Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2017 - 2 Öppen klass    Utskriftsdatum  18 juni 2017   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  16:58   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 juni 2017         
 
 
Gren 1, 200m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 03:10.00 
Silvertid 03:25.00 
Bronskrav Genomföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    39.13  1:26.59  2:14.67    2:55.87   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    43.76  1:32.71  2:22.96    3:11.28   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    51.28  1:42.51  2:42.21    3:27.81   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 01:40.00 
Silvertid 01:50.00 
Bronskrav Genoföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    36.28        1:17.18   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    41.81        1:26.04   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap    54.28        1:57.20   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap    1:02.44        2:08.18   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:23.00 
Silvertid 00:26.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            22.51   
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            23.71   
Allis Bülow  2005  Borlänge Simsällskap            25.21   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            27.02   
Mälva Röjås  2007  Borlänge Simsällskap            28.74   
Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            31.75   
Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            31.96   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:41.00 
Silvertid 00:45.00 
Bronstid 00:49.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap            29.76   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            29.84   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            42.11   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            43.69   
Ylva Sundqvist  2005  Borlänge Simsällskap            49.36   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            49.86   
Oliver Axelsson  2007  Borlänge Simsällskap            51.37   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:15.00 
Silvertid 01:25.00 
Bronstid 01:35.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap    31.84        1:07.79   
Hannes Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap    31.93        1:09.00   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    34.78        1:15.07   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    37.76        1:16.87   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    38.70        1:20.82   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    38.53        1:22.29   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    41.83        1:24.99   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap    48.94        1:39.83   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    46.87        1:41.18   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:28.00 
Silvertid 00:31.00 
Bronskrav Genomför 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            18.44   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            27.20   
Allis Bülow  2005  Borlänge Simsällskap            28.59   
Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            29.80   
Mälva Röjås  2007  Borlänge Simsällskap            31.01   
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            32.42   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            32.52   
Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            38.14   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:51.00 
Silvertid 00:55.00 
Bronstid 00:58.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            41.96   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            51.75   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            53.70   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            55.44   
Ylva Sundqvist  2005  Borlänge Simsällskap            1:01.98   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            1:03.37   
Oliver Axelsson  2007  Borlänge Simsällskap            1:03.94   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            1:04.09   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:35.00 
Silvertid 01:45.00 
Bronstid 01:55.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    41.96        1:31.08   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    48.45        1:43.98   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    51.22        1:49.51   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:26.00 
Silvertid 00:29.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            18.92   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            25.12   
Oliver Axelsson  2007  Borlänge Simsällskap            27.41   
Mälva Röjås  2007  Borlänge Simsällskap            28.80   
Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            32.12   
Allis Bülow  2005  Borlänge Simsällskap            34.48   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            35.09   
Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            44.53   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:47.00 
Silvertid 00:51.00 
Bronstid 00:56.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap            33.97   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            40.60   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap            43.75   
Ylva Sundqvist  2005  Borlänge Simsällskap            54.37   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            55.98   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            58.60   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            59.15   
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            1:00.81   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            1:01.93   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:25.00 
Silvertid 01:35.00 
Bronstid 01:45.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap    40.09        1:21.61   
Hannes Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap    40.89        1:22.08   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    43.03        1:29.54   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    45.43        1:33.87   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    45.95        1:34.97   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    46.90        1:38.71   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    49.04        1:39.83   
                     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:22.00 
Silvertid 00:25.00 
Bronstid 00:28.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            16.44   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            24.04   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            26.49   
Ylva Sundqvist  2005  Borlänge Simsällskap            27.22   
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            29.56   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            29.62   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            29.84   
Allis Bülow  2005  Borlänge Simsällskap            31.44   
Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            33.74   
10  Oliver Axelsson  2007  Borlänge Simsällskap            34.61   
11  Mälva Röjås  2007  Borlänge Simsällskap            35.92   
12  Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            36.89   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:40.00 
Silvertid 00:46.00 
Bronstid 00:53.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            37.44   
Elias Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap            38.60   
Hannes Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap            43.62   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            45.25   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            46.78   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            59.48   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Mixed - Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tomas Lindgren  1984  Borlänge Simsällskap            13.45   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            13.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 juni 2017 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  16:58