Deltagarlista Gren 1-13 
 
  Tävling  Utmanaren 2019 - Öppen klass    Utskriftsdatum  15 mars 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  18:19   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 mars 2019         
 
 
Gren 1, 200m Medley Mixed 
Guldtid 03:10.00 
Silvertid 03:25.00 
Bronskrav Genomföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
54  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  25 m  3:09.38   
 
Gren 2, 100m Medley Mixed 
Guldtid 01:40.00 
Silvertid 01:50.00 
Bronskrav Genoföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
83  Axelsson Oliver  2007  BORLÄNGE  AK0507  25 m  1:41.54   
97  Mikaelsson Blomström Lovis  2007  BORLÄNGE  BF5207  25 m  1:42.99   
61  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  25 m  1:43.16   
59  Haglund Axel  2007  BORLÄNGE  AP5707  25 m  1:44.31   
55  Drozdovs Eduards  2007  BORLÄNGE  AL9507  25 m  1:50.50   
18  Hörnell Sanna  2005  BORLÄNGE  AX2805  25 m  1:51.17   
139  Olsson Linn  2010  BORLÄNGE  AE3810  25 m  2:00.23   
141  Bergman Melvin  2009  BORLÄNGE  AG3509  25 m  2:01.76   
54  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  25 m     
10  99  Sundqvist Ylva  2005  BORLÄNGE  BX0205  25 m     
11  140  Svantes Wilma  2009  BORLÄNGE  AL3009  25 m     
12  150  Axelsson Ebba  2006  BORLÄNGE  BT2006  25 m     
13  151  Malm Stella  2006  BORLÄNGE  BT1806  25 m     
 
Gren 3, 25m Frisim Mixed 
Guldtid 00:23.00 
Silvertid 00:26.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
151  Malm Stella  2006  BORLÄNGE  BT1806  25 m  19.92   
140  Svantes Wilma  2009  BORLÄNGE  AL3009  25 m  21.96   
125  Haglund Julia  2010  BORLÄNGE    25 m  24.06   
148  Myhr Evelina  2009  BORLÄNGE    25 m  25.76   
149  Bergman Noel  2011  BORLÄNGE    25 m  38.09   
145  Agirman Walat  2008  BORLÄNGE    25 m     
154  Eriksson Samuel  2006  BORLÄNGE    25 m     
155  Thorp Olivia  2010  BORLÄNGE    25 m     
157  Ceron Javier  2011  BORLÄNGE    25 m     
10  159  Carlsson Tova  2008  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 4, 50m Frisim Mixed 
Guldtid 00:41.00 
Silvertid 00:45.00 
Bronstid 00:49.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
61  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  25 m  36.96   
55  Drozdovs Eduards  2007  BORLÄNGE  AL9507  25 m  39.05   
146  Eriksson Hedvig  2006  BORLÄNGE  BT6406  25 m  42.25   
141  Bergman Melvin  2009  BORLÄNGE  AG3509  25 m  43.62   
139  Olsson Linn  2010  BORLÄNGE  AE3810  25 m  46.89   
130  Hydén Sara  2008  BORLÄNGE    25 m  48.28   
147  Monavari Farahnaz  2009  BORLÄNGE  AO6009  25 m  48.81   
140  Svantes Wilma  2009  BORLÄNGE  AL3009  25 m  52.14   
131  Mir Hassan Jean  2006  BORLÄNGE    25 m  53.57   
10  21  Jämte Lindholm Alice  2008  BORLÄNGE  AE4608  25 m  56.87   
11  137  Jonsson Gabriella  2009  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 5, 100m Frisim Mixed 
Guldtid 01:15.00 
Silvertid 01:25.00 
Bronstid 01:35.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
36  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  59.77   
67  Nyström Olivia  2006  BORLÄNGE  BA7406  25 m  1:09.37   
54  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  25 m  1:18.84   
150  Axelsson Ebba  2006  BORLÄNGE  BT2006  25 m  1:20.84   
83  Axelsson Oliver  2007  BORLÄNGE  AK0507  25 m  1:24.17   
151  Malm Stella  2006  BORLÄNGE  BT1806  25 m  1:27.01   
55  Drozdovs Eduards  2007  BORLÄNGE  AL9507  25 m  1:27.24   
97  Mikaelsson Blomström Lovis  2007  BORLÄNGE  BF5207  25 m  1:29.34   
59  Haglund Axel  2007  BORLÄNGE  AP5707  25 m  1:31.16   
10  99  Sundqvist Ylva  2005  BORLÄNGE  BX0205  25 m  1:31.45   
 
Gren 6, 25m Bröstsim Mixed 
Guldtid 00:28.00 
Silvertid 00:31.00 
Bronskrav Genomför 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
125  Haglund Julia  2010  BORLÄNGE    25 m  30.06   
130  Hydén Sara  2008  BORLÄNGE    25 m  30.14   
148  Myhr Evelina  2009  BORLÄNGE    25 m  33.26   
140  Svantes Wilma  2009  BORLÄNGE  AL3009  25 m  34.43   
149  Bergman Noel  2011  BORLÄNGE    25 m  38.72   
153  Zahid Alina  2011  BORLÄNGE    25 m  53.36   
142  Danielsson Karin  2010  BORLÄNGE    25 m  55.01   
154  Eriksson Samuel  2006  BORLÄNGE    25 m     
156  Arnberg William  2009  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Mixed 
Guldtid 00:51.00 
Silvertid 00:55.00 
Bronstid 00:58.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
145  Agirman Walat  2008  BORLÄNGE    25 m  28.07   
101  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  33.88   
55  Drozdovs Eduards  2007  BORLÄNGE  AL9507  25 m  50.20   
61  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  25 m  54.77   
141  Bergman Melvin  2009  BORLÄNGE  AG3509  25 m  55.21   
110  Lylander Saimi  2009  BORLÄNGE  AJ6209  25 m  55.24   
59  Haglund Axel  2007  BORLÄNGE  AP5707  25 m  56.06   
131  Mir Hassan Jean  2006  BORLÄNGE    25 m  58.55   
146  Eriksson Hedvig  2006  BORLÄNGE  BT6406  25 m  59.98   
10  147  Monavari Farahnaz  2009  BORLÄNGE  AO6009  25 m  1:01.33   
11  21  Jämte Lindholm Alice  2008  BORLÄNGE  AE4608  25 m  1:03.94   
12  139  Olsson Linn  2010  BORLÄNGE  AE3810  25 m  1:04.06   
13  140  Svantes Wilma  2009  BORLÄNGE  AL3009  25 m  1:15.37   
14  130  Hydén Sara  2008  BORLÄNGE    25 m     
15  137  Jonsson Gabriella  2009  BORLÄNGE    25 m     
16  144  Admis Arda  2007  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Mixed 
Guldtid 01:35.00 
Silvertid 01:45.00 
Bronstid 01:55.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
36  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:12.77   
54  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  25 m  1:34.80   
64  Mortazavi Elena  2004  BORLÄNGE  BM6804  25 m  1:39.85   
18  Hörnell Sanna  2005  BORLÄNGE  AX2805  25 m  1:46.73   
55  Drozdovs Eduards  2007  BORLÄNGE  AL9507  25 m  1:52.82   
99  Sundqvist Ylva  2005  BORLÄNGE  BX0205  25 m  1:56.69   
 
Gren 9, 25m Ryggsim Mixed 
Guldtid 00:26.00 
Silvertid 00:29.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
21  Jämte Lindholm Alice  2008  BORLÄNGE  AE4608  25 m  27.75   
130  Hydén Sara  2008  BORLÄNGE    25 m  28.05   
144  Admis Arda  2007  BORLÄNGE    25 m  28.31   
140  Svantes Wilma  2009  BORLÄNGE  AL3009  25 m  29.23   
148  Myhr Evelina  2009  BORLÄNGE    25 m  31.84   
125  Haglund Julia  2010  BORLÄNGE    25 m  32.30   
142  Danielsson Karin  2010  BORLÄNGE    25 m  33.00   
145  Agirman Walat  2008  BORLÄNGE    25 m  33.37   
149  Bergman Noel  2011  BORLÄNGE    25 m  41.93   
10  153  Zahid Alina  2011  BORLÄNGE    25 m     
11  154  Eriksson Samuel  2006  BORLÄNGE    25 m     
12  155  Thorp Olivia  2010  BORLÄNGE    25 m     
13  156  Arnberg William  2009  BORLÄNGE    25 m     
14  158  Ceron Alondra  2010  BORLÄNGE    25 m     
15  159  Carlsson Tova  2008  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Mixed 
Guldtid 00:47.00 
Silvertid 00:51.00 
Bronstid 00:56.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
61  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  25 m  46.35   
55  Drozdovs Eduards  2007  BORLÄNGE  AL9507  25 m  47.57   
18  Hörnell Sanna  2005  BORLÄNGE  AX2805  25 m  48.70   
141  Bergman Melvin  2009  BORLÄNGE  AG3509  25 m  49.48   
59  Haglund Axel  2007  BORLÄNGE  AP5707  25 m  52.09   
139  Olsson Linn  2010  BORLÄNGE  AE3810  25 m  58.80   
140  Svantes Wilma  2009  BORLÄNGE  AL3009  25 m  1:06.50   
131  Mir Hassan Jean  2006  BORLÄNGE    25 m  1:27.35   
137  Jonsson Gabriella  2009  BORLÄNGE    25 m     
10  147  Monavari Farahnaz  2009  BORLÄNGE  AO6009  25 m     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Mixed 
Guldtid 01:25.00 
Silvertid 01:35.00 
Bronstid 01:45.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
64  Mortazavi Elena  2004  BORLÄNGE  BM6804  25 m  1:27.75   
67  Nyström Olivia  2006  BORLÄNGE  BA7406  25 m  1:29.45   
54  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  25 m  1:32.24   
83  Axelsson Oliver  2007  BORLÄNGE  AK0507  25 m  1:36.82   
150  Axelsson Ebba  2006  BORLÄNGE  BT2006  25 m  1:36.82   
97  Mikaelsson Blomström Lovis  2007  BORLÄNGE  BF5207  25 m  1:43.14   
110  Lylander Saimi  2009  BORLÄNGE  AJ6209  25 m  1:44.72   
55  Drozdovs Eduards  2007  BORLÄNGE  AL9507  25 m  1:48.08   
99  Sundqvist Ylva  2005  BORLÄNGE  BX0205  25 m     
10  146  Eriksson Hedvig  2006  BORLÄNGE  BT6406  25 m     
11  151  Malm Stella  2006  BORLÄNGE  BT1806  25 m     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Mixed 
Guldtid 00:22.00 
Silvertid 00:25.00 
Bronstid 00:28.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Haglund Axel  2007  BORLÄNGE  AP5707  25 m  23.28   
18  Hörnell Sanna  2005  BORLÄNGE  AX2805  25 m  24.31   
55  Drozdovs Eduards  2007  BORLÄNGE  AL9507  25 m  25.25   
140  Svantes Wilma  2009  BORLÄNGE  AL3009  25 m  25.70   
146  Eriksson Hedvig  2006  BORLÄNGE  BT6406  25 m  27.74   
141  Bergman Melvin  2009  BORLÄNGE  AG3509  25 m  27.89   
130  Hydén Sara  2008  BORLÄNGE    25 m  31.18   
137  Jonsson Gabriella  2009  BORLÄNGE    25 m  31.64   
145  Agirman Walat  2008  BORLÄNGE    25 m  33.21   
10  125  Haglund Julia  2010  BORLÄNGE    25 m     
11  144  Admis Arda  2007  BORLÄNGE    25 m     
12  150  Axelsson Ebba  2006  BORLÄNGE  BT2006  25 m     
13  154  Eriksson Samuel  2006  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Mixed 
Guldtid 00:40.00 
Silvertid 00:46.00 
Bronstid 00:53.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
36  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  28.63   
101  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  30.02   
67  Nyström Olivia  2006  BORLÄNGE  BA7406  25 m  34.52   
64  Mortazavi Elena  2004  BORLÄNGE  BM6804  25 m  36.52   
54  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  25 m  42.08   
110  Lylander Saimi  2009  BORLÄNGE  AJ6209  25 m  46.85   
61  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  25 m  47.67   
99  Sundqvist Ylva  2005  BORLÄNGE  BX0205  25 m  55.58   
55  Drozdovs Eduards  2007  BORLÄNGE  AL9507  25 m     
10  97  Mikaelsson Blomström Lovis  2007  BORLÄNGE  BF5207  25 m     
11  139  Olsson Linn  2010  BORLÄNGE  AE3810  25 m     
12  140  Svantes Wilma  2009  BORLÄNGE  AL3009  25 m     
13  151  Malm Stella  2006  BORLÄNGE  BT1806  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  15 mars 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  18:19