Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2018 - 3 Öppen klass    Utskriftsdatum  07 oktober 2018   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  22:38   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2018         
 
 
Gren 1, 200m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 03:10.00 
Silvertid 03:25.00 
Bronskrav Genomföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    39.49  1:28.11  2:26.24    3:09.24   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    45.32  1:34.05  2:30.33    3:14.09   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 01:40.00 
Silvertid 01:50.00 
Bronskrav Genoföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    33.26        1:10.02   
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap    49.24        1:44.42   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap    52.17        1:48.30   
Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap    53.13        1:54.89   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    1:00.16        2:00.19   
Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap    59.80        2:08.24   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:23.00 
Silvertid 00:26.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stella Malm  2006  Borlänge Simsällskap            19.92   
Linn Olsson  2010  Borlänge Simsällskap            22.60   
Hedvig Eriksson  2006  Borlänge Simsällskap            22.76   
Farah Mararar  2008  Borlänge Simsällskap            24.47   
Gabriella Jonsson  2009  Borlänge Simsällskap            24.97   
Sara Hydén  2008  Borlänge Simsällskap            25.01   
Wilma Svantes  2009  Borlänge Simsällskap            25.65   
Arda Admis  2007  Borlänge Simsällskap            26.14   
Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            26.87   
10  Julia Haglund  2010  Borlänge Simsällskap            27.19   
11  Walat Agirman  2008  Borlänge Simsällskap            28.99   
12  Evelina Myhr  2009  Borlänge Simsällskap            29.04   
13  Kevin Abrishami  2008  Borlänge Simsällskap            33.34   
14  Noel Bergman  2011  Borlänge Simsällskap            38.77   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:41.00 
Silvertid 00:45.00 
Bronstid 00:49.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            40.97   
Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            44.75   
Melvin Bergman  2009  Borlänge Simsällskap            48.16   
Stella Malm  2006  Borlänge Simsällskap            50.49   
Wilma Svantes  2009  Borlänge Simsällskap            58.71   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:15.00 
Silvertid 01:25.00 
Bronstid 01:35.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    34.08        1:12.95   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    38.36        1:20.77   
Ylva Sundqvist  2005  Borlänge Simsällskap    41.68        1:31.45   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:28.00 
Silvertid 00:31.00 
Bronskrav Genomför 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stella Malm  2006  Borlänge Simsällskap            24.82   
Gabriella Jonsson  2009  Borlänge Simsällskap            26.77   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            28.50   
Hedvig Eriksson  2006  Borlänge Simsällskap            28.89   
Arda Admis  2007  Borlänge Simsällskap            29.17   
Farah Mararar  2008  Borlänge Simsällskap            30.94   
Kevin Abrishami  2008  Borlänge Simsällskap            31.52   
Walat Agirman  2008  Borlänge Simsällskap            33.04   
Julia Haglund  2010  Borlänge Simsällskap            33.64   
10  Sara Hydén  2008  Borlänge Simsällskap            33.95   
11  Linn Olsson  2010  Borlänge Simsällskap            34.11   
12  Evelina Myhr  2009  Borlänge Simsällskap            34.40   
13  Wilma Svantes  2009  Borlänge Simsällskap            36.21   
14  Noel Bergman  2011  Borlänge Simsällskap            39.89   
15  Karin Danielsson  2010  Borlänge Simsällskap            55.01   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:51.00 
Silvertid 00:55.00 
Bronstid 00:58.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            56.06   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            56.30   
Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            56.61   
Melvin Bergman  2009  Borlänge Simsällskap            57.61   
Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            1:02.84   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:35.00 
Silvertid 01:45.00 
Bronstid 01:55.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    37.38        1:19.36   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap    43.76        1:35.77   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    44.56        1:36.88   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    49.01        1:42.52   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    48.29        1:43.05   
Ylva Sundqvist  2005  Borlänge Simsällskap    55.17        1:56.69   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    54.58        2:00.83   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap    56.74        2:01.09   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:26.00 
Silvertid 00:29.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hedvig Eriksson  2006  Borlänge Simsällskap            26.12   
Farah Mararar  2008  Borlänge Simsällskap            26.54   
Stella Malm  2006  Borlänge Simsällskap            26.62   
Linn Olsson  2010  Borlänge Simsällskap            27.57   
Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            28.68   
Sara Hydén  2008  Borlänge Simsällskap            29.15   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            29.83   
Gabriella Jonsson  2009  Borlänge Simsällskap            30.95   
Wilma Svantes  2009  Borlänge Simsällskap            31.13   
10  Arda Admis  2007  Borlänge Simsällskap            32.16   
11  Julia Haglund  2010  Borlänge Simsällskap            32.30   
12  Karin Danielsson  2010  Borlänge Simsällskap            33.00   
13  Kevin Abrishami  2008  Borlänge Simsällskap            34.96   
14  Evelina Myhr  2009  Borlänge Simsällskap            34.99   
15  Walat Agirman  2008  Borlänge Simsällskap            38.25   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:47.00 
Silvertid 00:51.00 
Bronstid 00:56.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            50.06   
Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            51.21   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            52.09   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            55.57   
Melvin Bergman  2009  Borlänge Simsällskap            56.64   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:25.00 
Silvertid 01:35.00 
Bronstid 01:45.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap    43.17        1:29.45   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    43.23        1:29.96   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    46.18        1:32.93   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    47.51        1:35.29   
                     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:22.00 
Silvertid 00:25.00 
Bronstid 00:28.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            22.48   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            24.63   
Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            26.50   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            26.81   
Melvin Bergman  2009  Borlänge Simsällskap            27.89   
Linn Olsson  2010  Borlänge Simsällskap            28.72   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            29.06   
Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            31.09   
Wilma Svantes  2009  Borlänge Simsällskap            33.78   
10  Walat Agirman  2008  Borlänge Simsällskap            34.92   
11  Evelina Myhr  2009  Borlänge Simsällskap            40.44   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:40.00 
Silvertid 00:46.00 
Bronstid 00:53.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            30.96   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            46.81   
Ylva Sundqvist  2005  Borlänge Simsällskap            55.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 oktober 2018 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  22:38