Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2014 - 4    Utskriftsdatum  30 november 2014   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  20:48   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 november 2014         
 
 
Gren 1, 200m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 03:10.00 
Silvertid 03:25.00 
Bronskrav Genomföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    45.48  1:35.34  2:27.93    3:11.99   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    46.87  1:38.53  2:34.00    3:18.36   
Karin Leijström  2000  Borlänge Simsällskap    44.02  1:35.48  2:37.48    3:26.93   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 01:40.00 
Silvertid 01:50.00 
Bronskrav Genoföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Nord  1999  Borlänge Simsällskap    44.06        1:28.52   
Sanna Arola  2002  Borlänge Simsällskap    44.46        1:34.05   
Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap    45.49        1:36.08   
Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    48.04        1:40.14   
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    47.13        1:40.78   
Lisa Mörth  2004  Borlänge Simsällskap    47.52        1:43.94   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    52.60        1:47.42   
Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:23.00 
Silvertid 00:26.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Borggren  2004  Borlänge Simsällskap            20.02   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            20.44   
Vanja Nejad Dehghan  2003  Borlänge Simsällskap            21.30   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap            22.16   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            22.68   
Nellie Strömstedt  2005  Borlänge Simsällskap            22.99   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            23.00   
Maja Westin  2003  Borlänge Simsällskap            24.30   
Charlie Sjöberg  2004  Borlänge Simsällskap            25.04   
10  David Diamandiev  2004  Borlänge Simsällskap            25.18   
11  Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            25.31   
12  Alix Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            25.91   
13  Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            26.47   
14  Jasmin Ozan  2004  Borlänge Simsällskap            26.88   
15  Noel Westman  2007  Borlänge Simsällskap            29.78   
16  Tanja Ismail  2003  Borlänge Simsällskap            30.68   
17  Sebastian Ullvén  2005  Borlänge Simsällskap            31.03   
18  Ilana Al-Zonhairi  2003  Borlänge Simsällskap            32.69   
19  Linus Andersson  2004  Borlänge Simsällskap            33.73   
Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:41.00 
Silvertid 00:45.00 
Bronstid 00:49.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap            40.43   
Lisa Mörth  2004  Borlänge Simsällskap            41.47   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap            42.52   
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap            42.97   
Leo Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap            44.93   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            46.12   
Lukas Falk  2003  Borlänge Simsällskap            47.83   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            48.04   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:15.00 
Silvertid 01:25.00 
Bronstid 01:35.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Nord  1999  Borlänge Simsällskap    36.00        1:15.43   
Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap    36.76        1:20.06   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    39.16        1:20.93   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    39.95        1:23.43   
Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap    40.24        1:27.41   
Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    43.69        1:31.20   
Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:28.00 
Silvertid 00:31.00 
Bronskrav Genomför 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Westin  2003  Borlänge Simsällskap            25.74   
Lukas Falk  2003  Borlänge Simsällskap            25.84   
Vanja Nejad Dehghan  2003  Borlänge Simsällskap            26.15   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            27.01   
David Diamandiev  2004  Borlänge Simsällskap            27.52   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            27.85   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            28.80   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            28.89   
Tanja Ismail  2003  Borlänge Simsällskap            30.58   
10  Charlie Sjöberg  2004  Borlänge Simsällskap            30.64   
11  Noel Westman  2007  Borlänge Simsällskap            31.65   
12  Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            32.95   
13  Ilana Al-Zonhairi  2003  Borlänge Simsällskap            33.29   
14  Alix Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            33.30   
15  Sebastian Ullvén  2005  Borlänge Simsällskap            33.42   
16  Jasmin Ozan  2004  Borlänge Simsällskap            34.87   
17  Linus Andersson  2004  Borlänge Simsällskap            36.56   
18  Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            37.35   
19  Lovisa Karlsson  2007  Borlänge Simsällskap            41.17   
Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:51.00 
Silvertid 00:55.00 
Bronstid 00:58.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            47.52   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap            50.75   
Nellie Strömstedt  2005  Borlänge Simsällskap            55.00   
Leo Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap            55.34   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            55.98   
Lisa Mörth  2004  Borlänge Simsällskap            56.41   
Linnea Borggren  2004  Borlänge Simsällskap            57.83   
Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:35.00 
Silvertid 01:45.00 
Bronstid 01:55.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap    45.37        1:36.25   
Alexander Nord  1999  Borlänge Simsällskap    44.91        1:37.95   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    46.27        1:38.13   
Sanna Arola  2002  Borlänge Simsällskap    46.96        1:40.67   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    48.90        1:42.20   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    50.29        1:45.98   
Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap    49.67        1:46.19   
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    52.48        1:50.86   
Moa Wimnell Åblad  2002  Borlänge Simsällskap    51.98        1:51.52   
10  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    54.71        1:55.66   
Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:26.00 
Silvertid 00:29.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap            24.64   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap            25.83   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            25.85   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            26.08   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            26.26   
Nellie Strömstedt  2005  Borlänge Simsällskap            26.31   
Vanja Nejad Dehghan  2003  Borlänge Simsällskap            26.98   
Linnea Borggren  2004  Borlänge Simsällskap            27.00   
Lukas Falk  2003  Borlänge Simsällskap            27.17   
10  Maja Westin  2003  Borlänge Simsällskap            28.79   
11  Alix Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            29.23   
12  Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            29.67   
13  Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            30.10   
14  Charlie Sjöberg  2004  Borlänge Simsällskap            30.63   
15  Jasmin Ozan  2004  Borlänge Simsällskap            30.67   
16  David Diamandiev  2004  Borlänge Simsällskap            30.86   
17  Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            33.33   
18  Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            35.75   
19  Sebastian Ullvén  2005  Borlänge Simsällskap            36.99   
20  Tanja Ismail  2003  Borlänge Simsällskap            37.51   
21  Noel Westman  2007  Borlänge Simsällskap            42.69   
22  Ilana Al-Zonhairi  2003  Borlänge Simsällskap            45.08   
23  Lovisa Karlsson  2007  Borlänge Simsällskap            59.00   
Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:47.00 
Silvertid 00:51.00 
Bronstid 00:56.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap            46.22   
Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap            50.48   
Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            51.18   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap            54.88   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            56.91   
Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:25.00 
Silvertid 01:35.00 
Bronstid 01:45.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Wimnell Åblad  2002  Borlänge Simsällskap    41.64        1:26.07   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    43.19        1:29.38   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    45.51        1:32.72   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    48.19        1:36.39   
Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    49.86        1:37.12   
Sanna Arola  2002  Borlänge Simsällskap    47.84        1:37.58   
Alexander Nord  1999  Borlänge Simsällskap    48.71        1:40.00   
Lisa Mörth  2004  Borlänge Simsällskap    56.03        1:49.52   
Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:22.00 
Silvertid 00:25.00 
Bronstid 00:28.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap            19.08   
Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap            22.06   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap            23.98   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            25.62   
Nellie Strömstedt  2005  Borlänge Simsällskap            26.69   
Lukas Falk  2003  Borlänge Simsällskap            26.86   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            28.06   
Leo Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap            28.16   
Vanja Nejad Dehghan  2003  Borlänge Simsällskap            28.32   
10  Linnea Borggren  2004  Borlänge Simsällskap            31.85   
11  Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            32.47   
12  David Diamandiev  2004  Borlänge Simsällskap            34.08   
13  Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            34.25   
14  Alix Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            37.94   
15  Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            47.09   
16  Sebastian Ullvén  2005  Borlänge Simsällskap            47.18   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:40.00 
Silvertid 00:46.00 
Bronstid 00:53.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Wimnell Åblad  2002  Borlänge Simsällskap            40.46   
Alexander Nord  1999  Borlänge Simsällskap            44.32   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            44.55   
Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap            45.94   
Sanna Arola  2002  Borlänge Simsällskap            46.07   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap            46.39   
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap            49.84   
Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            50.67   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap            51.54   
10  Lisa Mörth  2004  Borlänge Simsällskap            56.36   
Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  30 november 2014 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  20:48