Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2017 - 4 Öppen klass    Utskriftsdatum  03 december 2017   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  20:27   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2017         
 
 
Gren 1, 200m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 03:10.00 
Silvertid 03:25.00 
Bronskrav Genomföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap            3:07.11   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            3:21.92   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            3:26.25   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap            3:33.34   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            3:47.26   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            3:47.32   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 01:40.00 
Silvertid 01:50.00 
Bronskrav Genoföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            1:46.61   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            1:46.75   
Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap            2:00.28   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            2:01.30   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            2:03.06   
Lilja Åström  2006  Borlänge Simsällskap            2:06.06   
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            2:07.09   
Allis Bülow  2005  Borlänge Simsällskap            2:13.75   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:23.00 
Silvertid 00:26.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alex Kalinichenko  2003  Borlänge Simsällskap            18.61   
Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            22.43   
Anna Brask  1966  Borlänge Simsällskap            24.65   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            25.42   
Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            27.70   
Julia Haglund  2010  Borlänge Simsällskap            38.39   
Viggo Nordahl  2007  Borlänge Simsällskap            43.16   
Albin Andersson  2008  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:41.00 
Silvertid 00:45.00 
Bronstid 00:49.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Henry Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap            27.89   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            29.24   
Ylva Sundqvist  2005  Borlänge Simsällskap            38.96   
Alex Kalinichenko  2003  Borlänge Simsällskap            43.92   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            46.20   
Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap            46.77   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            47.57   
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            48.30   
Allis Bülow  2005  Borlänge Simsällskap            49.09   
10  Lilja Åström  2006  Borlänge Simsällskap            50.36   
11  Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            50.62   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:15.00 
Silvertid 01:25.00 
Bronstid 01:35.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            1:20.58   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            1:21.63   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            1:25.45   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            1:32.42   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            1:33.37   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            1:45.20   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap            1:46.67   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            1:53.13   
Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap            1:55.11   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:28.00 
Silvertid 00:31.00 
Bronskrav Genomför 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alex Kalinichenko  2003  Borlänge Simsällskap            26.32   
Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            26.36   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            28.16   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            28.32   
Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            28.39   
Julia Haglund  2010  Borlänge Simsällskap            35.83   
Lilly Prohs  2008  Borlänge Simsällskap            36.44   
Albin Andersson  2008  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:51.00 
Silvertid 00:55.00 
Bronstid 00:58.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            37.74   
Ylva Sundqvist  2005  Borlänge Simsällskap            46.05   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            50.64   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            57.26   
Allis Bülow  2005  Borlänge Simsällskap            57.87   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            57.95   
Lilja Åström  2006  Borlänge Simsällskap            1:00.18   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            1:02.66   
Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap            1:06.07   
10  Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            1:06.67   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:35.00 
Silvertid 01:45.00 
Bronstid 01:55.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            1:18.61   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            1:24.78   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap            1:42.54   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            1:46.56   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            1:52.22   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            1:57.32   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            1:58.89   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:26.00 
Silvertid 00:29.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alex Kalinichenko  2003  Borlänge Simsällskap            21.48   
Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            27.51   
Erik Gustafsson  2010  Borlänge Simsällskap            28.89   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            30.26   
Allis Bülow  2005  Borlänge Simsällskap            30.51   
Julia Haglund  2010  Borlänge Simsällskap            35.49   
Viggo Nordahl  2007  Borlänge Simsällskap            36.75   
Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            39.11   
Albin Andersson  2008  Borlänge Simsällskap            DNS   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:47.00 
Silvertid 00:51.00 
Bronstid 00:56.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ylva Sundqvist  2005  Borlänge Simsällskap            49.11   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            50.45   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            51.32   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            54.11   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            55.53   
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            56.00   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            57.67   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            58.14   
Lilja Åström  2006  Borlänge Simsällskap            1:01.68   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:25.00 
Silvertid 01:35.00 
Bronstid 01:45.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap            1:12.95   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            1:23.71   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            1:37.25   
Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap            2:04.95   
                     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:22.00 
Silvertid 00:25.00 
Bronstid 00:28.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            19.50   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            22.67   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            24.26   
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            25.89   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            27.07   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            27.61   
Ylva Sundqvist  2005  Borlänge Simsällskap            27.71   
Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap            28.51   
Lilja Åström  2006  Borlänge Simsällskap            28.65   
10  Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            30.85   
11  Allis Bülow  2005  Borlänge Simsällskap            31.03   
12  Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            32.13   
13  Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            33.86   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:40.00 
Silvertid 00:46.00 
Bronstid 00:53.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            47.09   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            48.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 december 2017 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  20:27