Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2018 - 1 Öppen klass    Utskriftsdatum  18 mars 2018   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  17:20   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 mars 2018         
 
 
Gren 1, 200m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 03:10.00 
Silvertid 03:25.00 
Bronskrav Genomföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    43.47  1:31.13  2:20.23    3:09.06   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    52.62  1:46.52  2:48.27    3:34.39   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap    57.39  1:56.72  3:09.41    4:02.69   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 01:40.00 
Silvertid 01:50.00 
Bronskrav Genoföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    40.23        1:30.72   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    50.54        1:40.91   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap    51.11        1:41.39   
Oliver Axelsson  2007  Borlänge Simsällskap    51.08        1:48.04   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap    55.97        1:53.69   
Allis Bülow  2005  Borlänge Simsällskap    57.33        1:53.76   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    55.69        1:55.22   
Alex Kalinichenko  2003  Borlänge Simsällskap    47.30        1:56.90   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap    54.36        1:57.86   
10  Lilja Åström  2006  Borlänge Simsällskap    57.91        1:58.97   
11  Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap    59.83        2:03.90   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:23.00 
Silvertid 00:26.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Gustafsson  2008  Borlänge Simsällskap            21.32   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            25.55   
Erik Gustafsson  2010  Borlänge Simsällskap            25.83   
Mathilda Udd  2005  Borlänge Simsällskap            25.83   
Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            26.97   
Iman Karim  2010  Borlänge Simsällskap            27.41   
Linn Olsson  2010  Borlänge Simsällskap            30.67   
Julia Haglund  2010  Borlänge Simsällskap            33.85   
Gabriella Jonsson  2009  Borlänge Simsällskap            35.01   
10  Kevin Abrishami  2008  Borlänge Simsällskap            36.26   
11  Kristina Adjil  2006  Borlänge Simsällskap            37.56   
12  Farahnaz  2006  Borlänge Simsällskap            39.80   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:41.00 
Silvertid 00:45.00 
Bronstid 00:49.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap            39.57   
Alex Kalinichenko  2003  Borlänge Simsällskap            42.64   
Allis Bülow  2005  Borlänge Simsällskap            43.27   
Elias Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap            43.46   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            44.22   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            45.27   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            46.12   
Lilja Åström  2006  Borlänge Simsällskap            47.82   
Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap            48.62   
10  Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            50.57   
11  Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            58.53   
12  Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            1:04.55   
13  Alexandra Asgar  2006  Borlänge Simsällskap            1:09.06   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:15.00 
Silvertid 01:25.00 
Bronstid 01:35.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    36.97        1:20.13   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    39.27        1:23.51   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    42.72        1:30.51   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap    44.88        1:32.85   
Oliver Axelsson  2007  Borlänge Simsällskap    46.52        1:37.26   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap    46.70        1:39.29   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap    50.04        1:44.78   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    50.29        1:47.13   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            DNS   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:28.00 
Silvertid 00:31.00 
Bronskrav Genomför 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Gustafsson  2008  Borlänge Simsällskap            30.89   
Mathilda Udd  2005  Borlänge Simsällskap            31.77   
Erik Gustafsson  2010  Borlänge Simsällskap            34.93   
Gabriella Jonsson  2009  Borlänge Simsällskap            35.40   
Linn Olsson  2010  Borlänge Simsällskap            35.45   
Kevin Abrishami  2008  Borlänge Simsällskap            35.48   
Ebba  2008  Borlänge Simsällskap            36.69   
Farahnaz  2006  Borlänge Simsällskap            51.25   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:51.00 
Silvertid 00:55.00 
Bronstid 00:58.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Allis Bülow  2005  Borlänge Simsällskap            54.83   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            56.43   
Lilja Åström  2006  Borlänge Simsällskap            56.71   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            58.38   
Alex Kalinichenko  2003  Borlänge Simsällskap            58.49   
Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            1:00.62   
Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap            1:01.77   
Jean Mir Hassan  2006  Borlänge Simsällskap            1:03.29   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            1:03.94   
10  Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            1:04.64   
11  Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            1:05.53   
12  Kristina Adjil  2006  Borlänge Simsällskap            1:17.24   
13  Alexandra Asgar  2006  Borlänge Simsällskap            1:17.98   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:35.00 
Silvertid 01:45.00 
Bronstid 01:55.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    36.92        1:19.98   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    51.90        1:52.01   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    53.46        1:52.55   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    52.46        1:52.90   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap    55.90        1:59.16   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap    1:05.67        2:23.11   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:26.00 
Silvertid 00:29.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Gustafsson  2008  Borlänge Simsällskap            24.71   
Erik Gustafsson  2010  Borlänge Simsällskap            26.52   
Allis Bülow  2005  Borlänge Simsällskap            26.67   
Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            27.63   
Mathilda Udd  2005  Borlänge Simsällskap            29.40   
Iman Karim  2010  Borlänge Simsällskap            29.53   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            30.96   
Gabriella Jonsson  2009  Borlänge Simsällskap            33.35   
Linn Olsson  2010  Borlänge Simsällskap            33.43   
10  Kevin Abrishami  2008  Borlänge Simsällskap            33.98   
11  Ebba  2008  Borlänge Simsällskap            35.77   
12  Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            37.31   
13  Farahnaz  2006  Borlänge Simsällskap            40.93   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:47.00 
Silvertid 00:51.00 
Bronstid 00:56.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Axelsson  2007  Borlänge Simsällskap            49.83   
Alex Kalinichenko  2003  Borlänge Simsällskap            52.31   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            54.00   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            54.80   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            55.48   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            58.35   
Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap            59.80   
Alexandra Asgar  2006  Borlänge Simsällskap            1:10.69   
Jean Mir Hassan  2006  Borlänge Simsällskap            1:27.35   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:25.00 
Silvertid 01:35.00 
Bronstid 01:45.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannes Gustafsson  2002  Borlänge Simsällskap    38.01        1:18.72   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    43.17        1:29.76   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    49.93        1:43.42   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap    54.87        1:53.69   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:22.00 
Silvertid 00:25.00 
Bronstid 00:28.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            23.63   
Oliver Axelsson  2007  Borlänge Simsällskap            25.31   
Alex Kalinichenko  2003  Borlänge Simsällskap            25.67   
Allis Bülow  2005  Borlänge Simsällskap            26.12   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            27.76   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            28.96   
Noah Gustafsson  2008  Borlänge Simsällskap            30.22   
Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap            30.51   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            31.09   
10  Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            34.60   
11  Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            35.72   
12  Iman Karim  2010  Borlänge Simsällskap            36.82   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:40.00 
Silvertid 00:46.00 
Bronstid 00:53.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            31.52   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            42.11   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            54.05   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            58.65   
Hamza Zahid  2003  Borlänge Simsällskap            1:04.08   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            1:05.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  18 mars 2018 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  17:20