Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Masdoppet 2012    Utskriftsdatum  08 september 2012   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  20:43   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 september 2012         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:03.80  2:14.66  3:30.97    4:49.23   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    1:08.29  2:21.05  3:34.36    4:49.51   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    1:08.52  2:20.36  3:31.41    4:41.98   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:05.84  2:19.02  3:31.86    4:45.59   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:08.19  2:22.35  3:37.65    4:51.56   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    1:10.72  2:27.32  3:43.37    4:58.83   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    1:08.91  2:26.86  3:44.70    4:59.98   
Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:11.00  2:27.94  3:44.48    5:00.26   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    1:09.75  2:27.96  3:50.76    5:09.65   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    1:20.85  2:48.85  4:17.34    5:40.35   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    1:06.52  2:20.91  3:36.85    4:50.98   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    1:09.50  2:27.63  3:49.71    5:10.79   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    1:10.43  2:30.22  3:52.38    5:13.16   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    1:18.32  2:47.07  4:15.44    5:39.25   
Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    1:22.12  2:55.83  4:31.93    6:03.06   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:24.21  3:07.81  4:58.51    6:40.08   
Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap    1:37.44  3:20.41  5:02.54    6:50.00   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Kevin Svensson  2000  Norrtälje Simklubb    1:28.00  3:05.62  4:39.83    6:09.15   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    1:28.81  3:05.44  4:40.03    6:13.09   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:30.38  3:07.76  4:46.81    6:26.28   
Oskar Mikker  2000  Borlänge Simsällskap    1:28.60  3:16.90  5:05.86    6:56.42   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    1:44.84  3:47.39  5:50.08    7:47.60   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:11.56  2:26.13  3:41.65  4:59.10  10:12.41   
          6:17.76  7:36.39  8:55.61       
Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    1:15.09  2:35.94  3:56.67  5:17.73  10:45.13   
          6:40.08  8:02.02  9:24.56       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    1:12.11  2:25.48  3:39.10  4:53.29  9:51.61   
          6:08.05  7:23.03  8:38.28       
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    1:08.97  2:24.36  3:40.81  4:57.55  10:00.71   
          6:15.09  7:30.85  8:47.71       
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:14.81  2:35.92  3:56.67  5:19.55  10:52.00   
          6:42.87  8:06.93  9:30.31       
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:19.29  2:48.77  4:18.64  5:50.05  11:54.03   
          7:22.39  8:52.02  10:24.46       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    1:12.26  2:27.53  3:43.14  4:59.27  10:02.36   
          6:15.73  7:32.47  8:49.07       
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    1:17.76  2:43.33  4:10.56  5:38.11  11:20.50   
          7:05.78  8:33.15  9:58.58       
Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    1:24.36  2:58.58  4:31.98  6:07.06  12:20.12   
          7:41.84  9:15.72  10:49.90       
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Patrik Florén  1976  Harnäs Skutskär Simsällskap    28.75        1:02.96   
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    31.21        1:08.36   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.57        1:10.90   
Joakim Collheim  1993  Borlänge Simsällskap    31.65        1:11.70   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    32.84        1:13.43   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    30.45        1:05.18   
Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    31.52        1:08.39   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.19        1:10.71   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.77        1:12.89   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    34.15        1:14.19   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.53        1:17.28   
Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.79        1:19.71   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    40.08        1:27.34   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    41.30        1:30.38   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    32.64        1:08.30   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.09        1:20.32   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    39.08        1:23.91   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    37.77        1:24.42   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    37.76        1:27.68   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    37.20  1:22.43  2:13.10    3:02.54   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    34.72  1:14.08  1:56.17    2:38.75   
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.16  1:31.12  2:27.31    3:22.06   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    36.83  1:21.04  2:08.55    2:56.13   
Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    37.39  1:23.56  2:11.95    3:03.70   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Patrik Florén  1976  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:06.55  2:31.46  3:56.31    5:09.65   
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    1:15.44  2:35.28  4:10.41    5:24.83   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:15.43  2:44.81  4:18.04    5:35.27   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    1:13.41  2:42.78  4:10.34    5:25.20   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    1:31.10  3:03.70  4:44.55    5:27.95  0-12 Åldersgrupp Rekord 
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.11  1:13.02  2:02.15    2:38.73   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    37.68  1:26.88  2:29.80    3:11.12   
Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.10  1:18.21  2:05.11    2:42.40   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    38.28  1:21.40  2:09.31    2:46.62   
Michelle Jacobi  1997  Norrtälje Simklubb    35.38  1:19.12  2:11.92    2:50.44   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.54  1:24.22  2:12.81    2:52.73   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    35.37  1:20.58  2:15.19    2:56.06   
Miranda Jansson  1997  Norrtälje Simklubb    36.48  1:23.93  2:19.03    3:00.77   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.11  1:28.64  2:23.13    3:04.70   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    38.23  1:21.14  2:08.31    2:46.62   
Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    36.34  1:18.55  2:09.94    2:51.54   
Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    38.89  1:25.74  2:20.46    2:59.80   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    41.46  1:30.17  2:19.73    3:00.17   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    39.86  1:25.67  2:22.51    3:05.11   
Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    42.90  1:32.29  2:28.07    3:11.07   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.86  1:21.40  2:14.26    2:54.24   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.00  1:27.98  2:19.66    3:00.69   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    40.68  1:26.90  2:20.93    3:05.11   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    38.69  1:26.71  2:20.80    3:05.86   
Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    41.05  1:28.49  2:24.28    3:07.63   
Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    38.84  1:29.60  2:21.39    3:09.08   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    44.06  1:38.33  2:30.68    3:13.35   
Wilma Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.34  1:39.13  2:36.18    3:21.13   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    50.43  1:39.87  2:43.17    3:25.24   
10  Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.94  1:41.70  2:42.35    3:27.44   
11  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.52  1:42.25  2:44.36    3:33.11   
12  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    48.42  1:44.19  2:47.15    3:35.59   
Tea Ivarsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 4X100m Frisim Pojkar 14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Falu SS Herrar Lag 1  1998  Falu Simsällskap            4:17.21   
  Filip Antlöv  1998      31.54  1:06.30      1:06.30   
  Per Höijer  1998      30.36  1:05.06      2:11.36   
  Victor Peltomaa  1998      28.48  1:01.75      3:13.11   
  Gustav Sander  1998      29.71  1:04.10      4:17.21   
                     
Borlänge Herrar  1998  Borlänge Simsällskap            5:12.75   
  Simon Olsson  1998      34.72  1:15.13      1:15.13   
  Daniel Litborn  1998      35.20  1:15.60      2:30.73   
  Sebastian Swahn  1999      38.69  1:21.59      3:52.32   
  Oskar Mikker  2000      36.01  1:20.43      5:12.75   
                     
Harnäs Sku Herrar [1998]  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            5:15.31   
  Svante Cyrén  1998      33.32  1:12.04      1:12.04   
  Adam Wåhlander  1998      35.81  1:14.52      2:26.56   
  Andreas Andersson  1998      38.20  1:25.24      3:51.80   
  Adam Carlsson  2001      39.55  1:23.51      5:15.31   
                     
Borlänge Herrar [1999]  1999  Borlänge Simsällskap            6:26.26   
  Carl Kieksi  2000      39.17  1:26.13      1:26.13   
  Markus Tägtström  2002      46.80  1:41.85      3:07.98   
  Alexander Nord  1999      51.26  1:51.26      4:59.24   
  Anton Waller-Kaustinen  2000      41.24  1:27.02      6:26.26   
                     
                     
 
Gren 8, 4X100m Frisim Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  1998  Falu Simsällskap            4:43.81   
  Isabelle Sörlie  1999      34.35  1:11.86      1:11.86   
  Sandra Lundqvist  1998      32.83  1:09.07      2:20.93   
  Julia Nordlund  1998      30.80  1:05.66      3:26.59   
  Tova Adrelius  2000      36.36  1:17.22      4:43.81   
                     
Norrtälje Damer [1998]  1998  Norrtälje Simklubb            5:02.23   
  Alva Westling  1999      34.17  1:12.28      1:12.28   
  Mikaela Samuelsson  2000      39.71  1:22.06      2:34.34   
  Amanda Malmsten  2000      37.92  1:19.28      3:53.62   
  Fanny Alstermark  1998      31.77  1:08.61      5:02.23   
                     
Borlänge Damer [1999]  1999  Borlänge Simsällskap            5:18.41   
  Denice Olsson  1998      36.22  1:13.39      1:13.39   
  Jonna Jämte  2000      37.75  1:19.13      2:32.52   
  Madelene Nilsson  1999      37.74  1:19.06      3:51.58   
  Anna Häll  1999      41.99  1:26.83      5:18.41   
                     
Harnäs Sku Damer [1999]  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            5:21.85   
  Hanna Björkbacka  2000      37.44  1:20.50      1:20.50   
  Wilma Karlsson  2000      37.60  1:18.24      2:38.74   
  Alice Eriksson  2001      36.52  1:20.86      3:59.60   
  Elina Carlsson  2001      38.88  1:22.25      5:21.85   
                     
Borlänge Damer Lag 2  1998  Borlänge Simsällskap            6:07.07   
  Karin Leijström  2001      40.42  1:29.30      1:29.30   
  Emme-Linn Hansson  1998      40.70  1:25.98      2:55.28   
  Vilma Sandell  2000      43.61  1:33.92      4:29.20   
  Nora Lindqvist  2001      44.61  1:37.87      6:07.07   
                     
Harnäs Sku Damer [2001]  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            6:40.13   
  Clara Florén  2002      41.01  1:29.81      1:29.81   
  Minje Karlsson  2000      47.56  1:40.64      3:10.45   
  Sabrina Tallberg  2001      51.40  1:56.81      5:07.26   
  Sara Andersson  2000      42.52  1:32.87      6:40.13   
                     
                     
 
Gren 9, 4X100m Frisim Pojkar 15&Ä, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Harnäs Sku Herrar [1913]  Harnäs Skutskär Simsällskap            3:57.42   
  Robert Lindblom  1995      26.89  56.67      56.67   
  Linus Rhodin  1996      27.68  1:00.17      1:56.84   
  Samuel Hillman  1997      30.03  1:03.08      2:59.92   
  Petter Cyrén  1996      27.10  57.50      3:57.42   
                     
Norrtälje Herrar  1995  Norrtälje Simklubb            3:57.64   
  Tobias Westholm  1996      28.16  58.61      58.61   
  Martin Magnusson  1995      27.92  58.59      1:57.20   
  Sebastian Lazzarin  1997      29.72  1:03.88      3:01.08   
  Adam Alstermark  1996      26.79  56.56      3:57.64   
                     
Borlänge Herrar [1994]  1994  Borlänge Simsällskap            4:05.62   
  Jacob Leidefeldt  1997      30.34  1:03.55      1:03.55   
  Nils Schönberg  1989      27.52  1:00.25      2:03.80   
  Oskar Altzar  1992      29.00  1:02.28      3:06.08   
  Nico Axelsson  1976      28.53  59.54      4:05.62   
                     
Borlänge Herrar Lag 2  Borlänge Simsällskap            4:21.70   
  Joakim Anttila  1991      30.09  1:05.73      1:05.73   
  Joakim Collheim  1993      29.35  1:01.52      2:07.25   
  Robert Bergvall  1993      30.72  1:07.38      3:14.63   
  David Bransell  1997      31.46  1:07.07      4:21.70   
                     
Harnäs Sku Herrar Lag 2  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
  Carl Christoffersson  1997                 
  Patrik Florén  1976                 
  Samuel Hillman  1997                 
  Oskar Wåhlander  1996              DNS   
                     
                     
 
Gren 10, 4X100m Frisim Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Borlänge Damer [1994]  1994  Borlänge Simsällskap            4:22.01   
  Ellen Lindefelt  1994      30.19  1:04.08      1:04.08   
  Amanda Rosberg  1992      31.36  1:06.01      2:10.09   
  Linnea Sandberg  1996      32.36  1:08.29      3:18.38   
  Klara Johansson  1997      31.02  1:03.63      4:22.01   
                     
Harnäs Sku Damer Lag 1  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:24.38   
  Emelie Hansson  1997      32.03  1:07.27      1:07.27   
  Paulina Björkbacka  1995      30.09  1:02.84      2:10.11   
  Louise Zettergren  1997      29.75  1:03.20      3:13.31   
  Felicia Forslund  1997      34.40  1:11.07      4:24.38   
                     
Norrtälje Damer  1996  Norrtälje Simklubb            DNS   
  Miranda Jansson  1997                 
  Emma Persson  1997                 
  Katja Svarfvar  1996                 
  Rebecca Rüdén  1997              DNS   
                     
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    35.35  1:14.46  1:52.93    2:30.48   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    33.05  1:08.86  1:45.07    2:20.29   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.78  1:14.19  1:53.56    2:31.41   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    40.01  1:23.57  2:09.80    2:51.24   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.92  1:22.87  2:05.13    2:46.15   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    41.30  1:25.23  2:10.66    2:51.34   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    42.28  1:30.56  2:18.34    3:02.97   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            2:54.30   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            3:27.84   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap            3:32.38   
Oskar Mikker  2000  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.59        1:12.48   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    45.63        1:33.50   
Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    45.53        1:34.81   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    33.23        1:09.00   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    37.02        1:13.99   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    37.61        1:19.06   
Katja Svarfvar  1996  Norrtälje Simklubb    38.12        1:19.92   
Michelle Jacobi  1997  Norrtälje Simklubb    38.53        1:19.93   
Miranda Jansson  1997  Norrtälje Simklubb    39.57        1:22.13   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    40.79        1:23.25   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    42.53        1:26.65   
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.14        1:27.90   
10  Wilma Karlsson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.71        1:30.26   
11  Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.13        1:30.84   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    35.37        1:12.30   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    37.73        1:17.00   
Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    38.37        1:18.07   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    38.07        1:19.62   
Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    41.69        1:24.64   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    42.07        1:25.73   
Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    44.78        1:29.57   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    48.82        1:39.69   
Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    50.51        1:40.85   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.48        1:18.02   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora    42.45        1:26.19   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    41.39        1:27.01   
Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    44.32        1:30.03   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    45.03        1:32.43   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    45.17        1:32.61   
Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    45.07        1:32.62   
Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    45.66        1:32.87   
Wilma Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.34        1:34.39   
10  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    47.49        1:36.12   
11  Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb    47.57        1:36.76   
12  Hanna Björkbacka  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.87        1:37.95   
13  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    49.19        1:38.39   
14  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    48.20        1:41.76   
15  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    50.42        1:42.23   
16  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    52.02        1:45.64   
17  Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    51.74        1:46.31   
18  Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.69        1:46.85   
19  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    51.22        1:52.90   
20  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap    53.06        1:53.79   
21  Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    56.02        1:59.50   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            DSQ   
Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Sabrina Tallberg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap            DSQ   
Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap    32.13        1:08.89   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.99        1:10.49   
Patrik Florén  1976  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.44        1:13.67   
Joakim Collheim  1993  Borlänge Simsällskap    35.99        1:17.42   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    36.81        1:17.48   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    35.79        1:19.37   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    34.68        1:14.52   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.42        1:18.20   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    37.75        1:19.27   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.96        1:21.37   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    40.01        1:24.24   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    40.51        1:25.70   
Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.53        1:28.03   
Sebastian Lazzarin  1997  Norrtälje Simklubb    41.81        1:29.58   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    48.69        1:43.49   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    37.34        1:17.88   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    38.06        1:19.52   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    38.52        1:23.75   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    40.76        1:25.38   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    43.76        1:32.52   
Adam Wåhlander  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.50        1:33.35   
Carl Lemon  1998  Leksands Simförening    44.50        1:33.52   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    44.34        1:33.52   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    44.19        1:33.64   
10  Svante Cyrén  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.47        1:36.64   
11  Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    47.33        1:39.11   
12  Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.03        1:40.26   
13  Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap    50.00        1:43.86   
14  Alexander Nord  1999  Borlänge Simsällskap    58.25        2:03.88   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    43.53        1:31.41   
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap    44.85        1:32.96   
Kevin Svensson  2000  Norrtälje Simklubb    46.01        1:37.03   
Oskar Mikker  2000  Borlänge Simsällskap    46.39        1:39.99   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.76        1:46.42   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    54.84        1:54.74   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    55.18        1:56.50   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap    54.57        2:00.14   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    57.59        2:01.02   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Rosberg  1992  Borlänge Simsällskap    38.36  1:21.87  2:06.78    2:50.12   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    45.58  1:38.92  2:33.42    3:27.01   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.18  1:27.48  2:14.54    3:00.64   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.14  1:29.77  2:19.04    3:08.02   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    45.80  1:37.93  2:33.07    3:26.57   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.35  1:39.80  2:35.40    3:26.99   
Sandra Tallberg  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    53.69  2:02.47  3:15.69    4:26.34   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    43.71  1:34.17  2:22.84    3:10.47   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    47.33  1:41.07  2:34.50    3:26.99   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    47.16  1:43.86  2:39.63    3:32.20   
Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    49.88  1:46.21  2:44.67    3:41.33   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    45.15  1:36.57  2:27.86    3:15.43   
Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    44.21  1:37.39  2:30.85    3:23.23   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    44.92  1:37.25  2:31.20    3:23.98   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    47.08  1:40.80  2:35.79    3:27.65   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    49.74  1:46.56  2:42.22    3:36.50   
Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    50.68  1:46.11  2:42.17    3:38.01   
Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    51.39  1:47.79  2:45.00    3:38.76   
Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    50.09  1:48.88  2:46.46    3:44.83   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    59.88  2:03.06  3:02.23    3:59.12   
10  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    57.39  2:06.25  3:14.55    4:19.74   
11  Sabrina Tallberg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    57.67  2:07.26  3:20.34    4:30.00   
Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    28.46  1:00.23  1:33.62    2:06.93   
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    30.39  1:04.69  1:39.48    2:12.27   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    31.66  1:06.24  1:40.57    2:14.95   
Joakim Collheim  1993  Borlänge Simsällskap    31.31  1:06.85  1:44.15    2:20.07   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    30.54  1:04.57  1:39.40    2:12.59   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.71  1:03.63  1:39.08    2:13.80   
Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    30.98  1:06.07  1:40.14    2:14.44   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.42  1:05.45  1:43.27    2:17.67   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.16  1:06.87  1:43.30    2:18.02   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    30.69  1:07.24  1:43.03    2:18.14   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    32.48  1:08.79  1:46.48    2:20.50   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    32.74  1:08.58  1:45.89    2:20.76   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    32.88  1:09.06  1:46.63    2:23.20   
10  Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.23  1:11.94  1:50.42    2:28.68   
11  Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    39.34  1:23.75  2:09.82    2:54.35   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    31.31  1:07.09  1:43.13    2:17.98   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    33.97  1:11.15  1:49.45    2:25.60   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.63  1:11.80  1:49.23    2:25.75   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    33.94  1:12.02  1:51.23    2:27.62   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    35.54  1:16.18  1:59.41    2:41.03   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    37.49  1:20.88  2:04.03    2:42.11   
Svante Cyrén  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.01  1:21.10  2:04.07    2:42.31   
Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    37.54  1:20.68  2:03.35    2:42.95   
Carl Lemon  1998  Leksands Simförening    40.22  1:25.49  2:13.79    2:55.94   
10  Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap    44.63  1:35.28  2:23.80    3:13.69   
11  Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.55  1:35.35  2:30.74    3:21.36   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    35.99  1:16.74  1:58.94    2:39.60   
Kevin Svensson  2000  Norrtälje Simklubb    40.71  1:27.86  2:13.53    2:56.53   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.16  1:29.25  2:14.84    2:58.30   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    40.65  1:28.33  2:17.24    3:02.85   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    42.45  1:30.22  2:18.13    3:04.33   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    44.31  1:32.20  2:20.26    3:05.53   
Oskar Mikker  2000  Borlänge Simsällskap    41.09  1:30.51  2:22.43    3:09.19   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap    42.32  1:33.07  2:27.91    3:19.24   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    48.80  1:46.60  2:46.17    3:43.20   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.75        1:05.49   
Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    34.93        1:12.85   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    35.90        1:14.75   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    29.46        1:01.27   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    31.55        1:04.88   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.50        1:06.21   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    32.81        1:06.87   
Michelle Jacobi  1997  Norrtälje Simklubb    33.03        1:08.43   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.77        1:08.60   
Katja Svarfvar  1996  Norrtälje Simklubb    32.98        1:09.06   
Miranda Jansson  1997  Norrtälje Simklubb    32.87        1:10.03   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    34.64        1:10.98   
10  Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.73        1:11.14   
11  Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.10        1:18.23   
12  Wilma Karlsson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.07        1:19.57   
Sandra Tallberg  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    31.72        1:05.72   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    33.02        1:08.08   
Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    32.60        1:08.61   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    34.47        1:11.40   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    34.66        1:11.72   
Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    35.32        1:11.74   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    35.61        1:14.42   
Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    36.67        1:16.74   
Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    40.55        1:27.74   
10  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    47.21        1:35.06   
Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.77        1:09.79   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.52        1:14.90   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    36.41        1:17.15   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    36.43        1:17.25   
Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    37.30        1:17.67   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    37.16        1:18.46   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    38.10        1:18.72   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    38.10        1:19.17   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora    38.45        1:19.28   
10  Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb    39.13        1:19.83   
11  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap    38.24        1:19.88   
12  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    38.89        1:20.39   
13  Wilma Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.37        1:20.42   
14  Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.70        1:21.31   
15  Hanna Björkbacka  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.49        1:22.29   
16  Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    39.75        1:22.36   
17  Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.86        1:23.68   
18  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    40.16        1:24.40   
19  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    39.04        1:24.42   
20  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    39.85        1:25.06   
21  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    40.41        1:27.56   
22  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    41.46        1:28.49   
23  Hanna Deras  2001  Leksands Simförening    41.34        1:29.57   
24  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.93        1:30.08   
25  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap    43.20        1:32.62   
26  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    44.93        1:35.21   
27  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    42.43        1:35.31   
28  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    44.78        1:35.71   
29  Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.78        1:39.23   
30  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    48.79        1:45.84   
31  Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap    54.50        2:00.66   
32  Sabrina Tallberg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    57.52        2:06.74   
Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 4X100m Medley Pojkar 14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Falu SS Herrar Lag 1  1998  Falu Simsällskap            4:54.16   
  Gustav Sander  1998      37.46  1:18.08      1:18.08   
  Filip Antlöv  1998      38.08  1:20.47      2:38.55   
  Victor Peltomaa  1998      32.46  1:09.98      3:48.53   
  Per Höijer  1998      30.23  1:05.63      4:54.16   
                     
Borlänge Herrar [1999]  1999  Borlänge Simsällskap            6:03.68   
  Carl Kieksi  2000      48.04  1:38.33      1:38.33   
  Oskar Mikker  2000      46.45  1:40.51      3:18.84   
  Daniel Litborn  1998      39.52  1:29.15      4:47.99   
  Simon Olsson  1998      35.45  1:15.69      6:03.68   
                     
Harnäs Sku Herrar [1998]  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            6:17.20   
  Adam Carlsson  2001      49.76  1:43.36      1:43.36   
  Andreas Andersson  1998      47.40  1:45.50      3:28.86   
  Svante Cyrén  1998      44.46  1:34.41      5:03.27   
  Adam Wåhlander  1998      35.58  1:13.93      6:17.20   
                     
                     
 
Gren 18, 4X100m Medley Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  1998  Falu Simsällskap            5:18.92   
  Julia Nordlund  1998      35.29  1:13.19      1:13.19   
  Isabelle Sörlie  1999      42.69  1:30.98      2:44.17   
  Sandra Lundqvist  1998      35.79  1:17.21      4:01.38   
  Tova Adrelius  2000      36.68  1:17.54      5:18.92   
                     
Norrtälje Damer [1998]  1998  Norrtälje Simklubb            5:53.07   
  Alva Westling  1999      41.51  1:25.34      1:25.34   
  Mikaela Samuelsson  2000      49.25  1:43.31      3:08.65   
  Fanny Alstermark  1998      36.68  1:22.70      4:31.35   
  Amanda Malmsten  2000      39.64  1:21.72      5:53.07   
                     
Harnäs Sku Damer [1999]  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            6:26.97   
  Hanna Björkbacka  2000      48.51  1:38.51      1:38.51   
  Wilma Karlsson  2000      50.44  1:45.82      3:24.33   
  Elina Carlsson  2001      46.43  1:37.56      5:01.89   
  Alice Eriksson  2001      39.22  1:25.08      6:26.97   
                     
Borlänge Damer Lag 2  1998  Borlänge Simsällskap            7:13.53   
  Karin Leijström  2001      55.64  1:53.16      1:53.16   
  Vilma Sandell  2000      56.79  2:02.47      3:55.63   
  Madelene Nilsson  1999      45.04  1:37.86      5:33.49   
  Nora Lindqvist  2001      46.06  1:40.04      7:13.53   
                     
Harnäs Sku Damer [2001]  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            7:41.77   
  Sara Andersson  2000      55.16  1:53.85      1:53.85   
  Sabrina Tallberg  2001      57.74  2:08.13      4:01.98   
  Clara Florén  2002      53.20  1:59.06      6:01.04   
  Minje Karlsson  2000      48.07  1:40.73      7:41.77   
                     
Borlänge Damer [1999]  1999  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 19, 4X100m Medley Pojkar 15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Harnäs Sku Herrar Lag 1  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:21.35   
  Linus Rhodin  1996      32.27  1:07.38      1:07.38   
  Robert Lindblom  1995      31.40  1:09.20      2:16.58   
  Patrik Florén  1976      28.84  1:03.59      3:20.17   
  Petter Cyrén  1996      28.40  1:01.18      4:21.35   
                     
Norrtälje Herrar  1995  Norrtälje Simklubb            4:36.64   
  Martin Magnusson  1995      33.06  1:08.46      1:08.46   
  Adam Alstermark  1996      34.48  1:15.41      2:23.87   
  Tobias Westholm  1996      30.72  1:07.06      3:30.93   
  Sebastian Lazzarin  1997      30.61  1:05.71      4:36.64   
                     
Borlänge Herrar [1994]  1994  Borlänge Simsällskap            4:42.63   
  Kristoffer Karlsson  1997      37.59  1:19.36      1:19.36   
  Nils Schönberg  1989      31.97  1:09.72      2:29.08   
  Oskar Altzar  1992      31.00  1:11.36      3:40.44   
  Joakim Collheim  1993      28.94  1:02.19      4:42.63   
                     
Borlänge Herrar Lag 2  Borlänge Simsällskap            5:06.11   
  Robert Bergvall  1993      39.82  1:25.20      1:25.20   
  Joakim Anttila  1991      35.81  1:20.04      2:45.24   
  Jacob Leidefeldt  1997      33.17  1:14.24      3:59.48   
  David Bransell  1997      31.31  1:06.63      5:06.11   
                     
                     
 
Gren 20, 4X100m Medley Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Borlänge Damer [1994]  1994  Borlänge Simsällskap            4:48.90   
  Klara Johansson  1997      35.85  1:12.52      1:12.52   
  Amanda Rosberg  1992      35.65  1:17.06      2:29.58   
  Ellen Lindefelt  1994      32.06  1:10.70      3:40.28   
  Linnea Sandberg  1996      32.52  1:08.62      4:48.90   
                     
Harnäs Sku Damer Lag 1  Harnäs Skutskär Simsällskap            5:07.00   
  Paulina Björkbacka  1995      35.31  1:13.18      1:13.18   
  Emelie Hansson  1997      39.30  1:26.16      2:39.34   
  Louise Zettergren  1997      32.70  1:14.01      3:53.35   
  Felicia Forslund  1997      34.53  1:13.65      5:07.00   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  08 september 2012 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  20:43