Hej
Här kommer vi fortlöpande att informera och kommunicera frågor och svar inför Kåsan i Eskilstuna 2012.
Hej Krille det går inte att köra så efter som våra sträker kommer att ligga så att man måste köra på allmän vägMVH Micke
Tja.Tänkte kolla hur tankar och funderingar går runt att kanske köra en klass för dom utan körkort som Gävle gjorde 2010 (Bilmetro Challenge).Det var ändå nästan 70 startande (senior,dam,junior). Skulle vara grymt kul om det fanns någon möjlighet att ordna något liknade.///Krille
Hej Patrik om du går in på länken det lilla huset så får du svar på dinna frågor.
Hej, under vilka former kan man anmäla laga) Klubb baserat vet jag skall vara okb) Sponsor baserat? Måste isfåfall sponsorn ha teamlicens för alla i laget eller behövs den inte alls?Stämmer det att deltagarna i laget skall vara minst 3 och max 4 st, att minst 3 st måste ta sig i mål och att lagmedlemmarna både tävlar för laget såväl som individuellt?
Kör kåsan Ludwig! / 0706507887
Hej David!Jo man måste ha körkort för transporterna kommer att gå på allmän väg MVH Micke
Tack Mikael för snabbt svar. Det är en del planering innan kåsan. Då kan du räkna med en anmälan från mig. Mvh Ove
Undrar om sträckningen blir sådan att mc kort krävs? Det brukar ju krävas men jag har ingen aning om hur stort område ni har tillgång till.
Hej Ove ja det blir en service plats.
Hi Martin, it will be more information later. And how much it will cost. Mikael Johansson
Öppet: 2:a måndagen i månaden kl 19-20
Medlemsfrågor etc
Kolla träningsledarlistan under fliken träningsledare eller ring för att kolla öppettider 016-35 22 48