Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Dalamästerskapen    Utskriftsdatum  16 april 2011   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  22:41   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  16 april 2011         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  1998  Falu Simsällskap            2:26.28   
  Victor Peltomaa  1998      35.54        35.54   
  Gustav Sander  1998      39.03        1:14.57   
  Filip Antlöv  1998      37.12        1:51.69   
  Per Höijer  1998      34.59        2:26.28   
                     
Indians  1998  Ludvika Simsällskap            2:40.23   
  Jakob Gustafsson  1999      39.26        39.26   
  Anton Campalto  1998      41.16        1:20.42   
  Emil Söderholm  1999      44.44        2:04.86   
  Henrik Bransell  1999      35.37        2:40.23   
                     
Borlänge SS Pojkar Lag1  1998  Borlänge Simsällskap            3:05.08   
  Simon Olsson  1998      45.51        45.51   
  Markus Jämte  1999      54.30        1:39.81   
  Daniel Litborn  1998      36.64        2:16.45   
  Carl Kieksi  2000      48.63        3:05.08   
                     
Sharks  1999  Ludvika Simsällskap            3:08.05   
  Erik Krysén  2000      46.16        46.16   
  Jakob Rydelius  1999      52.31        1:38.47   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      49.28        2:27.75   
  Hamish Horan  1999      40.30        3:08.05   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  1998  Falu Simsällskap            2:21.18   
  Julia Nordlund  1998      34.95        34.95   
  Elin Zetterberg  1998      37.58        1:12.53   
  Elin Svärd  1998      33.60        1:46.13   
  Isabelle Sörlie  1999      35.05        2:21.18   
                     
Småproffsen  1998  Ludvika Simsällskap            2:31.07   
  Julia Karlsson  1998      34.88        34.88   
  Jacqueline Larsson  1999      43.30        1:18.18   
  Maja Fredriksson  1999      40.11        1:58.29   
  Anna Miram  1999      32.78        2:31.07   
                     
Småstjärnorna  1998  Ludvika Simsällskap            2:51.44   
  Rebecka Östh  1999      43.00        43.00   
  Moa Holmström  2001      48.96        1:31.96   
  Frida Lannhard  2000      41.58        2:13.54   
  Helena Sjödin  1998      37.90        2:51.44   
                     
Leksand Damer [1999]  1999  Leksands Simförening            2:54.72   
  Sara Junevik  2000      42.78        42.78   
  Kajsa Bond Jenning  2000      49.65        1:32.43   
  Petronella Skoglund  2000      6.12        1:38.55   
  Alexandra Bjelica  2000      1:16.17        2:54.72   
                     
Falu Simsällskap Lag 2  1998  Falu Simsällskap            2:58.40   
  Ronja Rantanen  1999      48.23        48.23   
  Anna Norin  1999      47.07        1:35.30   
  Hanna Tinnerholm  1999      40.43        2:15.73   
  Karolina Kjellin  1998      42.67        2:58.40   
                     
Borlänge SS Flickor Lag1  1998  Borlänge Simsällskap            3:07.03   
  Alicia Waller  2001      53.67        53.67   
  Victoria Jansson  2000      52.78        1:46.45   
  Denice Olsson  1998      42.88        2:29.33   
  Emme-Linn Hansson  1998      37.70        3:07.03   
                     
Borlänge SS Flickor Lag2  1998  Borlänge Simsällskap            3:22.47   
  Michaela Hansson  1999      59.55        59.55   
  Anna Häll  1999      54.31        1:53.86   
  Madelene Nilsson  1999      45.09        2:38.95   
  Naiara Puente  2001      43.52        3:22.47   
                     
Borlänge SS Flickor Lag3  1998  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    27.34        56.12   
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap    27.27        57.46   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    27.19        57.72   
Nico Axelsson  1976  Borlänge Simsällskap    28.99        59.57   
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap    28.54        1:01.24   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    29.70        1:01.30   
Stefan Lindblom  1974  Borlänge Simsällskap    28.99        1:01.92   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    30.15        1:02.49   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    31.01        1:04.29   
10  Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap    30.39        1:04.41   
11  Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    31.89        1:06.95   
12  Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    30.85        1:07.34   
13  Simon Hedlund  1995  Borlänge Simsällskap    32.04        1:09.20   
14  Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    32.51        1:09.22   
15  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    33.18        1:10.46   
16  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    34.96        1:12.49   
17  Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    36.10        1:14.49   
18  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    35.89        1:14.77   
19  Hannes Penndorf Ronsten  1996  Hedemora Simsällskap    36.07        1:16.36   
20  David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    37.47        1:16.54   
21  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    36.26        1:17.87   
22  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    37.93        1:18.45   
23  Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    38.25        1:19.48   
24  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    38.61        1:20.77   
25  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    40.11        1:20.79   
26  Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    38.72        1:21.43   
27  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    39.99        1:23.80   
28  Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    41.72        1:24.35   
29  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    41.89        1:25.75   
30  Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    39.92        1:26.25   
31  Samuel Sved  1998  Avesta Simsällskap    41.21        1:26.36   
32  Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    42.33        1:29.95   
33  Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap    41.98        1:31.32   
34  Markus Jämte  1999  Borlänge Simsällskap    45.33        1:33.41   
35  Hamish Horan  1999  Ludvika Simsällskap    47.08        1:39.79   
36  Oliver Sved  2000  Avesta Simsällskap    50.10        1:46.51   
37  Angus Horan  2001  Ludvika Simsällskap    52.69        1:50.38   
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            DNS   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            DNS   
Carl Lemon  1998  Leksands Simförening            DSQ   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    35.89        1:14.77   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    37.47        1:16.54   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    38.25        1:19.48   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    38.61        1:20.77   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    38.72        1:21.43   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    39.99        1:23.80   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    41.72        1:24.35   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    41.89        1:25.75   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    39.92        1:26.25   
10  Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap    41.98        1:31.32   
11  Markus Jämte  1999  Borlänge Simsällskap    45.33        1:33.41   
12  Hamish Horan  1999  Ludvika Simsällskap    47.08        1:39.79   
13  Oliver Sved  2000  Avesta Simsällskap    50.10        1:46.51   
14  Angus Horan  2001  Ludvika Simsällskap    52.69        1:50.38   
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            DNS   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            DNS   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    31.01        1:04.29   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    31.89        1:06.95   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    32.51        1:09.22   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    33.18        1:10.46   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    34.96        1:12.49   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    36.10        1:14.49   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    36.26        1:17.87   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    37.93        1:18.45   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    40.11        1:20.79   
10  Samuel Sved  1998  Avesta Simsällskap    41.21        1:26.36   
11  Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    42.33        1:29.95   
Carl Lemon  1998  Leksands Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    36.86        1:18.14   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    37.16        1:19.87   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    39.05        1:22.19   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    40.57        1:23.64   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    40.37        1:24.28   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    41.11        1:27.84   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    42.68        1:28.05   
Elice Ståhl  1997  Ludvika Simsällskap    42.23        1:29.98   
Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    43.02        1:30.75   
10  Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    42.17        1:30.76   
11  Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora    43.41        1:31.21   
12  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    42.60        1:31.48   
13  Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    44.21        1:33.82   
14  Maria Eriksson  1994  Ludvika Simsällskap    45.52        1:35.06   
15  Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    44.65        1:37.13   
16  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    44.87        1:37.14   
17  Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap    45.65        1:38.66   
18  Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    45.72        1:39.30   
19  Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap    45.92        1:41.56   
20  Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap    46.59        1:42.08   
21  Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    49.22        1:45.62   
22  Sanna Halvarsson  1998  Simsällskapet Mora    50.24        1:46.47   
23  Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    49.94        1:48.57   
24  Karolina Kjellin  1998  Falu Simsällskap            1:54.57   
25  Helena Sjödin  1998  Ludvika Simsällskap    55.95        1:56.43   
Ebba Kåks  1997  Hedemora Simsällskap            DNS   
Moa Strömberg  1998  Avesta Simsällskap            DNS   
Natalie Lassar  1998  Simsällskapet Mora            DNS   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    40.57        1:23.64   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    41.11        1:27.84   
Elice Ståhl  1997  Ludvika Simsällskap    42.23        1:29.98   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    42.60        1:31.48   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    44.21        1:33.82   
Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap    45.65        1:38.66   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    45.72        1:39.30   
Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    49.22        1:45.62   
Sanna Halvarsson  1998  Simsällskapet Mora    50.24        1:46.47   
10  Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    49.94        1:48.57   
11  Karolina Kjellin  1998  Falu Simsällskap            1:54.57   
12  Helena Sjödin  1998  Ludvika Simsällskap    55.95        1:56.43   
Ebba Kåks  1997  Hedemora Simsällskap            DNS   
Moa Strömberg  1998  Avesta Simsällskap            DNS   
Natalie Lassar  1998  Simsällskapet Mora            DNS   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    33.87  1:10.25  1:47.16    2:24.70   
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap    36.65  1:16.89  1:59.52    2:40.49   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    38.66  1:20.50  2:02.01    2:43.17   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    42.11  1:28.68  2:14.83    2:59.26   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    43.29  1:32.20  2:22.56    3:11.92   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    33.87  1:10.25  1:47.16    2:24.70   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    38.66  1:20.50  2:02.01    2:43.17   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    42.11  1:28.68  2:14.83    2:59.26   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    43.29  1:32.20  2:22.56    3:11.92   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            32.58   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            33.86   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            33.86   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap            34.03   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening            34.18   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            34.25   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            34.93   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            35.15   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            35.21   
10  Emilia Sjöström  1999  Gränges Simsällskap            37.11   
11  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap            37.79   
12  Anna Norin  1999  Falu Simsällskap            37.81   
13  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            38.26   
14  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            38.49   
15  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            38.74   
16  Alexandra Bjelica  2000  Leksands Simförening            39.09   
17  Jonna Rustas  1999  Simsällskapet Mora            39.36   
18  Jasmine Brunström  1999  Gränges Simsällskap            39.86   
18  Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap            39.86   
20  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening            40.09   
21  Malou Sjöberg  1999  Simsällskapet Mora            40.66   
22  Lisa Vogel  1999  Hedemora Simsällskap            40.83   
23  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            42.66   
24  Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap            42.72   
25  Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            44.44   
26  Wilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap            45.50   
27  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora            45.76   
28  Naiara Puente  2001  Borlänge Simsällskap            45.99   
29  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap            47.74   
30  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            47.87   
31  Andréa Holmberg  2000  Borlänge Simsällskap            47.91   
32  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            48.30   
33  Victoria Jansson  2000  Borlänge Simsällskap            49.00   
34  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap            49.43   
35  Michaela Hansson  1999  Borlänge Simsällskap            49.62   
36  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            49.73   
37  Alva Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            51.73   
38  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap            51.90   
39  Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            54.16   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            DNS   
Sara Berg  2000  Leksands Simförening            DNS   
Kajsa Bond Jenning  2000  Leksands Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            40.34   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            41.75   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            41.76   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            44.35   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            45.06   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            46.61   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            47.37   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            48.81   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            49.21   
10  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            49.99   
Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap            DSQ   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    30.77  1:04.56  1:39.05    2:13.75   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    31.47  1:06.22  1:40.92    2:14.73   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    31.77  1:06.74  1:43.24    2:18.65   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    31.54  1:06.90  1:44.13    2:19.62   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    33.95  1:10.71  1:48.63    2:25.51   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    33.98  1:11.65  1:49.63    2:25.95   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    33.95  1:12.75  1:51.63    2:28.59   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    34.48  1:12.89  1:52.14    2:30.12   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    35.64  1:14.02  1:53.80    2:32.59   
10  Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora    36.50  1:15.93  1:56.16    2:32.77   
11  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    35.90  1:15.51  1:55.40    2:35.00   
12  Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    36.25  1:15.96  1:56.75    2:35.09   
13  Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap    33.59  1:13.23  1:55.01    2:36.16   
14  Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap    37.48  1:20.24  2:00.25    2:40.58   
15  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    36.63  1:18.31  2:01.30    2:41.14   
16  Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    37.75  1:19.64  2:02.18    2:41.46   
17  Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    37.47  1:20.33  2:03.99    2:44.37   
18  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    37.72  1:20.84  2:04.06    2:44.45   
19  Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    39.87  1:24.69  2:10.15    2:50.85   
20  Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    40.66  1:25.38  2:10.89    2:51.47   
21  Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    41.32  1:29.16  2:18.72    3:02.33   
22  Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    42.91  1:33.65  2:26.96    3:21.05   
Ebba Kåks  1997  Hedemora Simsällskap            DNS   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap            DNS   
Helena Sjödin  1998  Ludvika Simsällskap            DNS   
Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    31.47  1:06.22  1:40.92    2:14.73   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    33.98  1:11.65  1:49.63    2:25.95   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    33.95  1:12.75  1:51.63    2:28.59   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    34.48  1:12.89  1:52.14    2:30.12   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    35.90  1:15.51  1:55.40    2:35.00   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    36.25  1:15.96  1:56.75    2:35.09   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap    33.59  1:13.23  1:55.01    2:36.16   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    37.47  1:20.33  2:03.99    2:44.37   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    37.72  1:20.84  2:04.06    2:44.45   
10  Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    40.66  1:25.38  2:10.89    2:51.47   
11  Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    41.32  1:29.16  2:18.72    3:02.33   
12  Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    42.91  1:33.65  2:26.96    3:21.05   
Ebba Kåks  1997  Hedemora Simsällskap            DNS   
Helena Sjödin  1998  Ludvika Simsällskap            DNS   
Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap    30.87        1:05.39   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    30.57        1:07.00   
Nico Axelsson  1976  Borlänge Simsällskap    31.67        1:07.25   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    32.65        1:09.06   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    32.03        1:10.24   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    32.43        1:13.46   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    36.27        1:18.07   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    42.91        1:32.64   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    48.63        1:44.34   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap            DNF   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    36.27        1:18.07   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    42.91        1:32.64   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    48.63        1:44.34   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap            DNF   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            39.19   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            39.93   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            41.46   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening            41.58   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap            41.75   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            42.76   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            43.34   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            43.99   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            44.75   
10  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap            45.82   
11  Anna Norin  1999  Falu Simsällskap            45.86   
12  Jonna Rustas  1999  Simsällskapet Mora            46.80   
13  Lisa Vogel  1999  Hedemora Simsällskap            47.42   
14  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            47.72   
15  Emilia Sjöström  1999  Gränges Simsällskap            48.00   
16  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening            48.22   
17  Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            48.85   
18  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            49.83   
19  Jasmine Brunström  1999  Gränges Simsällskap            50.18   
20  Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap            50.19   
21  Alva Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            52.49   
21  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            52.49   
23  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            52.56   
24  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            52.73   
25  Alexandra Bjelica  2000  Leksands Simförening            53.94   
26  Naiara Puente  2001  Borlänge Simsällskap            54.43   
27  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora            54.52   
28  Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap            55.04   
29  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap            55.64   
30  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            58.35   
31  Victoria Jansson  2000  Borlänge Simsällskap            59.17   
32  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            59.68   
33  Andréa Holmberg  2000  Borlänge Simsällskap            1:00.99   
34  Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            1:01.86   
35  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap            1:07.48   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            DNS   
Michaela Hansson  1999  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            45.02   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            45.37   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            45.71   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            46.20   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            49.72   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            49.90   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            50.39   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            51.78   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            52.20   
10  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            53.16   
11  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            54.21   
12  Markus Jämte  1999  Borlänge Simsällskap            54.59   
13  Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap            57.70   
14  Oskar Mikker  2000  Borlänge Simsällskap            59.84   
15  Oliver Sved  2000  Avesta Simsällskap            1:01.40   
16  Hamish Horan  1999  Ludvika Simsällskap            1:01.65   
17  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            1:05.27   
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            DNS   
Angus Horan  2001  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Jesper Nordahl  2001  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    33.23  1:13.47  1:57.07    2:32.14   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    34.39  1:14.69  1:59.35    2:32.94   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    33.57  1:12.49  1:58.24    2:36.03   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    34.99  1:18.10  2:03.21    2:40.92   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    36.50  1:19.31  2:06.89    2:43.65   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    35.80  1:18.35  2:06.35    2:44.96   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    35.90  1:22.21  2:09.84    2:48.87   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    41.05  1:20.77  2:12.69    2:50.86   
Elice Ståhl  1997  Ludvika Simsällskap    39.94  1:27.14  2:17.02    2:57.70   
10  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    38.77  1:25.01  2:20.56    2:58.62   
11  Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora    39.81  1:28.39  2:19.75    2:59.05   
12  Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap    39.07  1:25.76  2:21.64    3:03.02   
13  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    40.65  1:30.24  2:21.34    3:04.48   
14  Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    44.09  1:30.77  2:25.40    3:07.83   
15  Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    43.95  1:31.36  2:26.98    3:09.29   
16  Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    42.47  1:31.78  2:25.28    3:11.46   
17  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    43.00  1:34.73  2:30.66    3:12.07   
18  Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    45.77  1:38.32  2:36.59    3:19.49   
19  Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap    46.97  1:35.56  2:35.41    3:19.76   
20  Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap    51.56  1:43.87  2:43.66    3:30.23   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    34.39  1:14.69  1:59.35    2:32.94   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    36.50  1:19.31  2:06.89    2:43.65   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    35.80  1:18.35  2:06.35    2:44.96   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    41.05  1:20.77  2:12.69    2:50.86   
Elice Ståhl  1997  Ludvika Simsällskap    39.94  1:27.14  2:17.02    2:57.70   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    38.77  1:25.01  2:20.56    2:58.62   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap    39.07  1:25.76  2:21.64    3:03.02   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    40.65  1:30.24  2:21.34    3:04.48   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    44.09  1:30.77  2:25.40    3:07.83   
10  Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    43.95  1:31.36  2:26.98    3:09.29   
11  Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    45.77  1:38.32  2:36.59    3:19.49   
12  Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap    51.56  1:43.87  2:43.66    3:30.23   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    32.85        1:07.29   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    34.27        1:09.90   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    34.32        1:10.09   
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap    34.36        1:11.79   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    37.75        1:17.24   
Simon Hedlund  1995  Borlänge Simsällskap    38.46        1:21.85   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    40.13        1:22.84   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    41.16        1:25.43   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    42.77        1:27.05   
10  Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    43.90        1:27.83   
11  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    44.50        1:33.51   
12  Hannes Penndorf Ronsten  1996  Hedemora Simsällskap    47.11        1:35.40   
13  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    48.53        1:39.32   
14  Samuel Sved  1998  Avesta Simsällskap    49.76        1:42.82   
15  Carl Lemon  1998  Leksands Simförening    51.93        1:43.60   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap            DNS   
Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    34.27        1:09.90   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    37.75        1:17.24   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    40.13        1:22.84   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    41.16        1:25.43   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    42.77        1:27.05   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    43.90        1:27.83   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    44.50        1:33.51   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    48.53        1:39.32   
Samuel Sved  1998  Avesta Simsällskap    49.76        1:42.82   
10  Carl Lemon  1998  Leksands Simförening    51.93        1:43.60   
Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    39.52        1:24.09   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    40.14        1:24.86   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    42.48        1:27.58   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    42.79        1:27.80   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    41.31        1:27.86   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    42.11        1:28.27   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap    43.03        1:29.62   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    42.32        1:31.57   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    46.95        1:37.58   
10  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    46.40        1:37.63   
11  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    45.01        1:38.38   
12  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    52.27        1:40.81   
13  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    48.06        1:42.17   
14  Jonna Rustas  1999  Simsällskapet Mora    51.09        1:44.14   
15  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    47.60        1:44.25   
16  Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap    49.10        1:44.27   
17  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    50.91        1:44.74   
18  Lisa Vogel  1999  Hedemora Simsällskap    52.18        1:44.99   
19  Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap    53.52        1:52.75   
20  Alexandra Bjelica  2000  Leksands Simförening    53.32        1:52.77   
Kajsa Bond Jenning  2000  Leksands Simförening            DNS   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            DNS   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Borlänge SS Herrar Lag1  1994  Borlänge Simsällskap            4:03.91   
  Nils Schönberg  1989      29.08  1:00.79      1:00.79   
  Stefan Lindblom  1974      29.43  1:02.06      2:02.85   
  Oskar Altzar  1992      29.82  1:02.30      3:05.15   
  Nisse Anttila  1987      28.28  58.76      4:03.91   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  1994  Borlänge Simsällskap            4:45.28   
  Simon Hedlund  1995      32.96  1:11.25      1:11.25   
  Joakim Anttila  1991      31.07  1:08.43      2:19.68   
  David Bransell  1997      34.09  1:13.07      3:32.75   
  Kristoffer Karlsson  1997      33.46  1:12.53      4:45.28   
                     
                     
 
Gren 16, 4X100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer 1  Ludvika Simsällskap            4:26.00   
  Angelica Damberg  1996      30.58  1:04.08      1:04.08   
  Elina Accord  1996      34.02  1:10.09      2:14.17   
  Linnea Lindén  1995      33.01  1:10.46      3:24.63   
  Olivia Sjöblom  1997      29.11  1:01.37      4:26.00   
                     
Borlänge SS Damer Lag1  1994  Borlänge Simsällskap            4:26.37   
  Lina Anttila  1987      30.64  1:02.86      1:02.86   
  Julia Nygren  1995      34.60  1:12.06      2:14.92   
  Ellen Lindefelt  1994      29.45  1:02.33      3:17.25   
  Linnea Sandberg  1996      33.00  1:09.12      4:26.37   
                     
                     
 
Gren 17, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Borlänge SS Herrar Lag1  1994  Borlänge Simsällskap            4:52.68   
  Nisse Anttila  1987      33.73  1:09.26      1:09.26   
  Joakim Anttila  1991      37.38  1:22.74      2:32.00   
  Oskar Altzar  1992      31.38  1:08.84      3:40.84   
  Kristoffer Karlsson  1997      33.61  1:11.84      4:52.68   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  1994  Borlänge Simsällskap            5:04.37   
  David Bransell  1997      43.08  1:28.17      1:28.17   
  Stefan Lindblom  1974      36.06  1:18.39      2:46.56   
  Nils Schönberg  1989      29.86  1:07.62      3:54.18   
  Simon Hedlund  1995      31.37  1:10.19      5:04.37   
                     
                     
 
Gren 18, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer 1  Ludvika Simsällskap            5:00.25   
  Matilda Lundberg  1995      38.69  1:18.58      1:18.58   
  Angelica Damberg  1996      37.10  1:19.62      2:38.20   
  Linnea Lindén  1995      34.98  1:20.05      3:58.25   
  Olivia Sjöblom  1997      29.17  1:02.00      5:00.25   
                     
Borlänge SS Damer Lag1  1994  Borlänge Simsällskap            5:03.21   
  Ellen Lindefelt  1994      35.83  1:14.66      1:14.66   
  Julia Nygren  1995      41.09  1:30.01      2:44.67   
  Lina Anttila  1987      31.46  1:09.60      3:54.27   
  Linnea Sandberg  1996      32.82  1:08.94      5:03.21   
                     
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    42.58        1:26.05   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    40.42        1:26.39   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    41.14        1:27.51   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    43.74        1:32.36   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    44.01        1:35.25   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    47.94        1:39.49   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    49.74        1:40.73   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    51.62        1:42.18   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    49.73        1:43.47   
Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap            DSQ   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Jesper Nordahl  2001  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Markus Jämte  1999  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    34.61        1:12.00   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    35.99        1:13.92   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    35.87        1:14.25   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    39.36        1:18.42   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    38.77        1:19.25   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    39.25        1:20.05   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap    39.20        1:20.33   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    39.14        1:20.54   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    42.68        1:25.86   
10  Elice Ståhl  1997  Ludvika Simsällskap    42.28        1:28.19   
10  Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora    43.79        1:28.19   
12  Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    43.11        1:29.72   
13  Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    45.01        1:30.14   
14  Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap    43.63        1:31.04   
15  Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap    46.44        1:35.58   
16  Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    46.58        1:36.22   
17  Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    47.62        1:37.08   
18  Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    49.28        1:40.35   
19  Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    50.35        1:43.00   
20  Sanna Halvarsson  1998  Simsällskapet Mora    51.82        1:45.75   
21  Karolina Kjellin  1998  Falu Simsällskap    53.45        1:49.03   
Ebba Kåks  1997  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    34.61        1:12.00   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    35.99        1:13.92   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    39.36        1:18.42   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    39.25        1:20.05   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap    39.20        1:20.33   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    39.14        1:20.54   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    42.68        1:25.86   
Elice Ståhl  1997  Ludvika Simsällskap    42.28        1:28.19   
Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    45.01        1:30.14   
10  Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap    46.44        1:35.58   
11  Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    49.28        1:40.35   
12  Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    50.35        1:43.00   
13  Sanna Halvarsson  1998  Simsällskapet Mora    51.82        1:45.75   
14  Karolina Kjellin  1998  Falu Simsällskap    53.45        1:49.03   
Ebba Kåks  1997  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    31.14  1:08.36  1:48.52    2:24.54   
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap    32.11  1:14.48  1:53.49    2:29.36   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    33.22  1:13.00  1:57.43    2:31.02   
Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    32.04  1:12.66  1:57.72    2:31.10   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    32.37  1:10.54  1:56.96    2:31.32   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    32.62  1:16.23  2:02.06    2:38.20   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    32.80  1:18.44  2:06.88    2:42.23   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    34.38  1:16.91  2:06.79    2:42.60   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    36.93  1:24.36  2:13.85    2:53.71   
10  Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    41.86  1:31.44  2:21.51    3:00.69   
11  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    41.26  1:29.48  2:22.45    3:06.46   
12  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    45.81  1:38.67  2:31.87    3:15.47   
13  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    48.51  1:41.41  2:39.34    3:19.83   
14  Samuel Sved  1998  Avesta Simsällskap    53.89  1:51.07  2:53.20    3:43.68   
Hannes Penndorf Ronsten  1996  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    32.37  1:10.54  1:56.96    2:31.32   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    34.38  1:16.91  2:06.79    2:42.60   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    36.93  1:24.36  2:13.85    2:53.71   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    41.86  1:31.44  2:21.51    3:00.69   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    41.26  1:29.48  2:22.45    3:06.46   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    45.81  1:38.67  2:31.87    3:15.47   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    48.51  1:41.41  2:39.34    3:19.83   
Samuel Sved  1998  Avesta Simsällskap    53.89  1:51.07  2:53.20    3:43.68   
                     
 
Gren 22, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            40.67   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            43.53   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap            44.25   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            44.28   
Malou Sjöberg  1999  Simsällskapet Mora            45.47   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            46.39   
Lisa Vogel  1999  Hedemora Simsällskap            46.61   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            46.78   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            47.89   
10  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            48.26   
11  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            48.64   
12  Anna Norin  1999  Falu Simsällskap            49.42   
13  Emilia Sjöström  1999  Gränges Simsällskap            49.82   
14  Kajsa Bond Jenning  2000  Leksands Simförening            50.53   
15  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            50.92   
16  Victoria Jansson  2000  Borlänge Simsällskap            51.51   
17  Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap            52.04   
18  Jasmine Brunström  1999  Gränges Simsällskap            52.69   
19  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            53.05   
20  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening            53.45   
21  Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            53.99   
22  Jonna Rustas  1999  Simsällskapet Mora            54.61   
23  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            54.77   
24  Michaela Hansson  1999  Borlänge Simsällskap            54.96   
25  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora            56.00   
26  Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap            56.37   
27  Alva Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            57.05   
28  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            57.19   
29  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap            57.39   
30  Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            58.68   
31  Andréa Holmberg  2000  Borlänge Simsällskap            1:02.06   
32  Wilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap            1:02.24   
33  Naiara Puente  2001  Borlänge Simsällskap            1:04.97   
34  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap            1:06.62   
35  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            1:08.08   
Alexandra Bjelica  2000  Leksands Simförening            DSQ   
Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            39.20   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            39.41   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            42.79   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            43.05   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            43.32   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            43.68   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            45.21   
Hamish Horan  1999  Ludvika Simsällskap            47.51   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            47.89   
10  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            48.26   
11  Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            50.46   
12  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            52.78   
13  Oliver Sved  2000  Avesta Simsällskap            53.10   
14  Markus Jämte  1999  Borlänge Simsällskap            54.16   
15  Jesper Nordahl  2001  Borlänge Simsällskap            56.22   
16  Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap            56.84   
17  Angus Horan  2001  Ludvika Simsällskap            57.35   
Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    32.54        1:09.14   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    33.63        1:11.62   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    34.41        1:13.93   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    35.22        1:16.97   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    36.83        1:19.31   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    37.64        1:23.18   
Maria Eriksson  1994  Ludvika Simsällskap    41.60        1:27.50   
Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap    41.23        1:29.77   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    41.43        1:30.25   
10  Elice Ståhl  1997  Ludvika Simsällskap    42.06        1:32.49   
11  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    43.17        1:37.98   
12  Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap    52.56        1:55.23   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap            DNS   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap            DNF   
Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    36.83        1:19.31   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    41.43        1:30.25   
Elice Ståhl  1997  Ludvika Simsällskap    42.06        1:32.49   
Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap    52.56        1:55.23   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap            DNS   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap            DNF   
Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    31.39  1:05.24  1:38.53    2:10.52   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    31.36  1:05.60  1:38.91    2:11.62   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    31.13  1:05.67  1:40.47    2:13.82   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    31.74  1:06.69  1:41.22    2:15.06   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    31.91  1:07.11  1:43.42    2:19.31   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    33.40  1:10.34  1:48.14    2:24.69   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    33.89  1:13.08  1:53.92    2:33.16   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    34.18  1:13.66  1:56.29    2:37.55   
Simon Hedlund  1995  Borlänge Simsällskap    33.97  1:15.45  1:57.71    2:38.99   
10  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    37.66  1:22.96  2:09.54    2:51.63   
11  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    37.52  1:21.33  2:08.28    2:52.43   
12  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    41.43  1:28.04  2:14.57    2:57.04   
13  Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    45.05  1:37.43  2:28.67    3:18.03   
Samuel Sved  1998  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 25, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    31.13  1:05.67  1:40.47    2:13.82   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    33.40  1:10.34  1:48.14    2:24.69   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    33.89  1:13.08  1:53.92    2:33.16   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    34.18  1:13.66  1:56.29    2:37.55   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    37.66  1:22.96  2:09.54    2:51.63   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    37.52  1:21.33  2:08.28    2:52.43   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    41.43  1:28.04  2:14.57    2:57.04   
Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    45.05  1:37.43  2:28.67    3:18.03   
Samuel Sved  1998  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            38.32   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening            40.03   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            41.14   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            41.58   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            41.81   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening            43.06   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            43.07   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            44.44   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap            45.32   
10  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap            46.84   
11  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            50.12   
12  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            57.88   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Jonna Rustas  1999  Simsällskapet Mora            DSQ   
Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap            DSQ   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            33.49   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            34.05   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            34.96   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            35.55   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            36.74   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            36.82   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            37.56   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            37.65   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            38.83   
10  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            38.99   
11  Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap            40.21   
12  Markus Jämte  1999  Borlänge Simsällskap            42.57   
13  Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            43.46   
14  Hamish Horan  1999  Ludvika Simsällskap            43.66   
15  Oliver Sved  2000  Avesta Simsällskap            44.37   
16  Oskar Mikker  2000  Borlänge Simsällskap            47.75   
17  Angus Horan  2001  Ludvika Simsällskap            48.63   
18  Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap            48.76   
19  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            54.28   
20  Jesper Nordahl  2001  Borlänge Simsällskap            56.11   
                     
 
Gren 28, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    36.87  1:16.15  1:56.08    2:35.20   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    37.95  1:17.86  1:58.08    2:37.28   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    37.64  1:18.48  1:58.97    2:38.14   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    39.76  1:21.66  2:04.75    2:46.69   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    42.83  1:28.52  2:15.73    2:59.90   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    42.28  1:28.61  2:16.12    3:00.24   
Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap    49.01  1:42.16  2:34.98    3:25.65   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 28, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    36.87  1:16.15  1:56.08    2:35.20   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    37.64  1:18.48  1:58.97    2:38.14   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    42.83  1:28.52  2:15.73    2:59.90   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    42.28  1:28.61  2:16.12    3:00.24   
Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap    49.01  1:42.16  2:34.98    3:25.65   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap    31.38        1:06.49   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    33.69        1:12.57   
Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    34.92        1:15.16   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    36.49        1:18.69   
Stefan Lindblom  1974  Borlänge Simsällskap    36.73        1:18.87   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    38.05        1:21.34   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap    37.99        1:21.39   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    38.78        1:23.01   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    39.04        1:23.28   
10  Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    40.47        1:26.85   
11  Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    42.02        1:27.38   
12  Simon Hedlund  1995  Borlänge Simsällskap    42.75        1:28.98   
13  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    42.31        1:29.88   
14  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    44.40        1:33.44   
15  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    46.91        1:38.69   
16  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    47.18        1:40.84   
17  Hannes Penndorf Ronsten  1996  Hedemora Simsällskap    48.29        1:42.19   
18  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    49.04        1:43.79   
19  Carl Lemon  1998  Leksands Simförening    51.46        1:48.24   
20  Samuel Sved  1998  Avesta Simsällskap    54.22        1:51.15   
21  Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    55.72        1:56.31   
                     
 
Gren 29, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    40.47        1:26.85   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    42.02        1:27.38   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    42.31        1:29.88   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    44.40        1:33.44   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    46.91        1:38.69   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    47.18        1:40.84   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    49.04        1:43.79   
Carl Lemon  1998  Leksands Simförening    51.46        1:48.24   
Samuel Sved  1998  Avesta Simsällskap    54.22        1:51.15   
10  Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    55.72        1:56.31   
                     
 
Gren 30, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    28.82        1:00.23   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    30.79        1:02.73   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    30.80        1:04.42   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    31.03        1:04.69   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    33.29        1:08.06   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap    33.45        1:08.80   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    33.62        1:09.41   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    33.66        1:10.73   
Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap    34.96        1:10.74   
10  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    34.77        1:10.76   
11  Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    34.14        1:11.22   
12  Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    35.42        1:12.84   
13  Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora    36.63        1:13.16   
14  Elice Ståhl  1997  Ludvika Simsällskap    35.03        1:13.18   
15  Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    35.69        1:13.31   
16  Maria Eriksson  1994  Ludvika Simsällskap    35.74        1:13.33   
17  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    35.75        1:14.80   
18  Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    36.83        1:15.51   
19  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    36.24        1:15.82   
20  Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    36.93        1:16.21   
21  Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    37.44        1:16.71   
22  Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    37.69        1:17.18   
23  Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap    36.79        1:18.35   
24  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    38.93        1:18.73   
25  Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    37.77        1:18.87   
26  Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    38.88        1:20.87   
27  Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap    39.43        1:20.88   
28  Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    39.14        1:22.68   
29  Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    40.40        1:23.04   
30  Anna Norin  1999  Falu Simsällskap    40.75        1:23.36   
31  Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    40.57        1:23.45   
32  Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    40.91        1:23.77   
33  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    39.32        1:25.02   
34  Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap    43.43        1:27.99   
35  Emilia Sjöström  1999  Gränges Simsällskap    42.02        1:28.72   
36  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    42.59        1:28.75   
37  Jonna Rustas  1999  Simsällskapet Mora    42.84        1:29.82   
38  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    42.22        1:30.65   
39  Kajsa Bond Jenning  2000  Leksands Simförening    43.37        1:31.16   
40  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    44.26        1:31.25   
41  Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    41.74        1:31.67   
42  Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap    43.08        1:31.72   
43  Sanna Halvarsson  1998  Simsällskapet Mora    43.74        1:31.91   
44  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    43.26        1:32.93   
45  Jasmine Brunström  1999  Gränges Simsällskap    45.47        1:35.93   
46  Lisa Vogel  1999  Hedemora Simsällskap    45.52        1:36.95   
47  Alexandra Bjelica  2000  Leksands Simförening    44.34        1:37.17   
48  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    47.80        1:38.12   
49  Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap    50.24        1:45.87   
50  Wilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap    50.21        1:46.27   
51  Karolina Kjellin  1998  Falu Simsällskap    49.20        1:46.51   
52  Alva Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap    54.29        1:54.55   
53  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    56.38        1:56.72   
54  Michaela Hansson  1999  Borlänge Simsällskap    54.39        1:57.89   
55  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap    57.00        1:58.04   
56  Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap    56.17        1:58.96   
57  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    1:00.17        2:06.12   
Ebba Kåks  1997  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 30, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    36.83        1:15.51   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    36.24        1:15.82   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    37.69        1:17.18   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    38.93        1:18.73   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    37.77        1:18.87   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    39.14        1:22.68   
Anna Norin  1999  Falu Simsällskap    40.75        1:23.36   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    40.57        1:23.45   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    40.91        1:23.77   
10  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    39.32        1:25.02   
11  Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap    43.43        1:27.99   
12  Emilia Sjöström  1999  Gränges Simsällskap    42.02        1:28.72   
13  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    42.59        1:28.75   
14  Jonna Rustas  1999  Simsällskapet Mora    42.84        1:29.82   
15  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    42.22        1:30.65   
16  Kajsa Bond Jenning  2000  Leksands Simförening    43.37        1:31.16   
17  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    44.26        1:31.25   
18  Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap    43.08        1:31.72   
19  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    43.26        1:32.93   
20  Jasmine Brunström  1999  Gränges Simsällskap    45.47        1:35.93   
21  Lisa Vogel  1999  Hedemora Simsällskap    45.52        1:36.95   
22  Alexandra Bjelica  2000  Leksands Simförening    44.34        1:37.17   
23  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    47.80        1:38.12   
24  Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap    50.24        1:45.87   
25  Wilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap    50.21        1:46.27   
26  Alva Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap    54.29        1:54.55   
27  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    56.38        1:56.72   
28  Michaela Hansson  1999  Borlänge Simsällskap    54.39        1:57.89   
29  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap    57.00        1:58.04   
30  Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap    56.17        1:58.96   
31  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    1:00.17        2:06.12   
                     
 
Gren 30, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    33.29        1:08.06   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap    33.45        1:08.80   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    33.62        1:09.41   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    34.14        1:11.22   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    35.42        1:12.84   
Elice Ståhl  1997  Ludvika Simsällskap    35.03        1:13.18   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    35.75        1:14.80   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    37.44        1:16.71   
Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    38.88        1:20.87   
10  Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap    39.43        1:20.88   
11  Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    40.40        1:23.04   
12  Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    41.74        1:31.67   
13  Sanna Halvarsson  1998  Simsällskapet Mora    43.74        1:31.91   
14  Karolina Kjellin  1998  Falu Simsällskap    49.20        1:46.51   
Ebba Kåks  1997  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 31, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  1998  Falu Simsällskap            2:13.77   
  Victor Peltomaa  1998      29.81        29.81   
  Gustav Sander  1998      31.47        1:01.28   
  David Hambraeus  1999      35.45        1:36.73   
  Per Höijer  1998      37.04        2:13.77   
                     
Indians  1998  Ludvika Simsällskap            2:26.82   
  Anton Campalto  1998      34.03        34.03   
  Jakob Gustafsson  1999      37.27        1:11.30   
  Emil Söderholm  1999      37.49        1:48.79   
  Henrik Bransell  1999      38.03        2:26.82   
                     
Sharks  1999  Ludvika Simsällskap            2:42.62   
  Erik Krysén  2000      39.61        39.61   
  Jakob Rydelius  1999      42.63        1:22.24   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      38.83        2:01.07   
  Hamish Horan  1999      41.55        2:42.62   
                     
Borlänge SS Pojkar Lag1  1998  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 32, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  1998  Falu Simsällskap            2:08.86   
  Elin Svärd  1998      31.40        31.40   
  Elin Zetterberg  1998      31.78        1:03.18   
  Julia Nordlund  1998      31.49        1:34.67   
  Isabelle Sörlie  1999      34.19        2:08.86   
                     
Småproffsen  1998  Ludvika Simsällskap            2:15.55   
  Frida Lannhard  2000      34.39        34.39   
  Julia Karlsson  1998      30.59        1:04.98   
  Jacqueline Larsson  1999      36.58        1:41.56   
  Anna Miram  1999      33.99        2:15.55   
                     
Borlänge SS Flickor Lag1  1998  Borlänge Simsällskap            2:33.73   
  Denice Olsson  1998      36.41        36.41   
  Emme-Linn Hansson  1998      38.19        1:14.60   
  Jonna Jämte  2000      40.27        1:54.87   
  Madelene Nilsson  1999      38.86        2:33.73   
                     
Falu Simsällskap Lag 2  1998  Falu Simsällskap            2:40.12   
  Hanna Tinnerholm  1999      35.77        35.77   
  Anna Norin  1999      38.63        1:14.40   
  Ronja Rantanen  1999      40.69        1:55.09   
  Karolina Kjellin  1998      45.03        2:40.12   
                     
Avesta SS Damer  1998  Avesta Simsällskap            2:41.90   
  Cecilia Czarnecki  1999      37.59        37.59   
  Moa Alden  2000      42.40        1:19.99   
  Wilma Strömberg  2000      47.38        2:07.37   
  Julia Bergkvist  1998      34.53        2:41.90   
                     
Leksand Damer [1999]  1999  Leksands Simförening            2:41.95   
  Alexandra Bjelica  2000      43.08        43.08   
  Kajsa Bond Jenning  2000      42.02        1:25.10   
  Petronella Skoglund  2000      41.77        2:06.87   
  Sara Junevik  2000      35.08        2:41.95   
                     
Småstjärnorna  1998  Ludvika Simsällskap            2:45.19   
  Maja Jansson  2000      36.88        36.88   
  Rebecka Östh  1999      38.11        1:14.99   
  Moa Holmström  2001      40.45        1:55.44   
  Josefine West  1999      49.75        2:45.19   
                     
Borlänge SS Flickor Lag2  1998  Borlänge Simsällskap            3:12.17   
  Alicia Waller  2001      43.37        43.37   
  Michaela Hansson  1999      48.15        1:31.52   
  Victoria Jansson  2000      48.05        2:19.57   
  Anna Häll  1999      52.60        3:12.17   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  16 april 2011 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  22:41