Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2016 - 4    Utskriftsdatum  18 december 2016   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  17:55   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 december 2016         
 
 
Gren 1, 200m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 03:10.00 
Silvertid 03:25.00 
Bronskrav Genomföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    31.72  1:13.83  1:56.00    2:32.58   
Leo Henry Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap    38.74  1:22.83  2:13.76    2:53.37   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    38.25  1:24.41  2:12.72    3:02.68   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    44.03  1:35.66  2:34.31    3:23.25   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    52.21  1:50.70  2:52.79    3:37.77   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 01:40.00 
Silvertid 01:50.00 
Bronskrav Genoföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    34.75        1:12.64   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap    41.96        1:32.30   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    47.39        1:43.47   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    55.14        1:55.10   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap    54.23        2:00.65   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap    54.72        2:00.84   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap    56.89        2:02.40   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    1:00.21        2:03.41   
Klara Sundstedt  2005  Borlänge Simsällskap            DNS   
Viggo Svensson  2005  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:23.00 
Silvertid 00:26.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            13.05   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            13.32   
Melody Engström  2005  Borlänge Simsällskap            25.23   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            26.62   
Anja Nordenström  2010  Borlänge Simsällskap            30.77   
Mälva Röjås  2007  Borlänge Simsällskap            32.60   
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            35.61   
Lina Dotzsky  2009  Borlänge Simsällskap            38.43   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:41.00 
Silvertid 00:45.00 
Bronstid 00:49.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            30.38   
Maja Westin  2003  Borlänge Simsällskap            40.48   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            45.11   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            45.65   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            47.11   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            47.78   
Tuja Bynum  2006  Borlänge Simsällskap            49.17   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            50.67   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            50.77   
10  Hilda Elsander  2006  Borlänge Simsällskap            56.77   
11  Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            57.54   
Klara Sundstedt  2005  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:15.00 
Silvertid 01:25.00 
Bronstid 01:35.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap    29.01        1:02.52   
Leo Henry Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap    32.37        1:05.77   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    32.86        1:07.98   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    30.51        1:08.01   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap    39.70        1:22.95   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    39.98        1:23.34   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap    39.76        1:23.80   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    42.20        1:31.27   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:28.00 
Silvertid 00:31.00 
Bronskrav Genomför 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            16.15   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            16.28   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            17.54   
Mälva Röjås  2007  Borlänge Simsällskap            30.98   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            31.41   
Tuja Bynum  2006  Borlänge Simsällskap            33.37   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            35.34   
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            35.70   
Lina Dotzsky  2009  Borlänge Simsällskap            47.79   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:51.00 
Silvertid 00:55.00 
Bronstid 00:58.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            37.95   
Maja Westin  2003  Borlänge Simsällskap            49.99   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            51.90   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            53.83   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            54.09   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            57.72   
Melody Engström  2005  Borlänge Simsällskap            57.90   
Hilda Elsander  2006  Borlänge Simsällskap            58.78   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            1:03.41   
10  Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            1:03.62   
Klara Sundstedt  2005  Borlänge Simsällskap            DNS   
Viggo Svensson  2005  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:35.00 
Silvertid 01:45.00 
Bronstid 01:55.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    38.17        1:20.43   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    37.84        1:20.71   
Leo Henry Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap    42.41        1:29.53   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    48.35        1:43.07   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    49.70        1:45.29   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap    52.04        1:49.21   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    54.18        1:52.03   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap    55.18        1:53.87   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    53.39        1:53.97   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:26.00 
Silvertid 00:29.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            17.17   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            17.54   
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            27.84   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            29.33   
Mälva Röjås  2007  Borlänge Simsällskap            30.27   
Hilda Elsander  2006  Borlänge Simsällskap            30.77   
Melody Engström  2005  Borlänge Simsällskap            30.77   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            31.34   
Anja Nordenström  2010  Borlänge Simsällskap            37.32   
10  Lina Dotzsky  2009  Borlänge Simsällskap            37.96   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:47.00 
Silvertid 00:51.00 
Bronstid 00:56.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            37.97   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap            42.17   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            53.03   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            55.78   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            57.39   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            1:02.38   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            1:02.57   
Klara Sundstedt  2005  Borlänge Simsällskap            DNS   
Maja Westin  2003  Borlänge Simsällskap            DNS   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
Tuja Bynum  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
Viggo Svensson  2005  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:25.00 
Silvertid 01:35.00 
Bronstid 01:45.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    40.07        1:24.85   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    45.11        1:35.11   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    50.92        1:41.01   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap    50.14        1:47.18   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    52.59        1:51.36   
                     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:22.00 
Silvertid 00:25.00 
Bronstid 00:28.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            13.80   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            14.63   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            24.00   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            25.22   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            25.47   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            25.77   
Hilda Elsander  2006  Borlänge Simsällskap            28.46   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            29.57   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            32.27   
Maja Westin  2003  Borlänge Simsällskap            DNS   
Melody Engström  2005  Borlänge Simsällskap            DNS   
Viggo Svensson  2005  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:40.00 
Silvertid 00:46.00 
Bronstid 00:53.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            32.00   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            33.56   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            48.32   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            50.67   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            54.18   
Klara Sundstedt  2005  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Mixed - Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ulf Kaustinen  1962  Borlänge Simsällskap            12.85   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            12.93   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            13.84   
Per Tägtström  1967  Borlänge Simsällskap            13.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 december 2016 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  17:55