Heatlista 
 
  Tävling  Dalamästerskapen    Utskriftsdatum  15 april 2011   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  21:51   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  16 april 2011         
 
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Herrar  Finaler (1) 
Heat 1 (1) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
122  Sharks  1999    LUDVIKA SS    25m  3:03.63 
66  Falu Simsällskap Lag 1  1998    FALUN    25m  2:25.34 
119  Indians  1998    LUDVIKA SS    25m  2:40.57 
146  Borlänge SS Pojkar Lag1  1998    BORLÄNGE    25m   
               

 
 
Gren 2, 4X50m Medley Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
147  Borlänge SS Flickor Lag2  1998    BORLÄNGE    25m   
154  Borlänge SS Flickor Lag3  1998    BORLÄNGE    25m   
141  Borlänge SS Flickor Lag1  1998    BORLÄNGE    25m   
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
82  Leksand Damer [1999]  1999    LEKSAND    25m  2:51.99 
124  Småstjärnorna  1998    LUDVIKA SS    25m  2:44.27 
66  Falu Simsällskap Lag 1  1998    FALUN    25m  2:21.76 
123  Småproffsen  1998    LUDVIKA SS    25m  2:29.30 
67  Falu Simsällskap Lag 2  1998    FALUN    25m  2:51.18 
               

 
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
26  Markus Jämte  1999  AG4599  BORLÄNGE    25m   
99  Angus Horan  2001  AF5701  LUDVIKA SS    25m  1:57.52 
Oliver Sved  2000  AH9500  AVESTA SS    25m  1:46.13 
106  Timothy Larsson  2001  AA9301  LUDVIKA SS    25m  1:46.67 
139  Nico Axelsson  1976  AA0176  BORLÄNGE    25m   
140  Stefan Lindblom  1974  AB8374  BORLÄNGE    25m   

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
100  Hamish Horan  1999  AP0599  LUDVIKA SS    25m  1:42.79 
73  Adam Janbjer  1999  AC9199  HEDEMORA    25m  1:37.74 
36  Simon Olsson  1998  AS7398  BORLÄNGE    25m  1:29.90 
103  Erik Krysén  2000  AE0100  LUDVIKA SS    25m  1:27.61 
Samuel Sved  1998  AQ1398  AVESTA SS    25m  1:29.33 
113  Jakob Rydelius  1999  AL9799  LUDVIKA SS    25m  1:30.55 
80  Carl Lemon  1998  AH7798  LEKSAND    25m  1:38.85 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
84  Philip Batista-Gröndahl  2000  AH4700  LUDVIKA SS    25m  1:26.10 
130  Edvin Persson  1999  AI9399  SS MORA    25m  1:24.40 
136  Hannes Penndorf Ronsten  1996  AX4796  HEDEMORA    25m  1:21.33 
95  Jakob Gustafsson  1999  AL0399  LUDVIKA SS    25m  1:20.20 
87  Anton Campalto  1998  AI5398  LUDVIKA SS    25m  1:20.62 
55  Linus Peltomaa  2000  AD0300  FALUN    25m  1:23.04 
86  Henrik Bransell  1999  AG2599  LUDVIKA SS    25m  1:24.67 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Karl Hunter  1999  AC8199  AVESTA SS    25m  1:19.86 
126  Lukas Hill  1999  AH6999  SS MORA    25m  1:18.60 
116  Emil Söderholm  1999  AG5599  LUDVIKA SS    25m  1:17.62 
27  Kristoffer Karlsson  1997  AO1997  BORLÄNGE    25m  1:13.75 
45  Filip Antlöv  1998  AE5998  FALUN    25m  1:14.57 
48  David Hambraeus  1999  AL0799  FALUN    25m  1:17.65 
50  Per Höijer  1998  AI7398  FALUN    25m  1:19.64 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
31  Daniel Litborn  1998  AO8198  BORLÄNGE    25m  1:11.84 
16  David Bransell  1997  AR2197  BORLÄNGE    25m  1:09.62 
60  Gustav Sander  1998  AG8798  FALUN    25m  1:06.52 
138  Joakim Anttila  1991  AZ3591  BORLÄNGE    25m  1:03.34 
92  Marcus Fredriksson  1992  AL4392  LUDVIKA SS    25m  1:05.18 
56  Victor Peltomaa  1998  AG9798  FALUN    25m  1:07.23 
19  Simon Hedlund  1995  AZ4995  BORLÄNGE    25m  1:10.74 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
12  Oskar Altzar  1992  AX7792  BORLÄNGE    25m  1:03.16 
88  Robert Dagvall  1992  AG8992  LUDVIKA SS    25m  59.35 
40  Nils Schönberg  1989  AM4989  BORLÄNGE    25m  57.95 
14  Nisse Anttila  1987  AJ4587  BORLÄNGE    25m  56.05 
93  Oscar Fredriksson  1994  AC3594  LUDVIKA SS    25m  57.03 
58  Rasmus Rantanen  1997  AI7397  FALUN    25m  59.24 
Joakim Collheim  1993  AS9793  AVESTA SS    25m  1:02.36 

 
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
Moa Strömberg  1998  AW3298  AVESTA SS    25m   
74  Ebba Kåks  1997  BO0297  HEDEMORA    25m  1:57.68 
115  Helena Sjödin  1998  AX7498  LUDVIKA SS    25m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
125  Sanna Halvarsson  1998  BC0298  SS MORA    25m  1:54.80 
17  Emme-Linn Hansson  1998  AV3898  BORLÄNGE    25m  1:49.19 
35  Denice Olsson  1998  AL6498  BORLÄNGE    25m  1:44.72 
127  Natalie Lassar  1998  AY4898  SS MORA    25m  1:45.07 
51  Karolina Kjellin  1998  AY3898  FALUN    25m  1:53.69 
               

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Julia Bergkvist  1998  AH2898  AVESTA SS    25m  1:42.90 
38  Linnea Sandberg  1996  BD0896  BORLÄNGE    25m  1:40.56 
134  Ella Östling  1997  BC7497  SS MORA    25m  1:39.37 
15  Diana Björk  1995  BN2895  BORLÄNGE    25m  1:37.60 
52  Sandra Lundqvist  1998  AH4898  FALUN    25m  1:38.61 
128  Elin Lindberg  1996  BM4296  SS MORA    25m  1:40.26 
85  Majken Boyle  1996  BI8296  LUDVIKA SS    25m  1:41.80 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
83  Elina Accord  1996  BR2696  LUDVIKA SS    25m  1:37.58 
53  Julia Nordlund  1998  AL2498  FALUN    25m  1:34.52 
70  Elice Ståhl  1997  AX9297  LUDVIKA SS    25m  1:32.45 
62  Louise Säfström  1995  AO8895  FALUN    25m  1:29.50 
34  Julia Nygren  1995  BL8895  BORLÄNGE    25m  1:31.18 
11  Emma Abrahamsson  1997  AT6297  BORLÄNGE    25m  1:32.82 
90  Maria Eriksson  1994  BA7894  LUDVIKA SS    25m  1:36.77 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
47  Hanna Fransman  1995  AO9695  FALUN    25m  1:29.46 
108  Linnea Lindén  1995  BA2895  LUDVIKA SS    25m  1:24.17 
65  Elin Zetterberg  1998  AQ6498  FALUN    25m  1:21.14 
13  Lina Anttila  1987  AV6487  BORLÄNGE    25m  1:18.44 
89  Angelica Damberg  1996  BK1696  LUDVIKA SS    25m  1:19.01 
29  Ellen Lindefelt  1994  BA5694  BORLÄNGE    25m  1:23.43 
61  Elin Svärd  1998  AL9498  FALUN    25m  1:26.24 

 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar  Finaler (1) 
Heat 1 (1) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
50  Per Höijer  1998  AI7398  FALUN    25m   
16  David Bransell  1997  AR2197  BORLÄNGE    25m  3:08.65 
58  Rasmus Rantanen  1997  AI7397  FALUN    25m  2:22.76 
56  Victor Peltomaa  1998  AG9798  FALUN    25m  2:39.60 
40  Nils Schönberg  1989  AM4989  BORLÄNGE    25m   
27  Kristoffer Karlsson  1997  AO1997  BORLÄNGE    25m   

 
 
Gren 6, 50m Frisim Damer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
39  Vilma Sandell  2000    BORLÄNGE    25m   
20  Andréa Holmberg  2000  BB2800  BORLÄNGE    25m   
145  Marit van Zonneveld  1999  BI9899  SS MORA    25m   
151  Karin Leijström  2001  AG8701  BORLÄNGE    25m  54.09 
18  Michaela Hansson  1999  BE4499  BORLÄNGE    25m  55.95 
77  Alexandra Bjelica  1999  AU4699  LEKSAND    25m   
37  Naiara Puente  2001    BORLÄNGE    25m   

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
94  Alice Gustafsson  2002  AC0802  LUDVIKA SS    25m  52.27 
23  Victoria Jansson  2000  AG1800  BORLÄNGE    25m  50.54 
144  Elin Sisell  2000  AV8800  SS MORA    25m  49.59 
135  Emmy Östling  2001  AI8401  SS MORA    25m  48.33 
112  Moa Risvik-Sjöström  1999  BC1899  LUDVIKA SS    25m  49.58 
22  Anna Häll  1999  AV9899  BORLÄNGE    25m  50.33 
111  Alva Risvik-Sjöström  1999  BB7899  LUDVIKA SS    25m  51.70 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
118  Josefine West  1999  AW1299  LUDVIKA SS    25m  47.34 
72  Anna Hedlund  2000  AL1600  HEDEMORA    25m  42.65 
68  Jasmine Brunström  1999  AN8299  GRÄNGES SS    25m  41.76 
131  Jonna Rustas  1999  AT7899  SS MORA    25m  41.44 
75  Lisa Vogel  1999  BA1299  HEDEMORA    25m  41.45 
42  Alicia Waller  2001  AS7201  BORLÄNGE    25m  42.58 
Wilma Strömberg  2000  AH8800  AVESTA SS    25m  46.54 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
132  Malou Sjöberg  1999  AY4499  SS MORA    25m  41.34 
78  Kajsa Bond Jenning  2000  AL1400  LEKSAND    25m  40.40 
81  Petronella Skoglund  2000  AL4400  LEKSAND    25m  39.49 
152  Madelene Nilsson  1999  AV0699  BORLÄNGE    25m  38.86 
25  Jonna Jämte  2000  AE8800  BORLÄNGE    25m  38.86 
76  Sara Berg  2000  AL0400  LEKSAND    25m  39.66 
Moa Alden  2000  AH7800  AVESTA SS    25m  40.91 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
59  Ronja Rantanen  1999  AH0899  FALUN    25m  38.79 
69  Emilia Sjöström  1999  AE2699  GRÄNGES SS    25m  38.47 
Cecilia Czarnecki  1999  AT9699  AVESTA SS    25m  37.55 
79  Sara Junevik  2000  AL3400  LEKSAND    25m  35.18 
71  Rebecka Östh  1999  AE3699  LUDVIKA SS    25m  35.67 
54  Anna Norin  1999  AH1899  FALUN    25m  37.72 
98  Moa Holmström  2001  AD0201  LUDVIKA SS    25m  38.72 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
64  Hanna Tinnerholm  1999  AG8299  FALUN    25m  34.65 
104  Frida Lannhard  2000  AB6800  LUDVIKA SS    25m  34.32 
105  Jacqueline Larsson  1999  AD1699  LUDVIKA SS    25m  33.81 
110  Anna Miram  1999  AG7299  LUDVIKA SS    25m  33.49 
101  Maja Jansson  2000  AQ3200  LUDVIKA SS    25m  33.66 
91  Maja Fredriksson  1999  AF6299  LUDVIKA SS    25m  34.28 
63  Isabelle Sörlie  1999  AV1299  FALUN    25m  34.43 

 
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
73  Adam Janbjer  1999  AC9199  HEDEMORA    25m  54.21 
103  Erik Krysén  2000  AE0100  LUDVIKA SS    25m  47.92 
86  Henrik Bransell  1999  AG2599  LUDVIKA SS    25m  44.23 
113  Jakob Rydelius  1999  AL9799  LUDVIKA SS    25m  47.49 
55  Linus Peltomaa  2000  AD0300  FALUN    25m  49.41 
106  Timothy Larsson  2001  AA9301  LUDVIKA SS    25m  59.82 

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
48  David Hambraeus  1999  AL0799  FALUN    25m  43.47 
Karl Hunter  1999  AC8199  AVESTA SS    25m  42.03 
130  Edvin Persson  1999  AI9399  SS MORA    25m  41.41 
95  Jakob Gustafsson  1999  AL0399  LUDVIKA SS    25m  40.16 
116  Emil Söderholm  1999  AG5599  LUDVIKA SS    25m  41.31 
126  Lukas Hill  1999  AH6999  SS MORA    25m  42.02 
84  Philip Batista-Gröndahl  2000  AH4700  LUDVIKA SS    25m  42.87 

 
 
Gren 8, 200m Frisim Damer  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
129  Stefanie Nilsson  1998  AL1498  SS MORA    25m   
74  Ebba Kåks  1997  BO0297  HEDEMORA    25m   
17  Emme-Linn Hansson  1998  AV3898  BORLÄNGE    25m  3:19.57 
Julia Bergkvist  1998  AH2898  AVESTA SS    25m   
102  Julia Karlsson  1998  AM1698  LUDVIKA SS    25m   
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
115  Helena Sjödin  1998  AX7498  LUDVIKA SS    25m  3:12.64 
35  Denice Olsson  1998  AL6498  BORLÄNGE    25m  2:56.62 
15  Diana Björk  1995  BN2895  BORLÄNGE    25m  2:48.06 
83  Elina Accord  1996  BR2696  LUDVIKA SS    25m  2:44.22 
134  Ella Östling  1997  BC7497  SS MORA    25m  2:47.73 
11  Emma Abrahamsson  1997  AT6297  BORLÄNGE    25m  2:52.88 
34  Julia Nygren  1995  BL8895  BORLÄNGE    25m  2:57.73 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
38  Linnea Sandberg  1996  BD0896  BORLÄNGE    25m  2:42.43 
57  Lotta Persson  1997  BF7897  FALUN    25m  2:40.18 
46  Josefine Borbos  1997  BA8297  FALUN    25m  2:36.15 
109  Matilda Lundberg  1995  BQ9295  LUDVIKA SS    25m  2:29.12 
108  Linnea Lindén  1995  BA2895  LUDVIKA SS    25m  2:33.74 
53  Julia Nordlund  1998  AL2498  FALUN    25m  2:36.33 
128  Elin Lindberg  1996  BM4296  SS MORA    25m  2:40.37 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
65  Elin Zetterberg  1998  AQ6498  FALUN    25m  2:27.95 
89  Angelica Damberg  1996  BK1696  LUDVIKA SS    25m  2:18.43 
13  Lina Anttila  1987  AV6487  BORLÄNGE    25m  2:17.44 
49  Felicia Hedman  1995  BR6895  FALUN    25m  2:15.31 
29  Ellen Lindefelt  1994  BA5694  BORLÄNGE    25m  2:16.87 
114  Olivia Sjöblom  1997  AX0497  LUDVIKA SS    25m  2:18.27 
61  Elin Svärd  1998  AL9498  FALUN    25m  2:27.10 

 
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
87  Anton Campalto  1998  AI5398  LUDVIKA SS    25m  1:36.66 
45  Filip Antlöv  1998  AE5998  FALUN    25m  1:27.31 
60  Gustav Sander  1998  AG8798  FALUN    25m  1:30.52 
139  Nico Axelsson  1976  AA0176  BORLÄNGE    25m   
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
31  Daniel Litborn  1998  AO8198  BORLÄNGE    25m  1:21.06 
Joakim Collheim  1993  AS9793  AVESTA SS    25m  1:15.81 
12  Oskar Altzar  1992  AX7792  BORLÄNGE    25m  1:09.02 
88  Robert Dagvall  1992  AG8992  LUDVIKA SS    25m  1:04.16 
14  Nisse Anttila  1987  AJ4587  BORLÄNGE    25m  1:04.22 
93  Oscar Fredriksson  1994  AC3594  LUDVIKA SS    25m  1:11.35 
56  Victor Peltomaa  1998  AG9798  FALUN    25m  1:19.99 

 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
18  Michaela Hansson  1999  BE4499  BORLÄNGE    25m   
20  Andréa Holmberg  2000  BB2800  BORLÄNGE    25m   
77  Alexandra Bjelica  1999  AU4699  LEKSAND    25m   
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
22  Anna Häll  1999  AV9899  BORLÄNGE    25m  1:01.47 
151  Karin Leijström  2001  AG8701  BORLÄNGE    25m  1:00.29 
23  Victoria Jansson  2000  AG1800  BORLÄNGE    25m  57.22 
145  Marit van Zonneveld  1999  BI9899  SS MORA    25m  58.53 
94  Alice Gustafsson  2002  AC0802  LUDVIKA SS    25m  1:01.42 
37  Naiara Puente  2001    BORLÄNGE    25m   

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
112  Moa Risvik-Sjöström  1999  BC1899  LUDVIKA SS    25m  56.44 
111  Alva Risvik-Sjöström  1999  BB7899  LUDVIKA SS    25m  53.53 
144  Elin Sisell  2000  AV8800  SS MORA    25m  53.00 
135  Emmy Östling  2001  AI8401  SS MORA    25m  51.66 
75  Lisa Vogel  1999  BA1299  HEDEMORA    25m  52.46 
72  Anna Hedlund  2000  AL1600  HEDEMORA    25m  53.25 
118  Josefine West  1999  AW1299  LUDVIKA SS    25m  55.64 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
42  Alicia Waller  2001  AS7201  BORLÄNGE    25m  50.23 
98  Moa Holmström  2001  AD0201  LUDVIKA SS    25m  48.63 
59  Ronja Rantanen  1999  AH0899  FALUN    25m  46.94 
131  Jonna Rustas  1999  AT7899  SS MORA    25m  46.29 
25  Jonna Jämte  2000  AE8800  BORLÄNGE    25m  46.75 
Moa Alden  2000  AH7800  AVESTA SS    25m  47.51 
68  Jasmine Brunström  1999  AN8299  GRÄNGES SS    25m  49.60 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
69  Emilia Sjöström  1999  AE2699  GRÄNGES SS    25m  46.08 
54  Anna Norin  1999  AH1899  FALUN    25m  45.31 
101  Maja Jansson  2000  AQ3200  LUDVIKA SS    25m  43.78 
Cecilia Czarnecki  1999  AT9699  AVESTA SS    25m  42.32 
71  Rebecka Östh  1999  AE3699  LUDVIKA SS    25m  42.65 
152  Madelene Nilsson  1999  AV0699  BORLÄNGE    25m  44.50 
81  Petronella Skoglund  2000  AL4400  LEKSAND    25m  45.79 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
79  Sara Junevik  2000  AL3400  LEKSAND    25m  41.74 
91  Maja Fredriksson  1999  AF6299  LUDVIKA SS    25m  40.78 
104  Frida Lannhard  2000  AB6800  LUDVIKA SS    25m  39.65 
110  Anna Miram  1999  AG7299  LUDVIKA SS    25m  37.95 
64  Hanna Tinnerholm  1999  AG8299  FALUN    25m  38.78 
105  Jacqueline Larsson  1999  AD1699  LUDVIKA SS    25m  40.07 
63  Isabelle Sörlie  1999  AV1299  FALUN    25m  41.74 

 
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar  Finaler (3) 
Heat 1 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
32  Oskar Mikker  2000    BORLÄNGE    25m   
28  Carl Kieksi  2000    BORLÄNGE    25m   
Oliver Sved  2000  AH9500  AVESTA SS    25m  1:12.17 
100  Hamish Horan  1999  AP0599  LUDVIKA SS    25m  1:01.83 
99  Angus Horan  2001  AF5701  LUDVIKA SS    25m  1:04.52 
33  Jesper Nordahl  2001  AG0901  BORLÄNGE    25m   
41  Markus Tägtström  2002    BORLÄNGE    25m   

 
Heat 2 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
73  Adam Janbjer  1999  AC9199  HEDEMORA    25m  57.40 
26  Markus Jämte  1999  AG4599  BORLÄNGE    25m  53.84 
113  Jakob Rydelius  1999  AL9799  LUDVIKA SS    25m  52.45 
130  Edvin Persson  1999  AI9399  SS MORA    25m  49.92 
84  Philip Batista-Gröndahl  2000  AH4700  LUDVIKA SS    25m  50.37 
106  Timothy Larsson  2001  AA9301  LUDVIKA SS    25m  53.22 
103  Erik Krysén  2000  AE0100  LUDVIKA SS    25m  54.81 

 
Heat 3 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
55  Linus Peltomaa  2000  AD0300  FALUN    25m  49.70 
Karl Hunter  1999  AC8199  AVESTA SS    25m  48.88 
116  Emil Söderholm  1999  AG5599  LUDVIKA SS    25m  46.47 
126  Lukas Hill  1999  AH6999  SS MORA    25m  45.88 
48  David Hambraeus  1999  AL0799  FALUN    25m  46.05 
95  Jakob Gustafsson  1999  AL0399  LUDVIKA SS    25m  46.63 
86  Henrik Bransell  1999  AG2599  LUDVIKA SS    25m  49.69 

 
 
Gren 12, 200m Medley Damer  Finaler (3) 
Heat 1 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
128  Elin Lindberg  1996  BM4296  SS MORA    25m   
Julia Bergkvist  1998  AH2898  AVESTA SS    25m  3:23.99 
85  Majken Boyle  1996  BI8296  LUDVIKA SS    25m  3:14.03 
11  Emma Abrahamsson  1997  AT6297  BORLÄNGE    25m  3:11.85 
35  Denice Olsson  1998  AL6498  BORLÄNGE    25m  3:12.01 
70  Elice Ståhl  1997  AX9297  LUDVIKA SS    25m  3:23.75 
62  Louise Säfström  1995  AO8895  FALUN    25m   

 
Heat 2 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
38  Linnea Sandberg  1996  BD0896  BORLÄNGE    25m  3:11.11 
57  Lotta Persson  1997  BF7897  FALUN    25m  3:06.27 
46  Josefine Borbos  1997  BA8297  FALUN    25m  2:56.89 
108  Linnea Lindén  1995  BA2895  LUDVIKA SS    25m  2:54.29 
109  Matilda Lundberg  1995  BQ9295  LUDVIKA SS    25m  2:55.93 
102  Julia Karlsson  1998  AM1698  LUDVIKA SS    25m  3:00.00 
134  Ella Östling  1997  BC7497  SS MORA    25m  3:08.46 

 
Heat 3 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
53  Julia Nordlund  1998  AL2498  FALUN    25m  2:49.23 
61  Elin Svärd  1998  AL9498  FALUN    25m  2:39.12 
114  Olivia Sjöblom  1997  AX0497  LUDVIKA SS    25m  2:35.44 
13  Lina Anttila  1987  AV6487  BORLÄNGE    25m  2:32.56 
29  Ellen Lindefelt  1994  BA5694  BORLÄNGE    25m  2:33.25 
89  Angelica Damberg  1996  BK1696  LUDVIKA SS    25m  2:37.72 
65  Elin Zetterberg  1998  AQ6498  FALUN    25m  2:42.98 

 
 
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar  Finaler (3) 
Heat 1 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
80  Carl Lemon  1998  AH7798  LEKSAND    25m   
36  Simon Olsson  1998  AS7398  BORLÄNGE    25m  1:42.98 
Samuel Sved  1998  AQ1398  AVESTA SS    25m   
               
               

 
Heat 2 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
136  Hannes Penndorf Ronsten  1996  AX4796  HEDEMORA    25m  1:38.55 
16  David Bransell  1997  AR2197  BORLÄNGE    25m  1:29.99 
27  Kristoffer Karlsson  1997  AO1997  BORLÄNGE    25m  1:28.40 
19  Simon Hedlund  1995  AZ4995  BORLÄNGE    25m  1:24.86 
45  Filip Antlöv  1998  AE5998  FALUN    25m  1:27.12 
31  Daniel Litborn  1998  AO8198  BORLÄNGE    25m  1:29.85 
50  Per Höijer  1998  AI7398  FALUN    25m  1:35.23 

 
Heat 3 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Joakim Collheim  1993  AS9793  AVESTA SS    25m  1:21.89 
56  Victor Peltomaa  1998  AG9798  FALUN    25m  1:13.49 
93  Oscar Fredriksson  1994  AC3594  LUDVIKA SS    25m  1:07.73 
14  Nisse Anttila  1987  AJ4587  BORLÄNGE    25m  1:05.35 
58  Rasmus Rantanen  1997  AI7397  FALUN    25m  1:06.63 
40  Nils Schönberg  1989  AM4989  BORLÄNGE    25m  1:08.92 
60  Gustav Sander  1998  AG8798  FALUN    25m  1:16.66 

 
 
Gren 14, 100m Medley Damer  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
75  Lisa Vogel  1999  BA1299  HEDEMORA    25m   
42  Alicia Waller  2001  AS7201  BORLÄNGE    25m   
77  Alexandra Bjelica  1999  AU4699  LEKSAND    25m   
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
94  Alice Gustafsson  2002  AC0802  LUDVIKA SS    25m  2:14.78 
131  Jonna Rustas  1999  AT7899  SS MORA    25m  1:51.59 
72  Anna Hedlund  2000  AL1600  HEDEMORA    25m  1:44.39 
78  Kajsa Bond Jenning  2000  AL1400  LEKSAND    25m  1:43.70 
98  Moa Holmström  2001  AD0201  LUDVIKA SS    25m  1:44.22 
Moa Alden  2000  AH7800  AVESTA SS    25m  1:45.81 
118  Josefine West  1999  AW1299  LUDVIKA SS    25m  1:57.83 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
25  Jonna Jämte  2000  AE8800  BORLÄNGE    25m  1:42.00 
81  Petronella Skoglund  2000  AL4400  LEKSAND    25m  1:38.89 
152  Madelene Nilsson  1999  AV0699  BORLÄNGE    25m  1:34.98 
105  Jacqueline Larsson  1999  AD1699  LUDVIKA SS    25m  1:29.85 
79  Sara Junevik  2000  AL3400  LEKSAND    25m  1:33.30 
71  Rebecka Östh  1999  AE3699  LUDVIKA SS    25m  1:35.65 
59  Ronja Rantanen  1999  AH0899  FALUN    25m  1:41.56 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Cecilia Czarnecki  1999  AT9699  AVESTA SS    25m  1:28.77 
63  Isabelle Sörlie  1999  AV1299  FALUN    25m  1:27.25 
110  Anna Miram  1999  AG7299  LUDVIKA SS    25m  1:24.65 
64  Hanna Tinnerholm  1999  AG8299  FALUN    25m  1:22.05 
104  Frida Lannhard  2000  AB6800  LUDVIKA SS    25m  1:22.98 
91  Maja Fredriksson  1999  AF6299  LUDVIKA SS    25m  1:26.20 
101  Maja Jansson  2000  AQ3200  LUDVIKA SS    25m  1:27.53 

 
 
Gren 15, 4X100m Frisim Herrar  Finaler (1) 
Heat 1 (1) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
149  Borlänge SS Herrar Lag2  1994    BORLÄNGE    25m   
143  Borlänge SS Herrar Lag1  1994    BORLÄNGE    25m   
               
               

 
 
Gren 16, 4X100m Frisim Damer  Finaler (1) 
Heat 1 (1) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
120  Ludvika SS Damer 1    LUDVIKA SS    25m  4:24.32 
142  Borlänge SS Damer Lag1  1994    BORLÄNGE    25m   
               
               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  15 april 2011 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  21:51