsson -96  IF Göta , SWE  14,78      
           
  P15  HÖJD       2011-07-24  
1 Mathieu Nilsson -96  IF Göta , SWE  1,75      
2 Anton Östebo -96  Glanshammar IF , SWE  1,55      
           
  P15  STAV       2011-07-23  
1 Jonas Bergkvist Melå -96  Moelven IL FI , NOR  3,03      
           
  P15  LÄNGD       2011-07-24  
1 Anton Östebo -96  Glanshammar IF , SWE  5,43 -0,7    
           
  P15  KULA 4,0       2011-07-23  
1 Martin Gustafsson -96  IFK Sunne FI , SWE  13,55      
           
  P15  DISKUS 1,0       2011-07-23  
1 Martin Gustafsson -96  IFK Sunne FI , SWE  43,30      
           
  P15  SLÄGGA 4,0       2011-07-24  
- Martin Gustafsson -96  IFK Sunne FI , SWE  Dns      
           
  P15  SPJUT 600       2011-07-24  
1 Martin Gustafsson -96  IFK Sunne FI , SWE  Dns      
           
  P14  100 M Samkörd m. P16 Vind 0,0   2011-07-23  
1 Tobias Johansson -97  IK Vikings FK , SWE  12,58      
- Oliver Thim -97  KFUM Arvika , SWE  Dns      
           
  P14  300 M Samkörd m P15     2011-07-23  
1 Thomas Jefferson Byrkjeland -98  IL Koll , NOR  43,52      
- Oliver Thim -97  KFUM Arvika , SWE  Dns      
           
  P14  800 M       2011-07-24  
1 Anton Edvardsson -97  IK Vikings FK , SWE  2.38,39      
           
  P14  100 M HÄCK       2011-07-24  
- Oliver Thim -97  KFUM Arvika , SWE  Dns      
           
  P14  HÖJD       2011-07-24  
1 Tobias Johansson -97  IK Vikings FK , SWE  1,59      
2 Anton Edvardsson -97  IK Vikings FK , SWE  1,56      
- Andrée Nilsson -97  SK Bore , SWE  Dns      
           
  P14  STAV       2011-07-23  
1 Oliver Thim -97  KFUM Arvika , SWE  Dns      
2 Andrée Nilsson -97  SK Bore , SWE  Dns      
           
  P14  LÄNGD       2011-07-24  
1 Tobias Johansson -97  IK Vikings FK , SWE  5,25 0,0    
2 Anton Edvardsson -97  IK Vikings FK , SWE  4,77 -0,3    
- Oliver Thim -97  KFUM Arvika , SWE  Dns      
           
  P14  TRESTEG       2011-07-23  
1 Oliver Thim -97  KFUM Arvika , SWE  Dns      
2 Andrée Nilsson -97  SK Bore , SWE  Dns      
           
  P14  KULA 4,0       2011-07-23  
1 Andrée Nilsson -97  SK Bore , SWE  10,18      
           
  P14  DISKUS 1,0       2011-07-23  
1 Jonathan Amneskog -98  Klippans IF , SWE  39,01      
2 Andrée Nilsson -97  SK Bore , SWE  33,42      
3 Patrik Lindstedt -99 Hässelby SK 27,88      
4 Tobias Johansson -97  IK Vikings FK , SWE  22,47      
           
  P14  SPJUT 600       2011-07-24  
1 Jonathan Amneskog -98  Klippans IF , SWE  44,55      
2 Andrée Nilsson -97  SK Bore , SWE  43,78      
           
  P13  80 M   Vind 0,0   2011-07-23  
1 Simon Larsson -98  IK Ymer , SWE  10,91      
2 Ludvig Bodén -98 IF Göta , SWE  11,09      
3 Elias Edvinsson -98  IK Vikings FK , SWE  11,69      
4 Albin Carlsson -98  KFUM Arvika , SWE  12,53      
           
  P13  200 M   Vind -0,8   2011-07-24  
1 Simon Larsson -98  IK Ymer , SWE  27,61      
2 Thomas Jefferson Byrkjeland -98  IL Koll , NOR  28,27      
3 Max Nero -98 IF Göta , SWE  28,34      
4 Arvid Malm -98  Västerås FK , SWE  29,31      
5 Elias Edvinsson -98  IK Vikings FK , SWE  29,68      
           
  P13  600 M       2011-07-24  
1 Thomas Jefferson Byrkjeland -98  IL Koll , NOR  1.40,53      
2 Fredrik Sandvik -98 Askim IF Friidrett, SWE 1.43,70      
3 Elias Edvinsson -98  IK Vikings FK , SWE  1.52,98      
4 Arvid Malm -98  Västerås FK , SWE  1.53,71      
- Audun Dahl Vonen -98  Askim IF , NOR  Dns      
           
  P13  60 M HÄCK   Vind +2,3   2011-07-24  
1 Thomas Jefferson Byrkjeland -98  IL Koll , NOR  10,34      
2 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FK , SWE  11,35      
3 Albin Carlsson -98  KFUM Arvika , SWE  11,49      
           
  P13  HÖJD       2011-07-24  
1 Simon Larsson -98  IK Ymer , SWE  1,60   Rekord  
2 Max Nero -98 IF Göta , SWE  1,49      
3 Elias Edvinsson -98  IK Vikings FK , SWE  1,46 xo    
4 Markus Asplund -98  SK Bore , SWE  1,46 xxo    
           
  P13  STAV       2011-07-23  
1 Sondre Guttormsen -99  Ski IL friidrett , NOR  2,75   Rekord  
2 Simen Guttormsen -01  Ski IL friidrett , NOR  1,93      
           
  P13  LÄNGD ZON       2011-07-24  
1 Max Nero -98 IF Göta , SWE  5,00 0,0    
2 Ludvig Boden -98 IF Göta , SWE  4,87 0,1    
3 Albin Carlsson -98  KFUM Arvika , SWE  4,27 -0,6    
- Arvid Malm -98  Västerås FK , SWE  Dns      
           
  P13  TRESTEG ZON       2011-07-23  
1 Ludvig Boden -98 IF Göta , SWE  9,74 -2,0    
2 Albin Carlsson -98  KFUM Arvika , SWE  8,85 -1,3    
           
  P13  KULA 3,0       2011-07-23  
1 Jonathan Amneskog -98  Klippans IF , SWE  14,53   Rekord  
2 Kim Andre Tandberg -98  IL Sandvin , NOR  11,10      
3 Ludvig Bodén -98 IF Göta , SWE  10,91      
4 Markus Asplund -98  SK Bore , SWE  8,31      
           
  P13  DISKUS 0,6       2011-07-23  
1 Jonathan Amneskog -98  Klippans IF , SWE  46,41      
2 Elias Edvinsson -98  IK Vikings FK , SWE  22,82      
- Kim Andre Tandberg -98  IL Sandvin , NOR  DQ      
           
  P13  SLÄGGA 3,0       2011-07-24  
1 Kim Andre Tandberg -98  IL Sandvin , NOR  25,59      
2 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FK , SWE  18,60      
           
  P13  SPJUT 400       2011-07-24  
1 Rasmus Eriksson -98  IF Göta , SWE  47,47      
2 Jonathan Amneskog -98  Klippans IF , SWE  46,09      
3 Ludvig Boden -98 IF Göta , SWE  37,95      
4 Fredrik Sandvik -98 Askim IF Friidrett, SWE 31,43      
5 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta , SWE 29,59      
6 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta , SWE 28,84      
7 Kim Andre Tandberg -98  IL Sandvin , NOR  27,94      
           
  P12  80 M   Vind 0,0   2011-07-23  
1 Henrik Larsson -99  IF Göta , SWE  10,62   Rekord  
2 Simen Nordli Ruud -99  Grue IL , NOR  11,47      
3 Sander Eliassen -99  Oppstad IL , NOR  12,30      
4 Sondre Guttormsen -99  Ski IL friidrett , NOR  12,39      
           
  P12  200 M   Vind -0,9   2011-07-24  
1 Sander Eliassen -99  Oppstad IL , NOR  27,74      
2 Simen Nordli Ruud -99  Grue IL , NOR  28,91      
3 Henrik Larsson -99  IF Göta , SWE  32,37      
           
  P12  600 M       2011-07-24  
1 Simen Nordli Ruud -99  Grue IL , NOR  1.53,91      
2 Sondre Guttormsen -99  Ski IL friidrett , NOR  1.57,34      
3 Bård Eskil Bjørndalen -99  Oppstad IL , NOR  2.02,45      
           
  P12  HÖJD       2011-07-24  
1 Sondre Guttormsen -99  Ski IL friidrett , NOR  1,51      
2 Henrik Larsson -99  IF Göta , SWE  1,46      
3 Sander Eliassen -99  Oppstad IL , NOR  1,40      
           
  P12  LÄNGD ZON       2011-07-24  
1 Henrik Larsson -99  IF Göta , SWE  5,17 1,5    
2 Sondre Guttormsen -99  Ski IL friidrett , NOR  4,39 0,0    
3 Sander Eliassen -99  Oppstad IL , NOR  4,16 1,4    
           
  P12  TRESTEG ZON       2011-07-23  
1 Sondre Guttormsen -99  Ski IL friidrett , NOR  9,20 +0,06    
2 Sander Eliassen -99  Oppstad IL , NOR  9,02 -1,98    
- Henrik Larsson -99  IF Göta , SWE  Dns      
           
  P12  KULA 3,0       2011-07-23  
1 Patrik Lindstedt -99  Hässelby SK , SWE  9,00      
2 Sander Eliassen -99  Oppstad IL , NOR  6,70      
- Henrik Larsson -99  IF Göta , SWE  Dns      
           
  P12  DISKUS 0,6       2011-07-23  
1 Patrik Lindstedt -99  Hässelby SK , SWE  35,28      
           
  P12  SLÄGGA 3,0       2011-07-24  
1 Patrik Lindstedt -99  Hässelby SK , SWE  34,32      
           
  P12  SPJUT 400       2011-07-24  
1 Sondre Guttormsen -99  Ski IL friidrett , NOR  32,50      
2 Carl Widenholm -00  Hellas FK , SWE  24,13      
3 Håkon Hjelle Roset -00  Sandane Turn og IL , NOR  23,61      
4 Simen Guttormsen -01  Ski IL friidrett , NOR  20,66      
5 Johan Forsberg -01 Kils AIK , SWE 20,18      
6 Sander Eliassen -99  Oppstad IL , NOR  19,60      
7 Alexander Larsson -02  Ludvika FFI , SWE  11,25      
           
  P11  60 M   Vind -1,5   2011-07-23  
1 Henrik Vanebo -00  Grue IL , NOR  9,35      
2 Adam Vestlund -00  Kils AIK , SWE  9,62      
3 Albin Thim -00  KFUM Arvika , SWE  9,86      
- Håkon Hjelle Roset -00  Sandane Turn og IL , NOR  Dns      
- Samuel Brunnsgård -00  IFK Kristinehamn , SWE  Dns      
           
  P11  200 M HEAT 1 Vind -1,7   2011-07-24  
1 Henrik Vanebo -00  Grue IL , NOR  31,50      
2 Daniel Grenegård -00  IF Göta , SWE  32,45      
3 Antonio Fosser -00  Sarpsborg IL , NOR  32,54      
4 Adam Vestlund -00  Kils AIK , SWE  33,00      
5 Håkon Hjelle Roset -00  Sandane Turn og IL , NOR  35,96      
           
  P11  200 M HEAT 2        
- Albin Thim -00  KFUM Arvika , SWE  Dns      
- Samuel Brunnsgård -00  IFK Kristinehamn , SWE  Dns      
           
  P11  200 M SAMLAD LISTA        
1 Henrik Vanebo -00  Grue IL , NOR  31,50      
2 Daniel Grenegård -00  IF Göta , SWE  32,45      
3 Antonio Fosser -00  Sarpsborg IL , NOR  32,54      
4 Adam Vestlund -00  Kils AIK , SWE  33,00      
5 Håkon Hjelle Roset -00  Sandane Turn og IL , NOR  35,96      
6 Albin Thim -00  KFUM Arvika , SWE  Dns      
7 Samuel Brunnsgård -00  IFK Kristinehamn , SWE  Dns      
           
  P11  600 M       2011-07-24  
1 Henrik Vanebo -00  Grue IL , NOR  2.09,31      
2 Håkon Hjelle Roset -00  Sandane Turn og IL , NOR  2.14,90      
- emil kullerud -00  Varteig IL , NOR  Dns      
           
  P11  HÖJD       2011-07-24  
1 Daniel Grenegård -00  IF Göta , SWE  1,28      
2 Adam Vestlund -00  Kils AIK , SWE  1,25      
3 Carl Widenholm -00  Hellas FK , SWE  1,20      
           
  P11  LÄNGD ZON       2011-07-24  
1 Adam Vestlund -00  Kils AIK , SWE  4,10 +1,6    
2 Daniel Grenegård -00  IF Göta , SWE  3,96 +1,7    
3 Carl Widenholm -00  Hellas FK , SWE  3,78 +1,2    
4 Håkon Hjelle Roset -00  Sandane Turn og IL  3,57 +0,8    
- Antonio Fosser -00  Sarpsborg IL , NOR  Dns      
- Samuel Brunnsgård -00  IFK Kristinehamn Dns      
- Albin Thim -00  KFUM Arvika , SWE  Dns      
           
  P11  KULA 2,0       2011-07-24  
1 Adam Vestlund -00  Kils AIK , SWE  9,46      
2 Håkon Hjelle Roset -00  Sandane Turn og IL , NOR  7,82      
3 Carl Widenholm -00  Hellas FK , SWE  7,74      
4 Daniel Grenegård -00  IF Göta , SWE  7,70      
5 Albin Thim -00  KFUM Arvika , SWE  6,18      
           
  P11  BOLL 300g       2011-07-23  
1 Håkon Hjelle Roset -00  Sandane Turn og IL , NOR  30,69      
- Samuel Brunnsgård -00  IFK Kristinehamn , SWE  Dns      
           
  P10  60 M   Vind -0,2   2011-07-23  
1 Oliver Engen -01 Krödsherad IL 9,26      
2 Simon Jonängen -01  KFUM Arvika , SWE  9,46      
3 Ludvig Engen -01  Askim IF , NOR  9,59      
4 Johan Forsberg -01  Kils AIK , SWE  9,87      
5 Simen Guttormsen -01  Ski IL friidrett , NOR  10,29      
           
  P10  200 M   Vind -0,9   2011-07-24  
1 Oliver Engen -01 Krödsherad IL, NOR 31,84      
2 Johan Forsberg -01  Kils AIK , SWE  33,74      
3 Simen Guttormsen -01  Ski IL friidrett , NOR  34,97      
4 Ludwig Lill -02  IFK Kristinehamn , SWE  36,76      
- Ludvig Engen -01  Askim IF , NOR  Dns      
           
  P10  600 M       2011-07-24  
1 Johan Forsberg -01  Kils AIK , SWE  1.59,00      
2 Sindre Fredriksen -01  Varteig IL , NOR  2.05,97      
3 Simen Guttormsen -01  Ski IL friidrett , NOR  2.06,78      
4 Elias Stadelmann -02  IK Norrköping FI , SWE  2.09,03      
- Ludvig Engen -01  Askim IF , NOR  Dns      
           
  P10  HÖJD       2011-07-24  
1 Oliver Engen -01 Krödsherad IL, NOR 1,24      
2 Simon Jonängen -01  KFUM Arvika , SWE  1,21 o    
2 Simen Guttormsen -01  Ski IL friidrett , NOR  1,21 o    
- Ludvig Engen -01  Askim IF , NOR  Dns      
           
  P10  LÄNGD ZON       2011-07-23  
1 Oliver Engen -01 Krödsherad IL, NOR 4,19 0    
2 Simon Jonängen -01  KFUM Arvika , SWE  4,18 -0,4    
3 Johan Forsberg -01  Kils AIK , SWE  3,92 -0,7    
4 Ludvig Engen -01  Askim IF , NOR  3,90 0    
5 Simen Guttormsen -01  Ski IL friidrett , NOR  3,65 -1,1    
           
  P10  KULA 2,0       2011-07-24  
1 Oliver Engen -01 Krödsherad IL, NOR 8,90      
2 Simon Jonängen -01  KFUM Arvika , SWE  7,98      
3 Simen Guttormsen -01  Ski IL friidrett , NOR  6,86      
4 Johan Forsberg -01  Kils AIK , SWE  6,76      
           
  P10  BOLL 300g       2011-07-23  
1 Simen Guttormsen -01  Ski IL friidrett , NOR  31,33      
2 Ludvig Ehne -02 IK Viking FK 28,97      
3 Johan Forsberg -01  Kils AIK , SWE  28,33      
           
  P9  60 M HEAT 1 Vind -0,4   2011-07-23  
1 Ludwig Lill -02  IFK Kristinehamn , SWE  9,85 Final    
2 Elias Stadelmann -02  IK Norrköping FI , SWE  10,10 Final    
3 Elias Dahlberg -02  Kils AIK , SWE  11,49 Final    
4 Peder Aarstad Berg -02  Oppstad IL , NOR  11,82 Final    
           
  P9  60 M HEAT 2 Vind -1,0      
1 Ludvig Ehne -02  IK Vikings FK , SWE  10,63 Final    
2 Jan Byrkjeland -02  IL Koll , NOR  11,00 Final    
3 Victor Olsson -02  IK Vikings FK , SWE  11,89      
4 Lars Martin Logna -02  Oppstad IL , NOR  12,95      
           
  P9  60 M FINAL Vind 3,5   2011-07-23  
1 Ludwig Lill -02  IFK Kristinehamn , SWE  9,65      
2 Elias Stadelmann -02  IK Norrköping FI , SWE  9,74      
3 Ludvig Ehne -02  IK Vikings FK , SWE  10,17      
4 Jan Byrkjeland -02  IL Koll , NOR  10,50      
5 Elias Dahlberg -02  Kils AIK , SWE  11,24      
6 Peder Aarstad Berg -02  Oppstad IL , NOR  11,51      
           
  P9  HÖJD       2011-07-24  
1 Ludwig Lill -02  IFK Kristinehamn , SWE  1,13      
2 Ludvig Ehne -02  IK Vikings FK , SWE  1,05      
3 Albin Nyberg -02  Kils AIK , SWE  0,95 o    
4 Victor Olsson -02  IK Vikings FK , SWE  0,95 xo    
5 Elias Dahlberg -02  Kils AIK , SWE  0,90      
6 Peder Aarstad Berg -02  Oppstad IL , NOR  0,75      
           
  P9  LÄNGD ZON       2011-07-24  
1 Ludwig Lill -02  IFK Kristinehamn    3,55 +2,0    
2 Elias Stadelmann -02  IK Norrköping FI  3,53 +0,7    
3 Ludvig Ehne -02  IK Vikings FK  3,22 +0,4    
4 Elias Dahlberg -02  Kils AIK , SWE  2,80 +0,6    
5 Lars Martin Logna -02  Oppstad IL , NOR  2,56 0,0    
6 Albin Nyberg -02  Kils AIK , SWE  2,55 +0,2 2,54  
7 Peder Aarstad Berg -02  Oppstad IL , NOR  2,55 0,0 2,45  
- Victor Olsson -02  IK Vikings FK , Dns      
- Jan Byrkjeland -02  IL Koll , NOR  Dns      
           
  P9  KULA 2,0       2011-07-24  
1 Isak Åström -02 Gefle IF , SWE  7,01      
2 Elias Stadelmann -02  IK Norrköping FI , SWE  6,01      
3 Victor Olsson -02  IK Vikings FK , SWE  5,77      
4 Albin Nyberg -02  Kils AIK , SWE  5,74      
5 Ludwig Lill -02  IFK Kristinehamn , SWE  5,53      
6 Ludvig Ehne -02  IK Vikings FK , SWE  5,41      
7 Elias Dahlberg -02  Kils AIK , SWE  5,20      
8 Alexander Larsson -02  Ludvika FFI , SWE  5,06      
9 Lars Martin Logna -02  Oppstad IL , NOR  4,15      
10 Peder Aarstad Berg -02  Oppstad IL , NOR  3,46      
           
  P9  BOLL 150g       2011-07-23  
1 Ludwig Lill -02  IFK Kristinehamn , SWE  36,47      
2 Ludvig Ehne -02  IK Vikings FK , SWE  33,16      
3 Victor Olsson -02  IK Vikings FK , SWE  26,83      
4 Elias Dahlberg -02  Kils AIK , SWE  22,42      
5 Elias Stadelmann -02  IK Norrköping FI , SWE  20,51      
6 Peder Aarstad Berg -02  Oppstad IL , NOR  14,87      
7 Lars Martin Logna -02  Oppstad IL , NOR  10,96      
           
  P8  60 M HEAT 1 Vind -1,3   2011-07-23  
1 Ludvig Enander Ahlstrand -03  KFUM Arvika , SWE  10,81 Final    
2 Love Lindström -04  Turebergs FK , SWE  10,83 Final    
3 Eddie Jonsson -03  KFUM Arvika , SWE  12,16      
- Jakob Friberg -03  IF Göta , SWE  Dns      
- Styrbjörn Källback -04  KFUM Arvika , SWE  Dns      
           
  P8  60 M HEAT 2 Vind -1,6      
1 Erik Persson -04  KFUM Arvika , SWE  10,53 Final    
2 Elliott Dahlberg -03  Kils AIK , SWE  10,90 Final    
3 Emil Arnoldsson -03  IK Vikings FK , SWE  11,66 Final    
4 Rasmus Lindahl -05  KFUM Arvika , SWE  11,85 Final    
5 Noel Spetsmark -03  KFUM Arvika , SWE  12,15      
           
  P8  60 M FINAL Vind 0,3   2011-07-23  
1 Erik Persson -04  KFUM Arvika , SWE  10,31      
2 Love Lindström -04  Turebergs FK , SWE  10,42      
3 Ludvig Enander Ahlstrand -03  KFUM Arvika , SWE  10,78      
4 Elliott Dahlberg -03  Kils AIK , SWE  10,88      
5 Emil Arnoldsson -03  IK Vikings FK , SWE  11,47      
6 Rasmus Lindahl -05  KFUM Arvika , SWE  11,68      
           
  P8  LÄNGD ZON       2011-07-24  
1 Erik Persson -04  KFUM Arvika , SWE  3,22 0,0 3,16  
2 Love Lindström -04  Turebergs FK , SWE  3,22 +0,6 3,15  
3 Ludvig Enander Ahlstrand -03  KFUM Arvika , SWE  3,08 +1,7    
4 Mario Nilsson -03 Finnskoga IF, SWE 3,00 +1,1    
5 Elliott Dahlberg -03  Kils AIK , SWE  2,95 +3,0    
6 Emil Arnoldsson -03  IK Vikings FK , SWE  2,83 +2,4    
7 Rasmus Lindahl -05  KFUM Arvika , SWE  2,72 +1,9    
8 Noel Spetsmark -03  KFUM Arvika , SWE  2,68 +0,6    
9 Jakob Friberg -03  IF Göta , SWE  2,43 +2,8    
10 Albin Forsberg -04  Kils AIK , SWE  2,12 +2,7    
- Styrbjörn Källback -04  KFUM Arvika , SWE  Dns      
           
  P8  KULA 2,0       2011-07-24  
1 Mario Nilsson -03 Finnskoga IF, SWE 4,93      
2 Noel Spetsmark KFUM Arvika , SWE  4,52      
3 Elliott Dahlberg -03  Kils AIK , SWE  4,35      
4 Erik Persson -04  KFUM Arvika , SWE  4,19      
5 Jakob Friberg -03  IF Göta , SWE  4,08      
6 Emil Arnoldsson -03  IK Vikings FK , SWE  4,05      
7 Ludvig Enander Ahlstrand -03  KFUM Arvika , SWE  3,93      
8 Albin Forsberg -04 Kils AIK , SWE 3,23      
- Love Lindström -04 Turebergs FK , SWE Dns      
- Eddie Jonsson -03 KFUM Arvika , SWE Dns      
- Rasmus Lindahl -05 KFUM Arvika , SWE Dns      
           
  P8  BOLL 150g       2011-07-23  
1 Love Lindström -04  Turebergs FK , SWE  26,05      
2 Emil Arnoldsson -03  IK Vikings FK , SWE  23,95      
3 Eddie Jonsson -03  KFUM Arvika , SWE  19,43      
4 Elliott Dahlberg -03  Kils AIK , SWE  19,08      
5 Noel Spetsmark -03 KFUM Arvika, SWE 17,51      
6 Albin Forsberg -04  Kils AIK , SWE  16,86      
7 Ludvig Enander Ahlstrand -03  KFUM Arvika , SWE  16,13      
8 Rasmus Lindahl -05  KFUM Arvika , SWE  15,32      
- Erik Persson -04  KFUM Arvika , SWE  Dns      
           
  Mvet  100 M   Vind +0,5   2011-07-23  
1 Leif Johansson -50  Kils AIK , SWE  14,32 WAVA: 11,91  
           
  Mvet  200 M   Vind 0,0   2011-07-24  
1 Anders Ahlstrand -71  KFUM Arvika , SWE  25,18 WAVA: 23,35  
2 Leif Johansson -50  Kils AIK , SWE  30,90 WAVA: 24,72  
           
  KVINNOR  100 M   Vind 0,4   2011-07-23  
1 Erica Pettersson -90  IF Göta , SWE  12,00   Rekord  
2 Freja Jernstig -92  Tanums IF , SWE  12,12      
3 Ulrika Nyhlén -93  Mölndals AIK , SWE  13,02      
- Maja Rogemyr -91  IF Göta , SWE  Dns      
- Susanne Schussler -95  IF Göta , SWE  Dns      
- Isabel Annerfalk -93  IF Hagen , SWE  Dns      
- Maryann Andreasson -92  IF Göta , SWE  Dns      
           
  KVINNOR  200 M HEAT 1 Vind 0,0   2011-07-24  
1 Irene Ekelund -97  Kils AIK , SWE  24,88   Rekord  
2 Caroline Andersson -92  IF Göta , SWE  27,02      
3 Annika Tollefsen -93  Aurskog-Høland FIK , NOR  27,72      
           
  KVINNOR  200 M HEAT 2        
- Maryann Andreasson -92  IF Göta , SWE  Dns      
- Louise Gundert -80  IF Göta , SWE  Dns      
- Ida Hansen -93  KFUM Arvika , SWE  Dns      
- Erica Pettersson -90  IF Göta , SWE  Dns      
- Susanne Schussler -95  IF Göta , SWE  Dns      
           
  KVINNOR  200 M SAMLAD LISTA        
1 Irene Ekelund -97  Kils AIK , SWE  24,88   Rekord  
2 Caroline Andersson -92  IF Göta , SWE  27,02      
3 Annika Tollefsen -93  Aurskog-Høland FIK , NOR  27,72      
4 Maryann Andreasson -92  IF Göta , SWE  Dns      
5 Louise Gundert -80  IF Göta , SWE  Dns      
6 Ida Hansen -93  KFUM Arvika , SWE  Dns      
7 Erica Pettersson -90  IF Göta , SWE  Dns      
8 Susanne Schussler -95  IF Göta , SWE  Dns      
           
  KVINNOR  800 M       2011-07-24  
1 Caroline Andersson -92  IF Göta , SWE  2.24,59      
2 Camilla Pettersen -93  Sarpsborg IL , NOR  2.28,64      
3 Gunn Helen Hagen -86  Oppstad IL , NOR  2.28,71      
           
  KVINNOR  HÖJD       2011-07-23  
1 Victoria Dronsfield -91  IF Göta , SWE  Dns      
2 Sofie Skoog -90  IF Göta , SWE  Dns      
           
  KVINNOR  LÄNGD       2011-07-23  
1 Maryann Andreasson -92  IF Göta , SWE  Dns      
2 Maja Rogemyr -91  IF Göta , SWE  Dns      
           
  KVINNOR  KULA 4,0       2011-07-23  
1 Jenny-Lee Angbah -90  Ullevi FK , SWE  12,21      
           
  KVINNOR  DISKUS 1,0       2011-07-23  
1 Sandra Andersson -90  Ullevi FK , SWE  45,04      
2 Elinor Forssander -88  Ullevi FK , SWE  43,21      
- Grete Etholm -76  IK Tjalve , NOR  Dns      
           
  KVINNOR  SLÄGGA 4,0       2011-07-24  
1 Anna Hedström -90  SK Bore , SWE  47,26      
           
  KVINNOR  SPJUT 600       2011-07-24  
1 Siri Skjeggenes -90  Aurskog-Høland FIK , NOR  34,50      
2 Amelie Gustafsson -88  Katrineholms SK , SWE  30,59      
           
  F19  300 M HÄCK Samkörd m. F17     2011-07-23  
1 Annika Tollefsen -93  Aurskog-Høland FIK , NOR  47,43      
- Ida Hansen -93  KFUM Arvika , SWE  Dns      
           
  F19  HÖJD       2011-07-23  
1 Annika Tollefsen -93  Aurskog-Høland FIK , NOR  1,56      
2 Kristin Dahlin-Hedqvist -93  IK Vikings FK , SWE  1,45      
- Isabel Annerfalk -93  IF Hagen , SWE  Dns      
           
  F19  LÄNGD       2011-07-23  
1 Annika Tollefsen -93  Aurskog-Høland FIK , NOR  5,37 1,4 Rekord  
2 Kristin Dahlin-Hedqvist -93  IK Vikings FK , SWE  4,62 3,3    
           
  F19  TRESTEG       2011-07-24  
1 Kristin Dahlin-Hedqvist -93  IK Vikings FK , SWE  10,00 0,6    
- Annika Tollefsen -93  Aurskog-Høland FIK Dns      
           
  F19  KULA 4,0       2011-07-23  
1 Johanna Larsson -92  Filipstads IF , SWE  12,28      
2 Synne Berteussen -92  Oppstad IL , NOR  8,25      
3 Sandra Sandin -92  Herrljunga SK FIK , SWE  8,16      
           
  F19  DISKUS 1,0       2011-07-23  
1 Maria Wennlund -93  Filipstads IF , SWE  38,48      
2 Sandra Sandin -92  Herrljunga SK FIK , SWE  21,63      
           
  F19  SLÄGGA 4,0       2011-07-24  
1 Ida Thörngren -93  SK Bore , SWE  42,30      
2 Sandra Sandin -92  Herrljunga SK FIK , SWE  25,57      
           
  F19  SPJUT 600       2011-07-24  
1 Yuselin Greek -92  Filipstads IF , SWE  33,08      
2 Sandra Sandin -92  Herrljunga SK FIK , SWE  20,75      
- Emelie Bjuremo -93  SK Bore , SWE  Dns      
           
  F17  100 M   Vind 0,0   2011-07-23  
1 Rebecka Schelander -94  Hammarby IF , SWE  13,30      
2 Sanna Ohlström -94  Rånäs 4H , SWE  13,39      
           
  F17  200 M       2011-07-24  
- Sanna Ohlström -94  Rånäs 4H , SWE  Dns      
           
  F17  300 M HÄCK Samkörd m. F19     2011-07-23  
1 Hanna Hermansson -95  Kils AIK , SWE  46,02      
2 Lisa Piscator -97  IFK Kristinehamn , SWE  51,58      
           
  F17  HÖJD       2011-07-23  
1 Matilda Ribaeus -94  IF Göta , SWE  Dns      
           
  F17  LÄNGD       2011-07-23  
1 Rebecka Schelander -94  Hammarby IF , SWE  4,98 2,6    
           
  F17  KULA 3,0       2011-07-23  
1 Frida Olsson -94 SK Bore 11,68      
- Martina Borgler -94  SK Bore , SWE  Dns      
           
  F17  DISKUS 1,0       2011-07-23  
1 Frida Olsson -94  SK Bore , SWE  35,33      
           
  F17  SLÄGGA 4,0       2011-07-24  
1 Anna-Clara Rydberg -94  SK Bore , SWE  46,82      
2 Sandra Larsson -94  Ludvika FFI , SWE  29,55      
           
  F17  SPJUT 600       2011-07-24  
1 Frida Olsson -94  SK Bore , SWE  39,03      
2 Martina Borgler -94  SK Bore , SWE  33,19      
3 Linnea Gåsste -94  Säffle FIK , SWE  24,15      
           
  F16  100 M   Vind -1,1   2011-07-23  
1 Susanne Schussler -95 IF Göta, SWE 13,08      
2 Hanna Hermansson -95  Kils AIK , SWE  13,21      
3 Sarah Larsson -95  IF Göta , SWE  14,42      
- Frida Johansson -95  IF Göta , SWE  Dns      
           
  F16  200 M   Vind 0,0   2011-07-24  
1 Hanna Hermansson -95  Kils AIK , SWE  26,44      
2 Susanne Schussler -95 IF Göta , SWE  26,79      
3 Jenny Labraten -97 Tyrving IL , NOR 28,26      
4 marianne skjeggenes -95  Aurskog-Høland FIK , NOR  29,11      
- Isabella Rosenqvist -95  IF Göta , SWE  Dns      
- Sarah Larsson -95  IF Göta , SWE  Dns      
           
  F16  1500 M       2011-07-24  
1 Sandra Olsson -95  SK Bore , SWE  4.54,55      
2 Julia Schytzer -95  IF Göta , SWE  5.18,72      
3 Emelina Schytzer -97  IF Göta , SWE  5.58,64      
           
  F16  100 M HÄCK Samkörd m P15 Vind +3,6   2011-07-24  
1 Sarah Larsson -95  IF Göta , SWE  16,47      
- Hanna Hermansson -95  Kils AIK , SWE  Dns      
- Frida Johansson -95  IF Göta , SWE  Dns      
           
  F16  HÖJD       2011-07-23  
1 Frida Johansson -95  IF Göta , SWE  1,56 o    
2 Hanna Österberg -95  IF Göta , SWE  1,56 xo    
3 Isabella Rosenqvist -95  IF Göta , SWE  1,53      
           
  F16  STAV       2011-07-23  
1 Sara Larsson -95  IF Göta , SWE  2,53      
           
  F16  LÄNGD       2011-07-23  
1 Susanne Schussler -95 IF Göta, SWE 5,18 2,5    
2 Isabella Rosenqvist -95  IF Göta , SWE  4,89 1,5    
3 Sarah Larsson -95  IF Göta , SWE  4,45 1,7    
4 Lisa Sandström -95  IFK Sunne FI , SWE  3,80 0,4    
           
  F16  TRESTEG       2011-07-24  
1 Lisa Sandström -95  IFK Sunne FI , SWE  9,91 1,0    
2 Sarah Larsson -95  IF Göta , SWE  9,31 0,3    
- Frida Johansson -95  IF Göta , SWE  Dns      
           
  F16  KULA 3,0       2011-07-23  
1 Frida Johansson -95 IF Göta 12,42      
2 Kaisa Bovollen Rokne -95  Nittedal IL , NOR  11,97      
3 Nadia Shirafkan-Nejad -95  IF Göta , SWE  11,38      
           
  F16  DISKUS 1,0       2011-07-23  
1 Nadia Shirafkan-Nejad -95  IF Göta , SWE  41,04   Rekord  
2 Kaisa Bovollen Rokne -95  Nittedal IL , NOR  36,27      
           
  F16  SLÄGGA 4,0       2011-07-24  
1 Matilda Åström -95  Gefle IF , SWE  47,71   Rekord  
2 Julia Karlsson -95  IF Göta , SWE  39,12      
3 marianne skjeggenes -95  Aurskog-Høland FIK , NOR  32,80      
           
  F16  SPJUT 600       2011-07-24  
1 Kaisa Bovollen Rokne -95  Nittedal IL , NOR  33,78      
2 Marianne Skjeggenes -95  Aurskog-Høland FIK , NOR  31,10      
3 Frida Johansson -95 IF Göta , SWE  26,20      
- Tonje Fjellet -99 FIK Orion , NOR 28,52   UT 400 g. Spjut  
           
  F15  100 M   Vind 0,0   2011-07-23  
1 Emilia Kjellberg -96  IFK Sunne FI , SWE  12,38   Rekord  
2 Moa Andersson -96  KFUM Arvika , SWE  14,04      
3 Kari Markussen -96  Moss IL , NOR  14,39      
- Izabelle Kjellberg -96  IF Göta , SWE  Dns      
           
  F15  300 M Samkörd m. F14     2011-07-23  
1 Moa Andersson -96  KFUM Arvika , SWE  46,97      
           
  F15  HÖJD       2011-07-23  
1 Emilia Kjellberg -96  IFK Sunne FI , SWE  1,62      
- Izabelle Kjellberg -96  IF Göta , SWE  Dns      
           
  F15  LÄNGD       2011-07-23  
1 Emilia Kjellberg -96  IFK Sunne FI , SWE  5,78 +2,2 Rekord (5,64 +1,1)  
- Izabelle Kjellberg -96  IF Göta , SWE  Dns      
           
  F15  TRESTEG       2011-07-24  
1 Emilia Kjellberg -96  IFK Sunne FI , SWE  11,02 -1,5    
           
  F15  KULA 3,0       2011-07-23  
1 Kari Markussen -96  Moss IL , NOR  10,82      
2 Marie Nordqvist Sjøblom -96  Moss IL , NOR  9,86      
           
  F15  DISKUS 0,6       2011-07-23  
1 Linn Bergstrand -96 Ullevi FK, SWE 41,68      
2 Julia Marklund -96  SK Bore , SWE  39,59      
3 Kari Markussen -96  Moss IL , NOR  25,45      
- Siri Lise Hole -96  IL ROS , NOR  Dns      
           
  F15  SLÄGGA 3,0       2011-07-24  
1 Julia Marklund -96  SK Bore , SWE  46,26      
2 Kari Markussen -96  Moss IL , NOR  30,64      
3 Marie Nordqvist Sjøblom -96  Moss IL , NOR  27,01      
           
  F15  SPJUT 400       2011-07-24  
1 Julia Marklund -96  SK Bore , SWE  38,28      
2 Kari Markussen -96  Moss IL , NOR  19,30      
           
  F14  100 M HEAT 1 Vind -0,7   2011-07-23  
1 Ingrid Hjelle Roset -97  Sandane Turn og IL , NOR  13,49 Final    
2 Anna Olsson -97  Kils AIK , SWE  13,93 Final    
3 Minda Hansen-Möllerud -97 Grue IL, NOR 14,78 Final    
- Kjersti Hjelle Eide -97  Breimsbygda IL , NOR  Dns      
- Anna KarlssonTufuga -97  SK Bore , SWE  Dns      
- Elin Edgren -97  SK Bore , SWE  Dns      
           
  F14  100 M HEAT 2 Vind 0,0      
1 Irene Ekelund -97  Kils AIK , SWE  12,02 Final Rekord  
2 Victoria Stöckel -97  Nedre Soppero IK , SWE  13,46 Final    
3 Karoline Weea Johansen -97  Moelven IL FI , NOR  13,47 Final    
- Tiril Örpen -97 Krödsherad IL, NOR DQ      
- Hanna Johansson -97  IF Göta , SWE  Dns   Kap. F 4.3.10  
           
  F14  100 M FINAL Vind 0,2   2011-07-23  
1 Irene Ekelund -97  Kils AIK , SWE  12,15      
2 Ingrid Hjelle Roset -97  Sandane Turn og IL , NOR  13,33      
3 Victoria Stöckel -97  Nedre Soppero IK , SWE  13,51      
4 Karoline Weea Johansen -97  Moelven IL FI , NOR  13,55      
5 Anna Olsson -97  Kils AIK , SWE  14,11      
6 Minda Hansen-Möllerud -97 Grue IL, NOR 14,90      
           
  F14  300 M Samkörd m. F15     2011-07-23  
1 Ingrid Hjelle Roset -97  Sandane Turn og IL , NOR  43,85      
2 Victoria Stöckel -97  Nedre Soppero IK , SWE  44,49      
3 Hanne Karlsson -97  IFK Kristinehamn , SWE  44,68      
4 Karoline Weea Johansen -97  Moelven IL FI , NOR  45,92      
5 Minda Hansen-Möllerud -97 Grue IL, NOR 48,91      
- Kjersti Hjelle Eide -97  Breimsbygda IL , NOR  Dns      
           
  F14  800 M       2011-07-24  
- Ingrid Hjelle Roset -97  Sandane Turn og IL , NOR  Dns      
- Karoline Weea Johansen -97  Moelven IL FI , NOR  Dns      
           
  F14  80 M HÄCK   Vind 0,0   2011-07-24  
1 Kjersti Hjelle Eide -97  Breimsbygda IL , NOR  12,70      
2 Victoria Stöckel -97  Nedre Soppero IK , SWE  12,99      
3 Jenny Labraten -97 Tyrving IL , NOR 13,69      
4 Sabine Steen -97  IFK Kristinehamn , SWE  14,92      
- Karoline Weea Johansen -97  Moelven IL FI , NOR  Dns      
           
  F14  HÖJD       2011-07-23  
1 Victoria Stöckel -97  Nedre Soppero IK , SWE  1,63      
2 Kjersti Hjelle Eide -97  Breimsbygda IL , NOR  1,60 o    
3 Hanne Karlsson -97  IFK Kristinehamn , SWE  1,60 xo    
4 Elin Johansson -98  IFK Kristinehamn , SWE  1,54      
5 Amanda Sandin -97  Herrljunga SK FIK , SWE  1,40 xo    
6 Karoline Weea Johansen -97  Moelven IL FI , NOR  1,40 xxo    
7 Elin Edgren -97  SK Bore , SWE  1,35      
8 Sabine Steen -97  IFK Kristinehamn , SWE  1,30      
- Anna KarlssonTufuga -97  SK Bore , SWE  Dns      
           
  F14  STAV       2011-07-23  
1 Karoline Weea Johansen -97  Moelven IL FI , NOR  2,73      
2 Lisa Piscator -97  IFK Kristinehamn , SWE  2,63      
3 Hanna Johansson -97  IF Göta , SWE  2,33      
4 Erica Edström -97  IFK Kristinehamn , SWE  2,23      
5 Moa Carlsson -97  IFK Kristinehamn , SWE  2,13      
           
  F14  LÄNGD       2011-07-23  
1 Irene Ekelund -97  Kils AIK , SWE  5,46 +0,5 Rekord  
2 Karoline Weea Johansen -97  Moelven IL FI , NOR  4,84 0,0    
3 Anna Olsson -97  Kils AIK , SWE  4,50 +1,8    
4 Hanna Johansson -97  IF Göta , SWE  4,47 +1,8    
5 Erica Edström -97  IFK Kristinehamn , SWE  4,35 +2,5    
6 Kjellina Pettersson -97  IK Vikings FK , SWE  4,18 +2,4    
- Anna KarlssonTufuga -97  SK Bore , SWE  Dns      
- Kjersti Hjelle Eide -97  Breimsbygda IL , NOR  Dns      
           
  F14  TRESTEG       2011-07-24  
1 Victoria Stöckel -97  Nedre Soppero IK , SWE  10,20 -0,7    
2 Hanne Karlsson -97  IFK Kristinehamn , SWE  9,95 -1,5    
3 Karoline Weea Johansen -97  Moelven IL FI , NOR  9,81 -1,0    
4 Sabine Steen -97  IFK Kristinehamn , SWE  8,62 -1,6    
5 Tiril Örpen -97 Krödsherad IL, NOR 8,37 -1,6    
- Anna KarlssonTufuga -97  SK Bore , SWE  Dns      
- Sara Ezra -97 KFUM Arvika , SWE  Dns      
- Kjersti Hjelle Eide -97  Breimsbygda IL , NOR  Dns      
           
  F14  KULA 3,0       2011-07-23  
1 Agnes Larsson -97  IF Göta , SWE  13,55   Rekord  
2 Maia Bovollen Rokne -97  Nittedal IL , NOR  11,99      
3 Victoria Stöckel -97  Nedre Soppero IK , SWE  11,65      
4 Anna Olsson -97  Kils AIK , SWE  10,97      
5 Karoline Weea Johansen -97  Moelven IL FI , NOR  8,69      
- Anna KarlssonTufuga -97  SK Bore , SWE  Dns      
           
  F14  DISKUS 0,6       2011-07-23  
1 Maia Bovollen Rokne -97  Nittedal IL , NOR  33,80      
2 Karoline Weea Johansen -97  Moelven IL FI , NOR  33,72      
3 Elin Edgren -97  SK Bore , SWE  33,41      
4 Sabine Steen -97  IFK Kristinehamn , SWE  33,31      
5 Amanda Sandin -97  Herrljunga SK FIK , SWE  31,70      
6 Grete Ahlberg -98  Hammarby IF , SWE  30,80      
7 Linn Karlsson -97  Kils AIK , SWE  22,96      
- Anna KarlssonTufuga -97  SK Bore , SWE  Dns      
- Erica Edström -97  IFK Kristinehamn , SWE  Dns      
           
  F14  SLÄGGA 3,0       2011-07-24  
1 Elin Edgren -97  SK Bore , SWE  36,68      
2 Amanda Sandin -97  Herrljunga SK FIK , SWE  35,87      
3 Grete Ahlberg -98  Hammarby IF , SWE  31,22      
4 Sabine Steen -97  IFK Kristinehamn , SWE  29,07      
5 Linn Karlsson -97  Kils AIK , SWE  25,80      
6 Erica Edström -97  IFK Kristinehamn , SWE  23,20      
- Karoline Weea Johansen -97  Moelven IL FI , NOR  Dns      
           
  F14  SPJUT 400       2011-07-24  
1 Maia Bovollen Rokne -97  Nittedal IL , NOR  39,78      
2 Carolin Näslund -98  SK Bore , SWE  36,17      
3 Victoria Stöckel -97  Nedre Soppero IK , SWE  31,98      
4 Grete Ahlberg -98  Hammarby IF , SWE  27,14      
5 Kjellina Pettersson -97 IK Vikings FK , SWE  26,90      
6 Karoline Weea Johansen -97  Moelven IL FI , NOR  24,77      
- Anna KarlssonTufuga -97  SK Bore , SWE  Dns      
           
  F13  80 M HEAT 1 Vind -0,4   2011-07-23  
1 Alexandra Larsson -98  IF Göta , SWE  10,98 Final    
2 Marthe Sand -98  Oppstad IL , NOR  11,57 Final    
3 Alva Mossberg -98  KFUM Arvika , SWE  12,41      
4 Sara Haag -98  IFK Sunne FI , SWE  12,67      
5 Hanna Husebråten -98  Askim IF , NOR  12,71      
           
  F13  80 M HEAT 2 Vind +0,2      
1 Kajsa Karlén -98  KFUM Arvika , SWE  11,27 Final    
2 Elin Johansson -98  IFK Kristinehamn , SWE  11,29 Final    
3 Siri Logna -98  Oppstad IL , NOR  11,75 Final    
4 Hilda Jansson -98  IFK Kristinehamn , SWE  12,00 Final    
5 Siri Husebråten -98  Askim IF , NOR  12,09      
- Mathilde Myhrvold -98  Raufoss IL , NOR  Dns      
           
  F13  80 M FINAL Vind 0,8   2011-07-23  
1 Alexandra Larsson -98  IF Göta , SWE  10,95      
2 Kajsa Karlén -98  KFUM Arvika , SWE  11,10      
3 Elin Johansson -98  IFK Kristinehamn , SWE  11,45      
4 Marthe Sand -98  Oppstad IL , NOR  11,61      
5 Siri Logna -98  Oppstad IL , NOR  11,85      
6 Hilda Jansson -98  IFK Kristinehamn , SWE  12,11      
           
  F13  200 M   Vind -0,4   2011-07-24  
1 Minna Svärd -98  IF Göta , SWE  28,05      
2 Victoria Sandsjoe -98  IF Göta , SWE  30,65      
3 Hilda Jansson -98  IFK Kristinehamn , SWE  31,73      
- Mathilde Myhrvold -98  Raufoss IL , NOR  Dns      
- Marthe Sand -98  Oppstad IL , NOR  Dns      
           
  F13  600 M       2011-07-24  
1 Beatrice Larsson -98  IF Göta , SWE  1.56,20      
2 Sina Lindberg -98  Vaaler IF , NOR  1.57,81      
3 Alva Mossberg -98  KFUM Arvika , SWE  2.06,71      
- Mathilde Myhrvold -98  Raufoss IL , NOR  Dns      
           
  F13  60 M HÄCK   Vind 1,3   2011-07-24  
1 Alexandra Larsson -98  IF Göta , SWE  10,12      
2 Minna Svärd -98  IF Göta , SWE  10,18      
3 Sandra Vesterling -99 IF Göta , SWE  13,55      
           
  F13  HÖJD       2011-07-23  
1 Alexandra Larsson -98  IF Göta , SWE  1,48      
2 Marthe Sand -98  Oppstad IL , NOR  1,35 xo    
3 Grete Ahlberg -98  Hammarby IF , SWE  1,35 xxo    
           
  F13  STAV       2011-07-23  
1 Minna Svärd -98  IF Göta , SWE  2,23      
           
  F13  LÄNGD ZON       2011-07-23  
1 Alexandra Larsson -98  IF Göta , SWE  5,07 -1,8    
2 Elin Johansson -98  IFK Kristinehamn , SWE  4,72 -1,6    
3 Marthe Sand -98  Oppstad IL , NOR  4,59 -0,5    
4 Hilda Jansson -98  IFK Kristinehamn , SWE  4,40 -0,7    
5 Elina Engels -98  KFUM Arvika , SWE  4,10 -0,7    
6 Siri Logna -98  Oppstad IL , NOR  4,02 -1,5    
7 Alva Mossberg -98  KFUM Arvika , SWE  3,92 -0,9    
8 Siri Husebråten -98  Askim IF , NOR  3,62 -1,4    
9 Sara Haag -98  IFK Sunne FI , SWE  3,43 -1,4    
10 Hanna Husebråten -98  Askim IF , NOR  3,33 -0,8    
           
  F13  TRESTEG ZON       2011-07-24  
1 Elina Engels -98  KFUM Arvika , SWE  9,39 1,1    
2 Hilda Jansson -98  IFK Kristinehamn , SWE  9,29 0,9    
           
  F13  KULA 2,0       2011-07-23  
1 Grete Ahlberg -98  Hammarby IF , SWE  12,43      
2 Amanda Malmehed -98  Linköpings GIF , SWE  11,86      
3 Johanna Edgren -98  SK Bore , SWE  10,16      
4 Louise vestlund -98  Kils AIK , SWE  9,60      
- Hanna Husebråten -98  Askim IF , NOR  Dns      
- Siri Husebråten -98  Askim IF , NOR  Dns      
           
  F13  DISKUS 0,6       2011-07-23  
1 Grete Ahlberg -98  Hammarby IF , SWE  33,22      
2 Amanda Malmehed -98  Linköpings GIF , SWE  22,20      
3 Louise vestlund -98  Kils AIK , SWE  22,11      
4 Johanna Edgren -98  SK Bore , SWE  21,25      
5 Sara Haag -98  IFK Sunne FI , SWE  16,95      
           
  F13  SLÄGGA 2,0       2011-07-24  
1 Grete Ahlberg -98  Hammarby IF , SWE  36,49      
2 Johanna Edgren -98 SK Bore , SWE  33,23      
3 Amanda Malmehed -98  Linköpings GIF , SWE  31,12      
4 Louise Vestlund -98  Kils AIK , SWE  25,39      
           
  F13  SPJUT 400       2011-07-24  
1 Carolin Näslund -98  SK Bore , SWE  34,76      
2 Maria Sandvik -98 Askim IF Friidrett, SWE 33,40      
3 Grete Ahlberg -98  Hammarby IF , SWE  26,78      
4 Johanna Edgren -98 SK Bore , SWE  25,68      
5 Sina Lindberg -98  Vaaler IF , NOR  21,77      
6 Amanda Malmehed -98  Linköpings GIF , SWE  21,67      
- Victoria Sandsjoe -98  IF Göta , SWE  Dns      
           
  F12  80 M HEAT 1 Vind 0,0   2011-07-23  
1 Ingvild Meinseth -99  Sørild FIK , NOR  11,11 Final    
2 Ingrid Vanebo -99  Grue IL , NOR  11,94 Final    
3 Ellen Nordqvist Sjøblom -99  Moss IL , NOR  12,90      
4 Sandra Vesterling -99  IF Göta , SWE  13,38      
5 Maja Mikkelsen -99  KFUM Arvika , SWE  14,71      
           
  F12  80 M HEAT 2 Vind -1,3      
1 Tonje Fjellet Kristiansen -99  FIK Orion , NOR  11,57 Final    
2 Beatrice Johansson -99  KFUM Arvika , SWE  11,69 Final    
3 Alexandra Lill -99  IFK Kristinehamn , SWE  12,13 Final    
4 Klara Bergström -99  IFK Sunne FI , SWE  12,50      
5 Julia Thorstensson -99  IFK Kristinehamn , SWE  13,43      
           
  F12  80 M HEAT 3 Vind -0,2      
1 Sandra Vestlund -99  Kils AIK , SWE  11,76 Final    
2 Pauline Tørnby -99  Aurskog-Høland FIK , NOR  12,64      
3 Frida Karlsson -99  IFK Kristinehamn , SWE  13,69      
- Emmy Gustafsson -99  Göteborgs KIK , SWE  Dns      
           
  F12  80 M FINAL Vind 0,0   2011-07-23  
1 Ingvild Meinseth -99  Sørild FIK , NOR  11,01      
2 Tonje Fjellet Kristiansen -99  FIK Orion , NOR  11,59      
3 Beatrice Johansson -99  KFUM Arvika , SWE  11,66      
4 Sandra Vestlund -99  Kils AIK , SWE  11,84      
5 Ingrid Vanebo -99  Grue IL , NOR  11,94      
6 Alexandra Lill -99  IFK Kristinehamn , SWE  12,26      
           
  F12  200 M HEAT 1 Vind -0,9   2011-07-24  
1 Beatrice Johansson -99  KFUM Arvika , SWE  30,12      
2 Pauline Tørnby -99  Aurskog-Høland FIK , NOR  32,81      
3 Hanna OLsson -99  Kils AIK , SWE  35,80      
4 Maja Mikkelsen -99  KFUM Arvika , SWE  40,47      
- Erika Blomkvist -99  IFK Sunne FI , SWE  Dns      
           
  F12  200 M HEAT 2 Vind -0,9      
1 Ingvild Meinseth -99  Sørild FIK , NOR  28,37      
2 Tonje Fjellet Kristiansen -99  FIK Orion , NOR  30,08      
3 Ingrid Vanebo -99  Grue IL , NOR  31,35      
4 Alexandra Lill -99  IFK Kristinehamn , SWE  31,69      
5 Ellen Nordqvist Sjøblom -99  Moss IL , NOR  33,41      
6 Sandra Vesterling -99  IF Göta , SWE  35,73      
           
  F12  200 M SAMLAD LISTA        
1 Ingvild Meinseth -99  Sørild FIK , NOR  28,37      
2 Tonje Fjellet Kristiansen -99  FIK Orion , NOR  30,08      
3 Beatrice Johansson -99  KFUM Arvika , SWE  30,12      
4 Ingrid Vanebo -99  Grue IL , NOR  31,35      
5 Alexandra Lill -99  IFK Kristinehamn , SWE  31,69      
6 Pauline Tørnby -99  Aurskog-Høland FIK , NOR  32,81      
7 Ellen Nordqvist Sjøblom -99  Moss IL , NOR  33,41      
8 Sandra Vesterling -99  IF Göta , SWE  35,73      
9 Hanna OLsson -99  Kils AIK , SWE  35,80      
10 Maja Mikkelsen -99  KFUM Arvika , SWE  40,47      
11 Erika Blomkvist -99  IFK Sunne FI , SWE  Dns      
           
  F12  600 M       2011-07-24  
1 Ellen Nordqvist Sjøblom -99  Moss IL , NOR  2.00,40      
2 Pauline Tørnby -99  Aurskog-Høland FIK , NOR  2.01,92      
3 frida kullerud -99  Varteig IL , NOR  2.07,75      
4 Beatrice Johansson -99  KFUM Arvika , SWE  2.08,99      
5 Sophia Rosch -99  KFUM Arvika , SWE  2.11,08      
6 Hanna Olsson -99  Kils AIK , SWE  2.18,81      
7 Sandra Vesterling -99  IF Göta , SWE  2.24,12      
8 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika , SWE 2.57,81      
- Klara Bergström -99  IFK Sunne FI , SWE  Dns      
           
  F12  HÖJD       2011-07-23  
1 Klara Bergström -99  IFK Sunne FI , SWE  1,36 3 riv    
2 Ingvild Meinseth -99  Sørild FIK , NOR  1,36 4 riv    
3 Erika Blomkvist -99  IFK Sunne FI , SWE  1,33      
4 Emmy Gustafsson -99  Göteborgs KIK , SWE  1,30      
5 Sandra Vesterling -99  IF Göta , SWE  1,20      
6 Julia Thorstensson -99  IFK Kristinehamn , SWE  1,15      
7 Maja Mikkelsen -99  KFUM Arvika , SWE  1,00      
           
  F12  LÄNGD ZON       2011-07-23  
1 Ingvild Meinseth -99  Sørild FIK , NOR  4,76 +0,3    
2 Erika Blomkvist -99  IFK Sunne FI , SWE  4,33 0,0    
3 Klara Bergström -99  IFK Sunne FI , SWE  4,32 -0,3    
4 Tonje Fjellet Kristiansen -99  FIK Orion , NOR  4,30 +1,0    
5 Beatrice Johansson -99  KFUM Arvika , SWE  4,28 -0,5    
6 Alexandra Lill -99  IFK Kristinehamn , SWE  4,16 -0,1    
7 Maja Andersson -99  KFUM Arvika , SWE  4,01 0,0    
8 Emmy Gustafsson -99  Göteborgs KIK , SWE  3,77 0,0    
9 Pauline Tørnby -99  Aurskog-Høland FIK , NOR  3,64 -0,1    
10 Julia Thorstensson -99  IFK Kristinehamn , SWE  3,59 0,0 3,51  
11 Sandra Vesterling -99  IF Göta , SWE  3,59 0,0 3,49  
12 Maja Mikkelsen -99  KFUM Arvika , SWE  2,95 0,0    
           
  F12  TRESTEG ZON       2011-07-24  
1 Hedvig Pettersson -00  IF Göta , SWE  8,80 -2,1    
2 Klara Bergström -99  IFK Sunne FI , SWE  8,68 -1,0    
3 Alexandra Lill -99  IFK Kristinehamn , SWE  8,00 -1,3    
4 Hanna Olsson -99  Kils AIK , SWE  7,91 -1,0    
5 Ellen Nordqvist Sjøblom -99  Moss IL , NOR  7,78 -1,6    
6 Frida Karlsson -99  IFK Kristinehamn , SWE  7,49 -1,4    
- Maja Andersson -99  KFUM Arvika , SWE  Dns      
           
  F12  KULA 2,0       2011-07-23  
1 Ida Stenbäck -99  SK Bore , SWE  12,50      
2 Maja Andersson -99  KFUM Arvika , SWE  10,66      
3 Sandra Vestlund -99  Kils AIK , SWE  10,30      
4 Klara Bergström -99  IFK Sunne FI , SWE  8,66      
5 Ingrid Vanebo -99  Grue IL , NOR  8,52      
6 Beatrice Johansson -99  KFUM Arvika , SWE  8,01      
7 Sandra Vesterling -99  IF Göta , SWE  7,01      
8 Maja Mikkelsen -99  KFUM Arvika , SWE  6,40      
           
  F12  DISKUS 0,6       2011-07-23  
1 Ida Stenbäck -99  SK Bore , SWE  24,64      
2 Klara Bergström -99  IFK Sunne FI , SWE  23,31      
3 Sandra Vestlund -99  Kils AIK , SWE  22,48      
4 linnea Amneskog -00  Klippans IF , SWE  21,49      
5 Ellen Sjöblom -99 Moss IL , NOR 14,72      
6 Ellinor Strand -00  Filipstads IF , SWE  11,84      
- Maja Andersson -99  KFUM Arvika , SWE  Dns      
           
  F12  SLÄGGA 2,0       2011-07-24  
1 Ida Stenbäck -99  SK Bore , SWE  39,88   Rekord  
2 Miranda Nilsson -00  SK Bore , SWE  29,42      
3 Hanna OLsson -99  Kils AIK , SWE  17,55      
- Maja Andersson -99  KFUM Arvika , SWE  Dns      
           
  F12  SPJUT 400       2011-07-24  
1 Sandra Vestlund -99  Kils AIK , SWE  28,89      
2 Hedvig Pettersson -00  IF Göta , SWE  25,05      
3 Klara Bergström -99  IFK Sunne FI , SWE  21,94      
4 linnea Amneskog -00  Klippans IF , SWE  21,86      
5 Miranda Nilsson -00  SK Bore , SWE  19,04      
6 Sandra Vesterling -99  IF Göta , SWE  18,43      
7 Ida Stenbäck -99  SK Bore , SWE  16,53      
8 Frida Karlsson -99  IFK Kristinehamn , SWE  16,35      
- Beatrice Johansson -99  KFUM Arvika , SWE  Dns      
- Hanna OLsson -99  Kils AIK , SWE  Dns      
- Ellinor Strand -00  Filipstads IF , SWE  Dns      
           
  F11  60 M   Vind +0,2   2011-07-23  
1 Hedvig Pettersson -00  IF Göta , SWE  9,14      
2 Sofia Persson -00  KFUM Arvika , SWE  9,44      
3 Ella Asplund -00  SK Bore , SWE  9,51      
4 Mathilda Lawner -00  IFK Sunne FI , SWE  9,65      
5 Miranda Nilsson -00  SK Bore , SWE  9,84      
           
  F11  200 M   Vind 0,0   2011-07-24  
1 Hedvig Pettersson -00  IF Göta , SWE  29,70      
2 Sofia Persson -00  KFUM Arvika , SWE  31,66      
3 Mathilda Lawner -00  IFK Sunne FI , SWE  32,36      
4 Miranda Nilsson -00  SK Bore , SWE  32,72      
           
  F11  600 M Samkörd m F10     2011-07-24  
1 Lovisa Stadelmann -00  IK Norrköping FI , SWE  2.04,76      
2 Miranda Nilsson -00  SK Bore , SWE  2.04,82      
           
  F11  HÖJD       2011-07-23  
1 Hedvig Pettersson -00  IF Göta , SWE  1,35      
2 Miranda Nilsson -00  SK Bore , SWE  1,28      
3 linnea Amneskog -00  Klippans IF , SWE  1,15      
- Ella Asplund -00  SK Bore , SWE  Dns      
           
  F11  LÄNGD ZON       2011-07-23  
1 Hedvig Pettersson -00  IF Göta , SWE  4,44 0,0    
2 Sofia Persson -00  KFUM Arvika , SWE  4,30 -2,5    
3 Lovisa Stadelmann -00  IK Norrköping FI , SWE  3,90 -1,0    
4 Miranda Nilsson -00  SK Bore , SWE  3,85 0,0    
5 Mathilda Lawner -00  IFK Sunne FI , SWE  3,84 -0,3    
6 linnea Amneskog -00  Klippans IF , SWE  3,75 -0,5    
7 Emma Almqvist -00  Karlskoga FIF , SWE  3,60 0,0    
8 Ella Asplund -00  SK Bore , SWE  3,49 0,0    
           
  F11  KULA 2,0       2011-07-24  
1 Hedvig Pettersson -00  IF Göta , SWE  8,54      
2 Emma Almqvist -00  Karlskoga FIF , SWE  8,31      
3 Emilia Malmehed -01 Linköpings GIF , SWE  7,99      
4 Miranda Nilsson -00  SK Bore , SWE  7,34      
5 Sofia Persson -00 KFUM Arvika , SWE 7,27      
6 Lovisa Stadelmann -00  IK Norrköping FI , SWE  6,36      
           
  F11  BOLL 300g       2011-07-23  
1 Hedvig Pettersson -00  IF Göta , SWE  38,20      
2 Emma Almqvist -00  Karlskoga FIF , SWE  26,50      
3 Miranda Nilsson -00  SK Bore , SWE  25,59      
4 Lovisa Stadelmann -00  IK Norrköping FI , SWE  17,76      
           
  F10  60 M   Vind 0,0   2011-07-23  
1 Clara Hedling -01  KFUM Arvika , SWE  9,97      
2 Emelie Moberg -01  IF Göta , SWE  10,16      
3 Emilia Malmehed -01  Linköpings GIF , SWE  10,25      
4 Nelli Bergquist -01 Filipstads IF , SWE  10,79      
5 Kajsa Larsson -01  KFUM Arvika , SWE  11,31      
- julia hansen -01  KFUM Arvika , SWE  Dns      
           
  F10  200 M   Vind -0,1   2011-07-24  
1 Clara Hedling -01  KFUM Arvika , SWE  34,05      
2 Disa Chin Nygårds -02  IF Linnéa , SWE  34,92      
3 Emilia Malmehed -01  Linköpings GIF , SWE  35,27      
4 Åsa Olsson -01  Kils AIK , SWE  35,50      
           
  F10  600 M Samkörd m F11     2011-07-24  
1 Åsa Olsson -01  Kils AIK , SWE  2.21,35      
           
  F10  HÖJD       2011-07-23  
1 Emilia Malmehed -01  Linköpings GIF , SWE  1,00      
           
  F10  LÄNGD ZON       2011-07-23  
1 Clara Hedling -01  KFUM Arvika , SWE  3,72 -0,8    
2 Emelie Moberg -01  IF Göta , SWE  3,50 -1,9    
3 Emilia Malmehed -01  Linköpings GIF , SWE  3,43 -1,5    
4 Nelli Bergquist -01 Filipstads IF , SWE  3,22 -2,1    
5 julia hansen -01  KFUM Arvika , SWE  2,83 -0,3    
6 Johanna Jansson -01 KFUM Arvika, SWE 2,72 -1,1    
7 Kajsa Larsson -01  KFUM Arvika , SWE  2,55 -0,9    
           
  F10  KULA 2,0       2011-07-24  
1 Emilia Malmehed -01  Linköpings GIF , SWE  7,84      
2 Åsa Olsson -01  Kils AIK , SWE  5,44      
3 Johanna Jansson -01 KFUM Arvika , SWE 4,82      
           
  F10  BOLL 300g       2011-07-23  
1 Emilia Malmehed -01  Linköpings GIF , SWE  22,78      
2 Emelie Moberg -01  IF Göta , SWE  18,15      
3 julia hansen -01  KFUM Arvika , SWE  12,77      
4 Kajsa Larsson -01  KFUM Arvika , SWE  10,44      
           
  F9  60 M HEAT 1 Vind -2,4   2011-07-23  
1 Matilda Strand -02  Filipstads IF , SWE  10,36 Final    
2 Elin Gustafsson -02  Göteborgs KIK , SWE  10,77      
3 Maja Jonsson -02  Kils AIK , SWE  11,09      
4 Carina Tørnby -02  Aurskog-Høland FIK , NOR  11,88      
           
  F9  60 M HEAT 2 Vind -0,5      
1 Emilia Alfredsson -02  KFUM Arvika , SWE  10,43 Final    
2 Ellen Edvinsson -02  IK Vikings FK , SWE  10,58 Final    
3 Tilda Bergström -02  IFK Sunne FI , SWE  10,91      
4 Tara Mostafa-Soltani -02  KFUM Arvika , SWE  11,49      
- Agnes Brunnsgård -02  IFK Kristinehamn , SWE  Dns      
           
  F9  60 M HEAT 3 Vind -1,9      
1 Ella Enander -02  Täby IS , SWE  9,85 Final    
2 Alva Pettersson -02  IF Göta , SWE  10,05 Final    
3 Petra Bäckström -02  Säffle FIK , SWE  10,54 Final    
4 Ida Lindahl -02  KFUM Arvika , SWE  11,10      
           
  F9  60 M FINAL Vind -0,8   2011-07-23  
1 Alva Pettersson -02  IF Göta , SWE  9,89      
2 Ella Enander -02  Täby IS , SWE  9,92      
3 Emilia Alfredsson -02  KFUM Arvika , SWE  10,23      
4 Matilda Strand -02  Filipstads IF , SWE  10,26      
5 Petra Bäckström -02  Säffle FIK , SWE  10,32      
6 Ellen Edvinsson -02  IK Vikings FK , SWE  10,76      
           
  F9  HÖJD       2011-07-23  
1 Ella Enander -02  Täby IS , SWE  1,13 o    
2 Tilda Bergström -02  IFK Sunne FI , SWE  1,13 xo    
3 Alva Pettersson -02  IF Göta , SWE  1,05      
4 Ellen Edvinsson -02  IK Vikings FK , SWE  1,00 o    
4 Petra Bäckström -02  Säffle FIK , SWE  1,00 o    
6 Ida Lindahl -02  KFUM Arvika , SWE  1,00 xo    
7 Emilia Alfredsson -02  KFUM Arvika , SWE  0,95      
8 Emma Skogman -03 KFUM Arvika, SWE 0,83      
- Agnes Brunnsgård -02  IFK Kristinehamn , SWE  Dns      
           
  F9  LÄNGD ZON       2011-07-24  
1 Ella Enander -02  Täby IS , SWE  3,65 +3,1    
2 Disa Chin Nygårds -02  IF Linnéa , SWE  3,58 +2,6    
3 Alva Pettersson -02  IF Göta , SWE  3,55 +1,8    
4 Tilda Bergström -02  IFK Sunne FI , SWE  3,39 0,0    
5 Matilda Strand -02  Filipstads IF , SWE  3,35 0,0    
6 Emilia Alfredsson -02  KFUM Arvika , SWE  3,29 +1,9    
7 Ida Lindahl -02  KFUM Arvika , SWE  3,22 +0,4    
8 Ellen Edvinsson -02  IK Vikings FK , SWE  3,13 +0,5    
9 Tara Mostafa-Soltani -02  KFUM Arvika , SWE  2,68 +1,2    
10 Carina Tørnby -02  Aurskog-Høland FIK , NOR  2,35 +1,2    
- Agnes Brunnsgård -02  IFK Kristinehamn , SWE  Dns      
           
  F9  KULA 2,0       2011-07-24  
1 Ella Enander -02  Täby IS , SWE  6,28      
2 Tilda Bergström -02  IFK Sunne FI , SWE  5,78      
3 Ida Lindahl -02  KFUM Arvika , SWE  5,25      
4 Matilda Strand -02  Filipstads IF , SWE  5,17      
5 Ellen Edvinsson -02  IK Vikings FK , SWE  4,86      
6 Emilia Alfredsson -02  KFUM Arvika , SWE  4,10      
7 Tara Mostafa-Soltani -02  KFUM Arvika , SWE  3,50      
- Agnes Brunnsgård -02  IFK Kristinehamn , SWE  Dns      
           
  F9  BOLL 150g       2011-07-23  
1 Tilda Bergström -02  IFK Sunne FI , SWE  31,54      
2 Ella Enander -02  Täby IS , SWE  20,94      
3 Matilda Strand -02  Filipstads IF , SWE  19,04      
4 Petra Bäckström -02  Säffle FIK , SWE  15,60      
5 Ida Lindahl -02  KFUM Arvika , SWE  15,45      
6 Ellen Edvinsson -02  IK Vikings FK , SWE  13,35      
- Carina Tørnby -02  Aurskog-Høland FIK , NOR  Dns      
- Maja Jonsson -02  Kils AIK , SWE  Dns      
- Agnes Brunnsgård -02  IFK Kristinehamn , SWE  Dns      
           
  F8  60 M HEAT 1 Vind -1,2   2011-07-23  
1 Moa Nordling -03  KFUM Arvika , SWE  11,64 Final    
2 Emma Skogman -03  KFUM Arvika , SWE  12,26 Final    
3 Sara Guttormsen -05  Ski IL friidrett , NOR  13,21      
4 Lovisa Ehne -03  IK Vikings FK , SWE  13,35      
- Agnes Friberg -05  IF Göta , SWE  Dns      
           
  F8  60 M HEAT 2 Vind 0,0      
1 Tuva Wikman -03  KFUM Arvika , SWE  11,55 Final    
2 Matilda Larsson -04  KFUM Arvika , SWE  11,80 Final    
3 Alva Hedling -04  KFUM Arvika , SWE  12,20 Final    
4 Tilda Carlsson -03  KFUM Arvika , SWE  12,68 Final    
5 Moa Arnoldsson -04  IK Vikings FK , SWE  13,27      
6 Emma Skoglund -03  KFUM Arvika , SWE  13,29      
           
  F8  60 M FINAL Vind 2,4   2011-07-23  
1 Tuva Wikman -03  KFUM Arvika , SWE  11,21      
2 Moa Nordling -03  KFUM Arvika , SWE  11,46      
3 Matilda Larsson -04  KFUM Arvika , SWE  11,73      
4 Emma Skogman -03  KFUM Arvika , SWE  12,03      
5 Tilda Carlsson -03  KFUM Arvika , SWE  12,29      
6 Alva Hedling -04  KFUM Arvika , SWE  12,31      
           
  F8  LÄNGD ZON       2011-07-24  
1 Tuva Wikman -03  KFUM Arvika , SWE  2,75 -0,2 2,74  
2 Maja Huss -03 KFUM Arvika , SWE 2,75 1,5 2,53  
3 Edda Chin Nygårds -04  IF Linnéa , SWE  2,70 0,0    
4 Moa Nordling -03  KFUM Arvika , SWE  2,65 0,4    
5 Tilda Carlsson -03  KFUM Arvika , SWE  2,64 -0,5    
6 Alva Hedling -04  KFUM Arvika , SWE  2,55 0,0    
7 Agnes Friberg -05  IF Göta , SWE  2,40 1,0    
8 Matilda Larsson -04  KFUM Arvika , SWE  2,35 0,0    
9 Ida Jansson -03 KFUM Arvika , SWE 2,18 1,1    
10 Selma Carlsson -03  KFUM Arvika , SWE  2,15 0,0    
11 Sara Guttormsen -05 Ski IL friidrett , NOR  2,10 1,0    
12 Moa Arnoldsson -04  IK Vikings FK , SWE  1,96 0,0    
13 Emma Skoglund -03  KFUM Arvika , SWE  1,94 -0,5    
14 Emma Skogman -03  KFUM Arvika , SWE  1,88 0,0    
- Lovisa Ehne -03  IK Vikings FK , SWE  Dns      
           
  F8  KULA 2,0       2011-07-24  
1 Tilda Carlsson -03  KFUM Arvika , SWE  3,62      
2 Moa Nordling -03  KFUM Arvika , SWE  3,47      
3 Emma Skoglund -03 KFUM Arvika , SWE 3,36      
4 Ida Jansson -03 KFUM Arvika , SWE 3,18      
5 Maja Huss -03 KFUM Arvika , SWE 3,02      
6 Agnes Friberg -05  IF Göta , SWE  2,88      
7 Selma Carlsson -03  KFUM Arvika , SWE  2,35      
8 Moa Arnoldsson -04 IK Vikings FK , SWE 2,30      
9 Sara Guttormsen -05 Ski IL friidrett , NOR  1,95      
- Lovisa Ehne -03  IK Vikings FK , SWE  Dns      
           
  F8  BOLL 150g       2011-07-23  
1 Tilda Carlsson -03  KFUM Arvika , SWE  15,80      
2 Moa Nordling -03 KFUM Arvika, SWE 15,23      
3 Lovisa Ehne -03  IK Vikings FK , SWE  11,01      
4 Moa Arnoldsson -04  IK Vikings FK , SWE  9,37      
5 Matilda Larsson -04  KFUM Arvika , SWE  8,54      
6 Sara Guttormsen -05  Ski IL friidrett , NOR  7,35      
Uppdaterad: 07 JUN 2016 21:01 Skribent: Bo Warg

Postadress:
KFUM Arvika Volleyboll - Friidrott
Box 280
67126 Arvika

Besöksadress:
Viksvallens IP
67133 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info