Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2015 - 2    Utskriftsdatum  15 juni 2015   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  20:59   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 juni 2015         
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 
Guldtid 03:10.00 
Silvertid 03:25.00 
Bronskrav Genomföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            2:53.49   
Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap            3:03.01   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap            3:03.16   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    1:30.49  2:21.17  3:02.55    3:02.55   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Damer, Finaler 
Guldtid 01:40.00 
Silvertid 01:50.00 
Bronskrav Genoföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sanna Arola  2002  Borlänge Simsällskap    1:30.89        1:30.89   
My Lindgren  2002  Borlänge Simsällskap    1:40.42        1:40.42   
Vanja Nejad Dehghan  2003  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    49.67        1:40.54   
                     
 
Gren 5, 25m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:23.00 
Silvertid 00:26.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tanja Ismael  2003  Borlänge Simsällskap            25.41   
Linus Andersson  2004  Borlänge Simsällskap            25.86   
Noel Westman  2007  Borlänge Simsällskap            26.05   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            26.11   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            29.56   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Damer, Finaler 
Guldtid 00:41.00 
Silvertid 00:45.00 
Bronstid 00:49.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Mörth  2004  Borlänge Simsällskap            37.61   
Vanja Nejad Dehghan  2003  Borlänge Simsällskap            47.12   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            47.42   
Klara Sundstet  2005  Borlänge Simsällskap            48.66   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            50.85   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            55.54   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            41.12   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            42.88   
David Diamandiev  2004  Borlänge Simsällskap            44.31   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            46.25   
Timothy Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Damer, Finaler 
Guldtid 01:15.00 
Silvertid 01:25.00 
Bronstid 01:35.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    35.42        1:11.77   
Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap    35.38        1:12.99   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap    36.73        1:13.71   
Sanna Arola  2002  Borlänge Simsällskap    40.16        1:22.21   
My Lindgren  2002  Borlänge Simsällskap    41.36        1:25.64   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    32.05        1:10.32   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    36.57        1:18.10   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    46.09        1:39.71   
Leo Henry Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:28.00 
Silvertid 00:31.00 
Bronskrav Genomför 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tanja Ismael  2003  Borlänge Simsällskap            28.18   
Linus Andersson  2004  Borlänge Simsällskap            30.52   
Noel Westman  2007  Borlänge Simsällskap            31.84   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            35.68   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            44.10   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Guldtid 00:51.00 
Silvertid 00:55.00 
Bronstid 00:58.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Mörth  2004  Borlänge Simsällskap            50.38   
Vanja Nejad Dehghan  2003  Borlänge Simsällskap            58.74   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            58.79   
Klara Sundstedt  2005  Borlänge Simsällskap            59.89   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            1:03.50   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            1:04.04   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Diamandiev  2004  Borlänge Simsällskap            53.34   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            53.59   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            1:01.73   
Timothy Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            DNS   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Guldtid 01:35.00 
Silvertid 01:45.00 
Bronstid 01:55.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap    42.65        1:30.11   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    48.58        1:40.72   
Sanna Arola  2002  Borlänge Simsällskap    47.11        1:41.62   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap    47.78        1:41.97   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    42.40        1:30.21   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    43.73        1:32.31   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    49.45        1:45.39   
Leo Henry Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:26.00 
Silvertid 00:29.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tanja Ismael  2003  Borlänge Simsällskap            30.07   
Signe Konnebäck  2006  Borlänge Simsällskap            31.25   
Alice Tägström  2006  Borlänge Simsällskap            31.88   
Noel Westman  2007  Borlänge Simsällskap            39.07   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            39.20   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Guldtid 00:47.00 
Silvertid 00:51.00 
Bronstid 00:56.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Mörth  2004  Borlänge Simsällskap            44.58   
Klara Sundstedt  2005  Borlänge Simsällskap            58.08   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            58.09   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            1:02.06   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            DNS   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            51.29   
David Diamandiev  2004  Borlänge Simsällskap            53.20   
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            55.02   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            55.08   
Leo Henry Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap            DNS   
Timothy Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Guldtid 01:25.00 
Silvertid 01:35.00 
Bronstid 01:45.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    41.80        1:26.47   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    46.00        1:33.48   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap    45.81        1:33.61   
Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap    45.99        1:34.34   
Sanna Arola  2002  Borlänge Simsällskap    50.45        1:40.07   
My Lindgren  2002  Borlänge Simsällskap    53.30        1:46.95   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    40.39        1:23.73   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    44.02        1:29.50   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    56.47        1:58.08   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:22.00 
Silvertid 00:25.00 
Bronstid 00:28.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Westman  2005  Borlänge Simsällskap            22.57   
Klara Sundstet  2005  Borlänge Simsällskap            24.11   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            24.11   
David Diamandiev  2004  Borlänge Simsällskap            24.26   
Vanja Nejad Dehghan  2003  Borlänge Simsällskap            25.04   
Enya Enmark  2006  Borlänge Simsällskap            29.02   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            30.73   
Inez Dahlqvist  2005  Borlänge Simsällskap            33.32   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            34.07   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Guldtid 00:40.00 
Silvertid 00:46.00 
Bronstid 00:53.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            36.01   
Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap            39.67   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap            42.70   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap            43.10   
My Lindgren  2002  Borlänge Simsällskap            45.67   
Sanna Arola  2002  Borlänge Simsällskap            46.67   
Lisa Mörth  2004  Borlänge Simsällskap            51.81   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            38.14   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap            51.41   
Leo Henry Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap            DNS   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  15 juni 2015 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  20:59