M
60m  200m  400m  1500m  Höjd  Stav  Längd 
Tresteg  Kula 
P 19
60m  400m  1500m  60m häck  Höjd  Stav  Längd 
Kula 
P 17
60m  400m  1500m  60m häck  Höjd  Längd  Tresteg 
Kula 
P 15
60m  200m  1000m  60m häck  Höjd  Längd  Tresteg 
Kula 
P 13
60m  200m  800m  60m häck  Höjd  Längd  Tresteg 
Kula 
P 12
60m  200m  800m  60m häck  Höjd  Längd  Tresteg 
Kula 
K
60m  200m  400m  1500m  Höjd  Stav  Längd 
Tresteg  Kula 
F 19
60m  60m häck  Höjd  Stav  Längd  Tresteg  Kula 
F 17
60m  400m  1500m  60m häck  Höjd  Stav  Längd 
Tresteg  Kula 
F 15
60m  200m  1000m  60m häck  Höjd  Stav  Längd 
Tresteg  Kula 
F 13
60m  200m  800m  60m häck  Höjd  Stav  Längd 
Tresteg  Kula 
F 12
60m  200m  800m  60m häck  Höjd  Längd  Tresteg 
Kula 
UD
60m  400m  Höjd 
R2H
60m  400m 

Resultat Inomhus-DM

Arrangör: IK Ymer
Datum: 2009-01-18
Plats: Ryahallen
Ort: Borås

Listan skapad: 2009-01-21 12:19:56


60m Försök18/1  11:55

Heat 1
       
1Rickard Arvidsson87Hökensås UR7,09q
2Darko Sarovic90IK Ymer Friidrott7,13q
3Johannes Andersson89Trollhättans SK7,43
4Djulijano Jovanovic90IK Ymer Friidrott7,57
5Oscar Gustafsson89IK Ymer Friidrott7,60

Heat 2
       
1Erik Nilsson89IF Rigor7,13q
2Michael Skalenius90IF Kville7,43
3Fredrik Nyhlén91Mölndals AIK7,45
4Sebastian Nordström-Ärnbäck91Mölndals AIK7,54
5Björn Bamane93Spårvägens FK7,58
6Carl-Fredrik Sjöland91Sävedalens AIK7,67
7Daniel Skatt91Örgryte IS7,83

Heat 3
       
1David Sennung91Ullevi FK6,98q
2Simon Johansson90Ullevi FK7,04q
3Patrik Andersson91IF Kville7,08q
4John Svensson86IF Kville7,36q
5Johan Forsberg92IFK Lidingö FIK7,36q
6Patrick Abika87Ullevi FK7,42
7Axel Bonevik92Mölndals AIK7,49
8Björn Mattsson92IF Kville7,74

M 60m Final18/1  13:30
       
1David Sennung91Ullevi FK6,91
2Simon Johansson90Ullevi FK7,00
3Patrik Andersson91IF Kville7,01
4Erik Nilsson89IF Rigor7,11
5Rickard Arvidsson87Hökensås UR7,11
6Johan Forsberg92IFK Lidingö FIK7,35
7John Svensson86IF Kville7,40
 Darko Sarovic90IK Ymer FriidrottDNS

M 200m Final18/1  15:40

Heat 1
       
1Eric Johansson86Ullevi FK22,63
2David Sennung91Ullevi FK22,65
3Jonas Hilmersson88Ullevi FK23,08
4Andreas Pettersson92Örgryte IS23,38

Heat 2
       
1Cedric Ullberg92IK Ymer Friidrott22,92
2Darko Sarovic90IK Ymer Friidrott23,48
3Simon Johansson90Ullevi FK23,65
4Hampus Andersson92Ullevi FK23,68

M 200m Final - Sammanställning
       
1Eric Johansson86Ullevi FK22,63
2David Sennung91Ullevi FK22,65
3Cedric Ullberg92IK Ymer Friidrott22,92
4Jonas Hilmersson88Ullevi FK23,08
5Andreas Pettersson92Örgryte IS23,38
6Darko Sarovic90IK Ymer Friidrott23,48
7Simon Johansson90Ullevi FK23,65
8Hampus Andersson92Ullevi FK23,68

M 400m Final18/1  14:50

Heat 1
       
1Daniel Norgren90IF Kville51,09
2Peter Wigren80Ullevi FK52,03
3Oliver Willskytt92Ullevi FK54,55
4Johan Samuelsson89IK Ymer Friidrott58,11

Heat 2
       
1Oscar Gustafsson89IK Ymer Friidrott56,97
2Erik Jonsson88IK Ymer Friidrott1,03,28
 Eric Johansson86Ullevi FKDNS
 Rickard Arvidsson87Hökensås URDNS

M 1500m Final18/1  17:10
       
1Johan Samuelsson89IK Ymer Friidrott4,32,62
2Erik Jonsson88IK Ymer Friidrott4,58,98

M Höjd Final18/1  16:00
       
1Sebastian Nordström-Ärnbäck91Mölndals AIK1,95
2Oskar Rybo89IF Kville1,90
3Stephan Larsson90Ullevi FK1,90
4Johannes Nilsson93Mölndals AIK1,80
5Christoffer Vannas90Ullevi FK1,70
6Erik Liberg93Sävedalens AIK1,65
 Axel Bonevik92Mölndals AIKX

M Höjd Final  1,55 1,60 1,65 1,70 1,75 1,80 1,85 1,90 1,95 2,00
Erik Liberg o o xo xxx
Stephan Larsson - - - - - o xo o xxx
Oskar Rybo - - - - - o o o xxx
Sebastian Nordström-Ärnbäck - - - - o o xo xo xo xxx
Axel Bonevik DNS
Johannes Nilsson - o o o xo o xxx
Christoffer Vannas - - xo xxo xxx

M Stav Final18/1  12:00
       
1Anders Andreasson94Örgryte IS3,75
 Carl Sténson93Spårvägens FKX

M Stav Final  3,65 3,75 3,85
Carl Sténson - xxx
Anders Andreasson xo o xxx

M Längd Final18/1  10:50
       
1Darko Sarovic90IK Ymer Friidrott6.36
2Oskar Persson93Ullevi FK5.92
3Fredrik Nyhlén91Mölndals AIK5.66
 Carl Sténson93Spårvägens FKdns
 Mahyar Noghani92Ullevi FKdns
 Anton E Larsson94Ullevi FKdns

M Längd Final  1 2 3 4 5 6
Darko Sarovic 6.36 6.09 6.29 - 6.15 -
Carl Sténson dns
Oskar Persson x 5.77 x x 5.92 5.92
Mahyar Noghani dns
Anton E Larsson dns
Fredrik Nyhlén 5.11 x 5.66 5.33 5.60 5.33

M Tresteg Final18/1  14:50
       
1Axel Engvall93Ullevi FK12,48
2Björn Bamane93Spårvägens FK11,46
 Sadeeh Mbye92Ullevi FKdns

M Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Sadeeh Mbye dns
Axel Engvall 12,46 12,29 12,16 12,48 12,20 10,63
Björn Bamane 11,46 10,84 9,68 11,05 11,11 10,79

M Kula Final18/1  16:50
       
1Lennie Helander75IK Ymer Friidrott12,52
2Martin Gren89Ullevi FK12,24
3Gustav Erben89IK Ymer Friidrott10,06
 Peter Hagström63Istrums SKDNS
 Kristian Sandström86IK Ymer FriidrottDNS

M Kula Final  1 2 3 4 5 6
Peter Hagström DNS
Martin Gren 10,65 12,18 12,24 x x x
Lennie Helander 12,11 11,81 12,26 12,52 12,47 12,51
Gustav Erben 9,63 10,06 x x 9,27 x
Kristian Sandström DNS

P 19 60m Final16/1  12:05
       
1Darko Sarovic90IK Ymer Friidrott7,04
2Jonathan Rickardsson91Sandhems IF7,05
3Alexander Sennerteg91IK Ymer Friidrott7,31
4Niklas Ragneberg91Trollhättans SK7,49
5Tobias Carlsson91Trollhättans SK7,49
6Oliver Carlehed91IK Ymer Friidrott7,82
7Martin Johansson91IK Ymer Friidrott8,00

P 19 400m Final18/1  14:50
       
1Niklas Johansson91Tingbergs AIS56,96
2Niklas Österlund91IK Ymer Friidrott59,95

P 19 1500m Final18/1  17:10
       
1August Svenungsson91IK Bergaström4,56,62
2Felix Barth91IK Ymer Friidrott4,59,55
3Niklas Österlund91IK Ymer Friidrott5,03,60

P 19 60m häck Final18/1  10:00
       
1Darko Sarovic90IK Ymer Friidrott8,88
2Carl-Fredrik Sjöland91Sävedalens AIK9,29
3Alexander Sennerteg91IK Ymer Friidrott9,31

P 19 Höjd Final18/1  16:00
       
1Kristian Olofsson90IK Ymer Friidrott2.00
2Marcus Svensson91Alingsås IF1.65
3Johan Björk91Istrums SK1.60

P 19 Höjd Final  1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.85 1.90 1.95 2.00 2.03
Johan Björk o o o xo xxx
Kristian Olofsson - - - - - - o xo xxo xo xxx
Marcus Svensson o o o o xxo xxx

P 19 Stav Final18/1  12:00
       
1Johan Bremer91IK Ymer Friidrott4,15
3Johan Björk91Istrums SK2,35

P 19 Stav Final  2,05 2,15 2,25 2,35 2,45 2,65 2,75 2,85 2,95 3,05 3,15 3,25 3,35 3,95 4,05 4,15 4,25
Johan Björk o o o xo x--
Johan Bremer - - - - - - - - - - - - - xo o xxo xxx
Magnus Jomyr - - - - - o o o o xo o xxo xxx

P 19 Längd Final18/1  10:50
       
1Darko Sarovic90IK Ymer Friidrott6.35
2Oliver Carlehed91IK Ymer Friidrott6.01
3Niklas Ragneberg91Trollhättans SK5.90

P 19 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Darko Sarovic 6.35 6.26 6.06 - 6.07 -
Oliver Carlehed 5.92 6.01 x 5.94 - -
Niklas Ragneberg 5.46 5.47 x 5.90 5.54 5.08

P 19 Kula Final18/1  16:50
       
1Alexander Messer91Alingsås IF14,03
2Niklas Johansson91Tingbergs AIS11,50

P 19 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alexander Messer 14,03 13,68 13,19 13,83 13,17 x
Niklas Johansson 10,78 11,06 10,88 11,50 11,16 x

P 17 60m Försök18/1  12:45

Heat 1
       
1Cedric Ullberg92IK Ymer Friidrott7,10q
2Johan Persson92IK Ymer Friidrott7,49q
3Henrik Wikström93Trollhättans SK7,85q
4Patrik Pettersson93Falköpings AIK7,89q
5Daniel Heinerås93Tingbergs AIS8,43
6Lukas Martin93IK Ymer Friidrott8,71

Heat 2
       
1Kasper Eriksson92IK Ymer Friidrott7,60q
2Markuz Agblad92Tingbergs AIS7,89q
3Daniel Rickardsson93Sandhems IF7,90q
4David Björtén-Johansson93IK Ymer Friidrott8,42q
5Linus Pehrson92IK Ymer Friidrott8,49

P 17 60m Final18/1  14:10
       
1Cedric Ullberg92IK Ymer Friidrott7,08
2Johan Persson92IK Ymer Friidrott7,48
3Kasper Eriksson92IK Ymer Friidrott7,56
4Henrik Wikström93Trollhättans SK7,76
5Markuz Agblad92Tingbergs AIS7,86
6Patrik Pettersson93Falköpings AIK7,97
7Daniel Rickardsson93Sandhems IF8,00
8David Björtén-Johansson93IK Ymer Friidrott8,36

P 17 400m Final18/1  15:10
       
1Cedric Ullberg92IK Ymer Friidrott53,08
2David Björtén-Johansson93IK Ymer Friidrott1,05,91
3Lukas Martin93IK Ymer Friidrott1,11,08

P 17 1500m Final16/1  17:10
       
1Pontus Kjellén92SOK Träff4,57,28
2Joakim Johansson93Tibro AIK FIK5,09,61

P 17 60m häck Final18/1  10:10
       
1Cedric Ullberg92IK Ymer Friidrott8,23
2Oliver Willskytt92Ullevi FK8,46
3Oliwer Åstrand92IK Ymer Friidrott8,70
4Mahyar Noghani92Ullevi FK8,74
 Erik Liberg93Sävedalens AIKdns

P 17 Höjd Final18/1  16:00
       
1Oliwer Åstrand92IK Ymer Friidrott1,95
2Kasper Eriksson92IK Ymer Friidrott1,75
3Alexander Kelleth93Hökensås UR1,65
4Kristian Hjertén93Istrums SK1,65
 Johannes Lundvold93Hökensås UR

P 17 Höjd Final  1,45 1,50 1,55 1,60 1,65 1,70 1,75 1,80 1,85 1,90 1,95 2,00
Kristian Hjertén o o xo o xxo xxx
Oliwer Åstrand - - - - - - - xo o xo o xxx
Kasper Eriksson - - - o o o xo xxx
Alexander Kelleth o o o o xo xxx

P 17 Längd Final18/1  11:55
       
1Henrik Wikström93Trollhättans SK5.71
2Patrik Pettersson93Falköpings AIK5.25
3Toni Kukkola93IK Bergaström4.67
4Gustav Svenungsson93IK Bergaström4.564.51
5Lukas Martin93IK Ymer Friidrott4.564.44
6David Björtén-Johansson93IK Ymer Friidrott4.48
 Kristian Hjertén93Istrums SKdns

P 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Kristian Hjertén dns
Lukas Martin 3.96 4.18 4.17 4.44 4.07 4.56
David Björtén-Johansson 4.34 4.32 4.26 4.14 4.48 2.90
Gustav Svenungsson 4.27 4.16 4.56 4.21 4.51 x
Toni Kukkola 4.10 4.41 4.13 4.32 4.40 4.67
Patrik Pettersson 5.08 4.99 5.25 5.09 5.07 5.02
Henrik Wikström 5.36 4.99 5.39 5.43 5.48 5.71

P 17 Tresteg Final18/1  17:30
       
1Gustav Svenungsson93IK Bergaström10,15

P 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Gustav Svenungsson 10,08 9,54 9,86 9,75 9,61 10,15

P 17 Kula Final18/1  15:30
       
1John Malm93Istrums SK12,63
2William Cander92IK Bergaström11,48
3Markuz Agblad92Tingbergs AIS11,37
4Rikard Karlsson93Alingsås IF11,17
5Lukas Martin93IK Ymer Friidrott8,68
6Toni Kukkola93IK Bergaström8,09
7David Björtén-Johansson93IK Ymer Friidrott7,54

P 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
John Malm 10,59 10,77 12,37 10,82 12,63 x
Lukas Martin 8,68 8,13 8,04 8,47 8,43 8,08
David Björtén-Johansson 7,54 7,31 7,24 7,24 7,37 7,34
William Cander 11,16 11,44 11,48 x 11,32 x
Toni Kukkola 7,69 8,09 7,81 6,94 7,99 7,05
Rikard Karlsson x 11,04 10,89 11,08 11,07 11,17
Markuz Agblad 11,36 9,85 11,37 10,43 10,71 10,93

P 15 60m Försök18/1  12:55

Heat 1
       
1Albin Ekberg94Istrums SK7,58q
2Erik Annerfalk94IF Hagen7,77q
3Josef Moensjö94Falköpings AIK7,78q
4Edward Carlsson95IK Ymer Friidrott8,27q
5Ryan West95IK Ymer Friidrott8,55q
6Emil Carlsson95IK Ymer Friidrott9,27

Heat 2
       
1Eddy Meyerdierks95IF Hagen7,94q
2Martin Andersson95IK Ymer Friidrott7,98q
3Daniel Börjesson95Trollhättan FIK - Friidrott8,44q
4David Anjou95Tingbergs AIS8,63
5Mattias Dahlberg94Istrums SK8,87
6Anton Olausson95IK Ymer Friidrott8,88

P 15 60m Final18/1  14:00
       
1Albin Ekberg94Istrums SK7,58
2Erik Annerfalk94IF Hagen7,71
3Josef Moensjö94Falköpings AIK7,73
4Eddy Meyerdierks95IF Hagen7,97
5Martin Andersson95IK Ymer Friidrott8,08
6Daniel Börjesson95Trollhättan FIK - Friidrott8,25
7Edward Carlsson95IK Ymer Friidrott8,30
8Ryan West95IK Ymer Friidrott8,55

P 15 200m Final18/1  16:35

Heat 1
       
1Albin Ekberg94Istrums SK25,71
2Josef Moensjö94Falköpings AIK25,84
3Jonathan Carlsson95Lidköpings IS28,16

Heat 2
       
1Anton Lindblad95SOK Träff29,03
 Martin Andersson95IK Ymer FriidrottDNS
 Eddy Meyerdierks95IF HagenDNS

Heat 3
       
1Oscar Drackner94Lidköpings IS27,61
2Edward Carlsson95IK Ymer Friidrott27,92
3Ryan West95IK Ymer Friidrott28,13

P 15 200m Final - Sammanställning
       
1Albin Ekberg94Istrums SK25,71
2Josef Moensjö94Falköpings AIK25,84
3Oscar Drackner94Lidköpings IS27,61
4Edward Carlsson95IK Ymer Friidrott27,92
5Ryan West95IK Ymer Friidrott28,13
6Jonathan Carlsson95Lidköpings IS28,16
7Anton Lindblad95SOK Träff29,03
 Eddy Meyerdierks95IF HagenDNS
 Martin Andersson95IK Ymer FriidrottDNS

P 15 1000m Final18/1  17:40
       
1Jonathan Carlsson95Lidköpings IS3,12,61
2Oscar Drackner94Lidköpings IS3,13,01
3Anton Olausson95IK Ymer Friidrott3,14,34
4Fredrik Sandmer94Hestra IF3,14,63
5Kevin Hermansson95Trollhättan FIK - Friidrott3,20,16
6Tobias Andervang95IK Ymer Friidrott3,26,60
7Albin Ekberg94Istrums SK3,37,44
 Anton Lindblad95SOK TräffDNS
 Emil Carlsson95IK Ymer FriidrottDNF

P 15 60m häck Final18/1  10:10
       
1Wiktor Åstrand94IK Ymer Friidrott9,00
2Axel Johansson95Trollhättan FIK - Friidrott9,98
3Jonathan Carlsson95Lidköpings IS10,39

P 15 Höjd Final18/1  11:40
       
1Wiktor Åstrand94IK Ymer Friidrott1,85
2Philip Andersson95SOK Träff1,73
3Axel Johansson95Trollhättan FIK - Friidrott1,70
4Marcus Saarela94Trollhättans SK1,67
5Andreas Carlsson95IK Ymer Friidrott1,64
6Gustav Liberg95Sävedalens AIK1,50
7Gustav Åstrand95Alingsås IF1,45

P 15 Höjd Final  1,30 1,35 1,40 1,45 1,50 1,55 1,58 1,61 1,64 1,67 1,70 1,73 1,76 1,81 1,85 1,89
Andreas Carlsson - - - - o o o xo xo xxx
Wiktor Åstrand - - - - - - - - - - xo o o xxo o xxx
Gustav Liberg - - o o o xxx
Philip Andersson - - - - o - o o xo xo o o xxx
Gustav Åstrand o - o o xxx
Marcus Saarela - - - o o o o o xxo xo xxx
Axel Johansson - - - - - o o o o o xxo xxx

P 15 Längd Final18/1  14:50
       
1Jesper Svensson94Tibro AIK FIK5,58
2Erik Annerfalk94IF Hagen5,20
3Daniel Börjesson95Trollhättan FIK - Friidrott4,75
4Edward Carlsson95IK Ymer Friidrott4,74
5Andreas Carlsson95IK Ymer Friidrott4,574,54
6Eddy Meyerdierks95IF Hagen4,574,39
7Mattias Dahlberg94Istrums SK4,21
8Axel Christensen95Lidköpings IS3,98
9Emil Carlsson95IK Ymer Friidrott3,52

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Andreas Carlsson 4,40 4,15 4,30 4,23 4,54 4,57
Mattias Dahlberg 4,11 4,21 4,01 4,09 4,11 3,93
Edward Carlsson 4,09 4,21 4,48 4,15 x 4,74
Daniel Börjesson 4,56 4,51 4,72 4,75 3,56 4,56
Jesper Svensson x x 5,29 x x 5,58
Erik Annerfalk 4,45 4,90 4,83 5,20 4,79 2,86
Eddy Meyerdierks 2,91 4,57 4,39 4,38 - -
Axel Christensen 3,98 3,79 3,76 3,83 x 3,98
Emil Carlsson x 3,39 3,52

P 15 Tresteg Final18/1  17:30
       
1Axel Christensen95Lidköpings IS9,09

P 15 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Axel Christensen 9,09 8,75 8,78 8,54 x 8,62

P 15 Kula Final18/1  15:30
       
1André Nyman95Svenljunga IK10.58
2Philip Simson94Grönelunds HIF8,60
3Felix Ahlqvist95Trollhättan FIK - Friidrott8,57
4Axel Christensen95Lidköpings IS8.24
 Martin Andersson95IK Ymer Friidrottdns

P 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Martin Andersson dns
André Nyman 10.58 9.67 10.16 10.03 x x
Philip Simson 8,23 8,45 8,49 8,38 8,60 8,33
Felix Ahlqvist 6.74 8.20 8,02 8,24 8,57 x
Axel Christensen x 7.70 7.56 7.78 7.46 8.24

P 13 60m Final18/1  12:10
       
1Jesper Karlsson96Ulricehamns FK8,37
2Artur Engström96IK Ymer Friidrott8,41
3Viktor Gustafsson96IK Ymer Friidrott8,42
4Daniel Norström96IK Ymer Friidrott8,48
5David Jonsson96IK Ymer Friidrott8,72
6Alexander Lindau96IK Ymer Friidrott9,36
7Albin Magnusson96IK Ymer Friidrott9,50

P 13 200m Final18/1  16:30
       
1David Jonsson96IK Ymer Friidrott28,85
2Artur Engström96IK Ymer Friidrott29,18

P 13 800m Final18/1  17:30
       
1Martin Axelsson96Trollhättan FIK - Friidrott2,37,61
2Artur Engström96IK Ymer Friidrott2,37,72
3David Jonsson96IK Ymer Friidrott2,45,04
4Viktor Poucette96Lidköpings IS2,50,04

P 13 60m häck Final18/1  10:50
       
1Martin Johansson96IK Wilske10,45

P 13 Höjd Final18/1  14:40
       
1Linus Falck96Hökensås UR1.58
2Martin Johansson96IK Wilske1.51
3David Jonsson96IK Ymer Friidrott1.33
4Albin Magnusson96IK Ymer Friidrott1.27

P 13 Höjd Final  1.07 1.12 1.17 1.22 1.27 1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.58 1.60
David Jonsson o o o o o o xxo xxx
Albin Magnusson o o o o o xxx
Linus Falck - - - - - - - o - o o o xxo o o xxx
Martin Johansson - - - - - - o xo o o o o xo xxx

P 13 Längd Final18/1  11:10
       
1Martin Johansson96IK Wilske4.91
2Viktor Gustafsson96IK Ymer Friidrott4.58
3Artur Engström96IK Ymer Friidrott4.34
4Daniel Norström96IK Ymer Friidrott4.24
5Albin Magnusson96IK Ymer Friidrott4.12
6David Jonsson96IK Ymer Friidrott4.07
7Alexander Lindau96IK Ymer Friidrott4.06
8Andreas Andersson96Mariestads AIF3.46

P 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Viktor Gustafsson 4.40 4.31 4.57 x 4.48 4.58
David Jonsson 3.97 4.07 3.97 3.98 3.92 x
Daniel Norström 4.00 4.24 4.12 4.04 x 3.63
Artur Engström 4.34 3.98 4.03 x 4.19 4.14
Albin Magnusson 4.12 4.12 4.03 3.77 x 3.75
Alexander Lindau 3.95 3.98 4.05 4.06 3.82 4.03
Andreas Andersson 2.86 3.35 3.46 3.39 3.22 3.27
Martin Johansson 3.82 x 4.59 4.66 4.91 4.36

P 13 Tresteg Final18/1  15:50
       
1Artur Engström96IK Ymer Friidrott9.65
2Simon Evertsson96Trollhättan FIK - Friidrott9.36
3Tobias Hagström96Istrums SK8.47
4Albin Magnusson96IK Ymer Friidrott8.32
5Andreas Andersson96Mariestads AIF6.69

P 13 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Artur Engström 9.37 9.30 9.57 9.65 9.37 9.45
Albin Magnusson x 7.37 8.08 8.28 x 8.32
Tobias Hagström 8.26 8.32 8.19 8.47 8.09 8.09
Andreas Andersson 6.69 x x - - -
Simon Evertsson 9.19 x 9.36 9.10 9.32 x

P 13 Kula Final18/1  12:15
       
1Simon Evertsson96Trollhättan FIK - Friidrott11,33
2Viktor Gustafsson96IK Ymer Friidrott9,81
3Tobias Hagström96Istrums SK8,92
4Daniel Norström96IK Ymer Friidrott8,83

P 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Viktor Gustafsson 9,64 8,90 9,81 x 9,52 9,72
Daniel Norström 8,06 8,63 8,83 8,29 8,76 8,82
Tobias Hagström 8,65 8,62 8,92 8,82 8,43 8,46
Simon Evertsson 10,93 11,33 11,05 x x x

P 12 60m Försök18/1  12:35

Heat 1
       
1Hjalmar Strömfeldt97Istrums SK8,50q
2Alfred Martinsson98Trollhättan FIK - Friidrott8,63q
3Christoffer Pool Wiklund97IK Wilske9,19q
4Pontus Johansson97Herrljunga SK FK9,25q
5Samuel Engqvist97IK Ymer Friidrott9,41q
6Gabriel Larsson97IK Wilske9,44
7Hugo Granath98IK Ymer Friidrott10,05
8Rasmus Jacobsson99Svenljunga IK10,31

Heat 2
       
1Jonathan Gilkes97IK Ymer Friidrott8,91q
2Jesper Blom97IK Ymer Friidrott8,93q
3Nils Klasson97IK Wilske9,11q
4Jonathan Svensson98Mariestads AIF9,42
5Simon Larsson98IK Wilske9,73
6Albin Karlsson98Mariestads AIF9,97
7Jonas Reibold97IK Ymer Friidrott11,89

P 12 60m Final18/1  13:50
       
1Hjalmar Strömfeldt97Istrums SK8,42
2Alfred Martinsson98Trollhättan FIK - Friidrott8,61
3Jonathan Gilkes97IK Ymer Friidrott8,80
4Jesper Blom97IK Ymer Friidrott8,95
5Nils Klasson97IK Wilske9,02
6Christoffer Pool Wiklund97IK Wilske9,27
7Pontus Johansson97Herrljunga SK FK9,33
8Samuel Engqvist97IK Ymer Friidrott9,43

P 12 200m Final18/1  16:00

Heat 1
       
1Jonathan Gilkes97IK Ymer Friidrott31,04
2Karl-Anton Svensson97Mariestads AIF33,83
3Albin Karlsson98Mariestads AIF33,91
4Alexander Svensson97Alingsås IF33,95

Heat 2
       
1Nils Klasson97IK Wilske30,46
2Jonathan Svensson98Mariestads AIF32,64
 Hjalmar Strömfeldt97Istrums SKDNS

P 12 200m Final - Sammanställning
       
1Nils Klasson97IK Wilske30,46
2Jonathan Gilkes97IK Ymer Friidrott31,04
3Jonathan Svensson98Mariestads AIF32,64
4Karl-Anton Svensson97Mariestads AIF33,83
5Albin Karlsson98Mariestads AIF33,91
6Alexander Svensson97Alingsås IF33,95
 Hjalmar Strömfeldt97Istrums SKDNS

P 12 800m Final18/1  17:30
       
1Nils Klasson97IK Wilske2,52,55
2Simon Larsson98IK Wilske2,56,52

P 12 60m häck Final18/1  10:50
       
1Gustav Jacobsson97Istrums SK11,56
2Oskar Jacobsson97Istrums SK11,79

P 12 Höjd Final18/1  14:40
       
1Jonathan Gilkes97IK Ymer Friidrott1.45
2Gabriel Larsson97IK Wilske1.36
3Oskar Jacobsson97Istrums SK1.36
4Gustav Jacobsson97Istrums SK1.33
5Daniel Hallin97IK Wilske1.33
6Alfred Martinsson98Trollhättan FIK - Friidrott1.30
7Samuel Engqvist97IK Ymer Friidrott1.27
8Simon Wiklund99IK Wilske1.22
9Pontus Johansson97Herrljunga SK FK1.17
10Patrik Björkman98Tingbergs AIS1.12
 Jesper Blom97IK Ymer FriidrottX

P 12 Höjd Final  1.02 1.07 1.12 1.17 1.22 1.27 1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 1.45 1.48
Samuel Engqvist o o xo o o xxo xx-
Gustav Jacobsson - o o o xo o o xo xxx
Oskar Jacobsson o o o o o o xo xo o xxx
Simon Wiklund o o o o o xxx
Daniel Hallin - o o o xxo o xo xo xxx
Gabriel Larsson o o o o o o o o o xxx
Alfred Martinsson - o o o o o xxo xxx
Jonathan Gilkes - o o o o xo o o xo xo o xo xxx
Pontus Johansson o o o o xxx
Patrik Björkman o xo xxo xxx
Jesper Blom dns

P 12 Längd Final18/1  10:00
       
1Hjalmar Strömfeldt97Istrums SK4,53
2Alfred Martinsson98Trollhättan FIK - Friidrott4,46
3Jesper Blom97IK Ymer Friidrott4,30
4Oskar Jacobsson97Istrums SK4,28
5Christoffer Pool Wiklund97IK Wilske4,24
6Pontus Johansson97Herrljunga SK FK3,95
7Karl-Anton Svensson97Mariestads AIF3,82
8Jonathan Svensson98Mariestads AIF3,54
9Patrik Björkman98Tingbergs AIS3,24
10Hugo Granath98IK Ymer Friidrott3,06
11Jonas Reibold97IK Ymer Friidrott2,28
 Johan Gustafsson98IK Ymer Friidrottdns

P 12 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Jonas Reibold 2,11 x 2,28 - - -
Hugo Granath x 3,03 3,06 - - -
Oskar Jacobsson 4,25 4,28 4,16 4,05 3,65 4,03
Hjalmar Strömfeldt 4,13 4,19 4,53 4,33 3,34 3,47
Johan Gustafsson dns
Karl-Anton Svensson 3,61 x 3,77 x 3,82 x
Jonathan Svensson 3,54 3,53 3,21 3,19 3,43 3,25
Christoffer Pool Wiklund 4,12 4,07 4,07 4,11 4,24 3,89
Alfred Martinsson 4,45 4,46 4,45 4,17 4,26 4,45
Pontus Johansson 3,62 3,82 3,76 3,86 3,87 3,95
Patrik Björkman 3,16 3,24 2,97 - - -
Jesper Blom 3,96 4,13 4,11 4,21 4,30 x

P 12 Tresteg Final18/1  15:50
       
1Gustav Jacobsson97Istrums SK9,61
2Gabriel Larsson97IK Wilske8,72

P 12 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Gustav Jacobsson 9,55 9,61 x 9,33 9,51 9,19
Gabriel Larsson x 8,72 8,52 8,58 - -

P 12 Kula Final18/1  12:15
       
1Kalle Branzell97Alingsås IF7,34
2Johan Stensson97Svenljunga IK7,16
3Zebastian Tidqvist97Tingbergs AIS7,09
4Karl-Anton Svensson97Mariestads AIF7,02
5Daniel Hallin97IK Wilske6,44
6Alexander Svensson97Alingsås IF5,47

P 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Johan Stensson 6,52 6,53 x 5,86 6,69 7,16
Karl-Anton Svensson 6,46 6,38 6,45 6,65 6,90 7,02
Alexander Svensson 4,49 5,25 5,46 5,47 5,12 x
Kalle Branzell 7,21 7,21 6,86 6,81 7,34 7,26
Daniel Hallin 6,17 5,99 6,08 6,44 5,50 5,33
Zebastian Tidqvist 6,54 7,09 6,88 6,62 6,94 x

60m Försök18/1  11:45

Heat 1
       
1Matilda Hultgren89IK Ymer Friidrott7,96q
2Linnea Rodås90Ullevi FK8,05q
3Nathalie Nagy92Mölndals AIK8,05q
4Linnea Witterstam91Ullevi FK8,31q
5Maria Karlsson87Istrums SK8,73

Heat 2
       
1Hanna Mattisson92Ullevi FK8,02q
2Kajsa Kärnman93Örgryte IS8,02q
3Anette Persson85IF Kville8,15q
4Kamila Pietruszka94GKIK8,70q
5Moa Karlin-Josefsson94Sävedalens AIK8,77

K 60m Final18/1  13:30
       
1Matilda Hultgren89IK Ymer Friidrott7,89
2Hanna Mattisson92Ullevi FK8,07
3Kajsa Kärnman93Örgryte IS8,08
4Linnea Rodås90Ullevi FK8,09
5Nathalie Nagy92Mölndals AIK8,12
6Anette Persson85IF Kville8,19
7Linnea Witterstam91Ullevi FK8,36
 Kamila Pietruszka94GKIK 

K 200m Final18/1  15:50

Heat 1
       
1Linnea Kullberg92Ullevi FK26,84
2Kamila Pietruszka94GKIK29,06
3Moa Karlin-Josefsson94Sävedalens AIK29,92
4Martina Svahnström90Falköpings AIK30,48

Heat 2
       
1Matilda Hultgren89IK Ymer Friidrott26,39
2Hanna Mattisson92Ullevi FK28,06
3Isabelle Easterling92Ullevi FK30,33
4Rebecka Wallin94Sävedalens AIK30,57

K 200m Final - Sammanställning
       
1Matilda Hultgren89IK Ymer Friidrott26,39
2Linnea Kullberg92Ullevi FK26,84
3Hanna Mattisson92Ullevi FK28,06
4Kamila Pietruszka94GKIK29,06
5Moa Karlin-Josefsson94Sävedalens AIK29,92
6Isabelle Easterling92Ullevi FK30,33
7Martina Svahnström90Falköpings AIK30,48
8Rebecka Wallin94Sävedalens AIK30,57

K 400m Final18/1  15:00
       
1Emelie Svensson89Ullevi FK58,54
2Linnea Harrysson92Ullevi FK1,02,41
 Linda Luts89Ullevi FKDQ

K 400m Final - Sammanställning
       
1Emelie Svensson89Ullevi FK58,54
2Linnea Harrysson92Ullevi FK1,02,41
 Linda Luts89Ullevi FKDQ

K 1500m Final18/1  17:20
       
1Maria Larsson94Ullevi FK4,58,74
2Caroline Korsberg92Ullevi FK5,37,66
3Veronika Vasylyeva93Ullevi FK5,50,02

K Höjd Final18/1  14:20
       
1Linda Pewik91Mölndals AIK1,62
2Amanda Klöv92Ullevi FK1,59
3Vendela von Corswant93Mölndals AIK1,56
4Karin Bengtsson92Mölndals AIK1,53
5Rebecka Wallin94Sävedalens AIK1,40
 Frida Lövfenborg93Mölndals AIKX
 Karin Bengtsson92Mölndals AIK

K Höjd Final  1,30 1,35 1,40 1,45 1,50 1,53 1,56 1,59 1,62 1,65
Rebecka Wallin o o o xxx
Karin Bengtsson - - - o o o xxx
Amanda Klöv - - - - o o xxo xxo xxx
Linda Pewik - - o o o o xo xxo xxx
Frida Lövfenborg dns
Vendela von Corswant - - - - xo xo xo - xx-

K Stav Final18/1  12:00
       
1Michaela Meijer93Örgryte IS4.05
2Thea Nyberg92GKIK3.25
3Madeleine Rodås92Ullevi FK2.75
 Anna Borg89GKIKX

K Stav Final  2.55 2.65 2.75 2.85 3.05 3.15 3.25 3.35 3.55 3.65 3.75 3.85 3.95 4.05 4.15
Madeleine Rodås o o o xxx
Thea Nyberg - - - - o xxo xxo xxx
Michaela Meijer - - - - - - - - xo xxo o xo xo o xxx
Anna Borg - - - - - - xxx

K Längd Final18/1  12:45
       
1Rebecca Nilsson93Ullevi FK5,66
2Matilda Holm93Ullevi FK5,19
3Lisa Stenström91Mölndals AIK4,95
4Kamila Pietruszka94GKIK4,66
5Moa Karlin-Josefsson94Sävedalens AIK4,57
6Rebecka Wallin94Sävedalens AIK4,06
7Robert Bagge82Mölndals AIK7,24utom tävla
 Ekanem Etim92Ullevi FKdns
 Anna Ridderstolpe91Ullevi FKdns

K Längd Final  1 2 3 4 5 6
Kamila Pietruszka 4,66 x x 4,60 4,45 4,39
Moa Karlin-Josefsson 4,45 4,37 4,32 4,57 4,39 3,93
Rebecka Wallin 3,94 3,80 4,06 3,84 3,93 4,00
Matilda Holm 5,02 5,11 5,19 5,13 4,99 x
Ekanem Etim dns
Anna Ridderstolpe dns
Rebecca Nilsson x 5,54 5,52 5,66 5,46 5,40
Robert Bagge x x 7,24 x 7,14 x
Lisa Stenström 4,94 4,95 x 4,95 4,92 4,71

K Tresteg Final18/1  14:50
       
1Ekanem Etim92Ullevi FK11,88
2Martina Wahnström87Ullevi FK11,71
3Nathalie Nagy92Mölndals AIK10,85
4Kamila Pietruszka94GKIK10,10
5Anna Ridderstolpe91Ullevi FK9,88
6Moa Karlin-Josefsson94Sävedalens AIK9,67
 Amanda Klöv92Ullevi FKdns

K Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Kamila Pietruszka x x 10,10 9,99 x x
Moa Karlin-Josefsson 9,67 9,49 9,04 9,01 8,70 x
Ekanem Etim 11,66 11,77 11,88 x 11,52 11,31
Anna Ridderstolpe x x 9,88 x 9,77 x
Martina Wahnström x x x 11,51 11,71 x
Amanda Klöv dns
Nathalie Nagy 10,67 10,78 10,85 9,65 x -

K Kula Final18/1  12:00
       
1Nathalie Magnusson90Tibro AIK FIK10.09
2Madeleine Rydin88Tingbergs AIS9.18
 Linda Nestorsson75Ullevi FKdns
 Viktoria Oskarsson87Herrljunga SK FKdns

K Kula Final  1 2 3 4 5 6
Linda Nestorsson dns
Nathalie Magnusson 10.08 10.09 10.00 9.87 9.45 9.78
Viktoria Oskarsson dns
Madeleine Rydin 8.85 8.65 9.18 8.27 8.92 8.43

F 19 60m Final18/1  12:15
       
1Caroline Tegel90Trollhättans SK7,94
2Elin Yngve90Falköpings AIK8,21
3Sara Lidén90IK Ymer Friidrott8,36
4Caroline Hartung90Lidköpings IS8,40
5Isabell Jokiaho90IK Ymer Friidrott8,45
6Alexandra Johansen91Lidköpings IS8,47
7Sara Egeskog91Mariestads AIF8,66
8Isabella Pettersson Öh91Mariestads AIF8,74

F 19 60m häck Final18/1  10:20
       
1Alexandra Johansen91Lidköpings IS10,18
2Saga Kullenbäck91Lidköpings IS10,66

F 19 Höjd Final18/1  14:20
       
1Louise Lindberg91Trollhättans SK1,65
2Caroline Hartung90Lidköpings IS1,59
3Saga Kullenbäck91Lidköpings IS1,40

F 19 Höjd Final  1,30 1,35 1,40 1,45 1,50 1,53 1,56 1,59 1,62 1,65 1,70
Louise Lindberg - - - - - - o o o o xxx
Saga Kullenbäck o o o xxx
Caroline Hartung - o o o o o xo xxo xxx

F 19 Stav Final18/1  12:00
       
1Linda Carlsson90IK Ymer Friidrott3,55

F 19 Stav Final  3,35 3,45 3,55 3,65
Linda Carlsson o xo o xxx

F 19 Längd Final18/1  17:10
       
1Elin Yngve90Falköpings AIK5,06
2Caroline Hartung90Lidköpings IS4,93
3Sara Lidén90IK Ymer Friidrott4,76
4Isabell Jokiaho90IK Ymer Friidrott4,68
5Alexandra Johansen91Lidköpings IS4,67
6Isabella Pettersson Öh91Mariestads AIF4,64
7Elin Lundén91IK Ymer Friidrott4,31
 Caroline Tegel90Trollhättans SKdns

F 19 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Elin Lundén 4,12 3,97 4,31 x x 4,26
Sara Lidén 4,61 4,76 3,04 4,74 4,62 4,60
Elin Yngve 4,85 x 5,06 4,85 4,89 4,96
Caroline Tegel dns
Isabella Pettersson Öh 4,33 4,46 x x 4,64 x
Alexandra Johansen 4,48 4,67 x 4,42 4,25 x
Caroline Hartung 4,65 4,38 2,91 4,92 4,79 4,93
Isabell Jokiaho 4,01 4,27 4,68 4,36 - 4,53

F 19 Tresteg Final18/1  13:50
       
1Caroline Hartung90Lidköpings IS10,19
2Stephanie Franksson91IK Ymer Friidrott10,07
3Stina Nolbrant91IK Ymer Friidrott9,76
4Elin Lundén91IK Ymer Friidrott9,66
 Mia Svensson91Mariestads AIFdns
 Linda Nilsson91Tibro AIK FIKdns

F 19 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Stephanie Franksson 10,07 9,91 9,86 9,87 9,21 9,78
Stina Nolbrant x 9,38 9,56 9,76 9,15 9,07
Elin Lundén 9,48 9,62 9,62 9,54 9,66 9,62
Mia Svensson dns
Linda Nilsson dns
Caroline Hartung 9,42 9,90 9,72 10,19 9,81 -

F 19 Kula Final18/1  11:00
       
1Nathalie Magnusson90Tibro AIK FIK10,43
2Emma Hansson91Falköpings AIK10,42
3Saga Kullenbäck91Lidköpings IS9,40
4Alexandra Johansen91Lidköpings IS8,98
5Stina Nolbrant91IK Ymer Friidrott8,40

F 19 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Stina Nolbrant 7,45 8,15 8,40 7,89 7,32 8,11
Emma Hansson 9,41 10,42 10,27 9,87 9,83 x
Nathalie Magnusson 9,36 8,80 9,90 9,36 10,43 9,96
Saga Kullenbäck 9,00 9,02 9,34 9,40 9,11 x
Alexandra Johansen 8,44 8,76 8,67 8,98 7,30 8,34

F 17 60m Försök18/1  11:10

Heat 1
       
1Isabel Annerfalk93IF Hagen8,00q
2Malin Dahl93SOK Träff8,25q
3Mathilda Freed93Tibro AIK FIK8,44q
4Ingrid Aronsson92IK Ymer Friidrott8,47q
5Sofie Johansson93Istrums SK10,00

Heat 2
       
1Carolina Sjöberg92Mariestads AIF7,95q
2Matilda Olausson93IK Ymer Friidrott8,57q
3Hanna Dickér92IK Ymer Friidrott8,68q
4Therese Källholm92IK Ymer Friidrott8,86q
5Suzanna Strandh92IK Ymer Friidrott9,03

F 17 60m Final18/1  14:10
       
1Carolina Sjöberg92Mariestads AIF7,81
2Isabel Annerfalk93IF Hagen8,01
3Malin Dahl93SOK Träff8,34
4Ingrid Aronsson92IK Ymer Friidrott8,47
5Mathilda Freed93Tibro AIK FIK8,55
6Matilda Olausson93IK Ymer Friidrott8,58
 Therese Källholm92IK Ymer FriidrottDNS
 Hanna Dickér92IK Ymer FriidrottDNS

F 17 400m Final18/1  15:15

Heat 1
       
1Matilda Olausson93IK Ymer Friidrott1,03,70
2Malin Andersson92Lidköpings IS1,03,87
3Josephine Edman93IK Ymer Friidrott1,06,54

Heat 2
       
1Frida Kristiansson92IK Ymer Friidrott1,05,92
2Felicia Magnusson93IK Bergaström1,07,41
3Sofia Drackner92Lidköpings IS1,09,14

Heat 3
       
1Malin Dahl93SOK Träff1,03,61
2Malin Strand93Istrums SK1,07,34
3Annika Rydgård92Mariestads AIF1,11,40

F 17 400m Final - Sammanställning
       
1Malin Dahl93SOK Träff1,03,61
2Matilda Olausson93IK Ymer Friidrott1,03,70
3Malin Andersson92Lidköpings IS1,03,87
4Frida Kristiansson92IK Ymer Friidrott1,05,92
5Josephine Edman93IK Ymer Friidrott1,06,54
6Malin Strand93Istrums SK1,07,34
7Felicia Magnusson93IK Bergaström1,07,41
8Sofia Drackner92Lidköpings IS1,09,14
9Annika Rydgård92Mariestads AIF1,11,40

F 17 1500m Final18/1  17:20
       
1Malin Strand93Istrums SK5,12,05
2Frida Kristiansson92IK Ymer Friidrott5,14,65
3Malin Andersson92Lidköpings IS5,24,47

F 17 60m häck Final18/1  10:20
       
1Carolina Sjöberg92Mariestads AIF8,89
2Maria Krogh93Falköpings AIK9,28
3Ingrid Aronsson92IK Ymer Friidrott9,32
4Frida Jönsson92Lidköpings IS9,85

F 17 Höjd Final18/1  10:00
       
1Pia Liedholm92Falköpings AIK1,56(1,30)
2Isabel Annerfalk93IF Hagen1,56(x)
3Johanna Fransson93Trollhättans SK1,53
 Antonia Wijkström92Lidköpings IS

F 17 Höjd Final  1,40 1,45 1,50 1,53 1,56 1,59
Pia Liedholm - - o o o xxx
Johanna Fransson o o o o xxx
Isabel Annerfalk - o o o o xxx

F 17 Stav Final18/1  12:00
       
1Lina Häger93Falköpings AIK2,45
2Suzanna Strandh92IK Ymer Friidrott2,45

F 17 Stav Final  2,25 2,35 2,45 2,55
Suzanna Strandh xo o o xxx
Lina Häger o o o xxx

F 17 Längd Final18/1  10:00
       
1Frida Jönsson92Lidköpings IS4.51
2Josefine Hagström93Istrums SK4.16
3Sofia Drackner92Lidköpings IS4.12
4Felicia Magnusson93IK Bergaström4.08
 Therese Källholm92IK Ymer Friidrottdns
 Felicia Swenzon92Falköpings AIKdns
 Mathilda Freed93Tibro AIK FIKdns
 Antonia Wijkström92Lidköpings ISdns

F 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Josefine Hagström x 4.16 4.13 4.12 4.12 x
Therese Källholm dns
Felicia Magnusson x 3.85 x 4.08 3.63 x
Felicia Swenzon dns
Mathilda Freed dns
Frida Jönsson 4.24 4.31 4.51 x - x
Antonia Wijkström dns
Sofia Drackner 3.77 x x 3.91 4.11 4.12

F 17 Tresteg Final18/1  13:50
       
1Felicia Magnusson93IK Bergaström8,75

F 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Felicia Magnusson x 8,75 8,69 8,62 x x

F 17 Kula Final18/1  14:30
       
1Marielle Bengtsson93Trollhättans SK11,79
2Suzanna Strandh92IK Ymer Friidrott10,24
3Josefine Hagström93Istrums SK9,70
4Sandra Bark92IK Ymer Friidrott9,19
5Sandra Sandin92Herrljunga SK FK8,18
6Viktoria Johansson93Herrljunga SK FK7,48
7Sofie Johansson93Istrums SK5,35
 Louise Danielsson93Istrums SKdns

F 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Suzanna Strandh 9,94 10,05 10,24 10,14 9,74 10,14
Josefine Hagström x 9,68 x 8,48 6,52 9,70
Sofie Johansson 5,08 x 5,08 4,97 4,23 5,35
Louise Danielsson dns
Marielle Bengtsson x 11,46 x 11,79 11,66 11,21
Viktoria Johansson 7,48 6,69 - 6,95 7,09 7,03
Sandra Sandin 6,61 7,28 7,45 8,18 7,07 7,65
Sandra Bark 9,14 8,25 8,39 8,64 9,19 8,57

F 15 60m Försök18/1  11:30

Heat 1
       
1Amanda Odesjö94Alingsås IF8,17q
2Felicia Sundblad94Lidköpings IS8,72
3Sofie Bruksås95IK Ymer Friidrott8,81
4Shade Oluware95IK Ymer Friidrott8,81
5Julia Tienvieri95Trollhättan FIK - Friidrott9,21
6Larina Zetterström95Mariestads AIF9,38
 Emina Hromic94IK Ymer Friidrott 

Heat 2
       
1Linnea Björninger94IK Ymer Friidrott8,19q
2Cecilia Furhoff94IF Hagen8,23q
3Andrea Lennartsson94Trollhättans SK8,40q
4Karin Grann95Alingsås IF8,53q
5Sofia Gustavsson94Mariestads AIF8,58q
6Elin Jonsson95IK Ymer Friidrott8,93
7Jenny Liedström94Istrums SK9,64

Heat 3
       
1Sanna Adolfsson95Svenljunga IK8,53q
2Alicia Ekström94IK Ymer Friidrott8,67q
3Linnea Abrahamsson95IK Ymer Friidrott8,67
4Emma Helin95IK Ymer Friidrott8,75
5Frida Gustafsson94Alingsås IF8,79
6Emilia Sundberg94Lidköpings IS8,84
7Josefin Sennerteg94IK Ymer Friidrott10,63

Heat 4
       
1Angelique Ullberg95IK Ymer Friidrott8,82
2Hanna Börjesson94Lidköpings IS9,01
3Emma Sjöberg95Falköpings AIK9,05
4Josefine Stadig95IK Ymer Friidrott9,29
5Jennifer Nyborg94Istrums SK9,50
6Maria Lund95IK Ymer Friidrott9,62
7Malin Sandberg95Alingsås IF9,63

F 15 60m Final18/1  14:00
       
1Amanda Odesjö94Alingsås IF8,14
2Linnea Björninger94IK Ymer Friidrott8,23
3Cecilia Furhoff94IF Hagen8,24
4Andrea Lennartsson94Trollhättans SK8,47
5Karin Grann95Alingsås IF8,53
6Sofia Gustavsson94Mariestads AIF8,54
7Sanna Adolfsson95Svenljunga IK8,55
8Alicia Ekström94IK Ymer Friidrott8,66

F 15 200m Final18/1  16:50

Heat 1
       
1Amanda Odesjö94Alingsås IF27,26
2Elin Axelsson94Trollhättans IF27,66
3Alice Andersson94IK Ymer Friidrott27,88
 Jessica Wallenius94IK Ymer FriidrottDQ

Heat 2
       
1Shade Oluware95IK Ymer Friidrott29,22
2Emilia Sundberg94Lidköpings IS30,61
3Jonna Stenlund95Alingsås IF30,96
4Larina Zetterström95Mariestads AIF32,85

Heat 3
       
1Cecilia Furhoff94IF Hagen28,32
2Emma Gustafsson95IK Ymer Friidrott29,78
3Klara Westman95Trollhättan FIK - Friidrott31,68

F 15 200m Final - Sammanställning
       
1Amanda Odesjö94Alingsås IF27,26
2Elin Axelsson94Trollhättans IF27,66
3Alice Andersson94IK Ymer Friidrott27,88
4Cecilia Furhoff94IF Hagen28,32
5Shade Oluware95IK Ymer Friidrott29,22
6Emma Gustafsson95IK Ymer Friidrott29,78
7Emilia Sundberg94Lidköpings IS30,61
8Jonna Stenlund95Alingsås IF30,96
9Klara Westman95Trollhättan FIK - Friidrott31,68
10Larina Zetterström95Mariestads AIF32,85
 Jessica Wallenius94IK Ymer FriidrottDQ

F 15 1000m Final18/1  17:50
       
1Elin Axelsson94Trollhättans IF3,10,71
2Emilia Elofsson95Lidköpings IS3,15,98
3Alice Andersson94IK Ymer Friidrott3,17,20
4Johanna Holmén Svensson95Alingsås IF3,50,08
5Jonna Stenlund95Alingsås IF3,55,66
 Josefine Stadig95IK Ymer FriidrottDNS
 Klara Westman95Trollhättan FIK - FriidrottDNS

F 15 60m häck Final18/1  10:30
       
1Jessica Wallenius94IK Ymer Friidrott9,92
2Josefine Stadig95IK Ymer Friidrott11,01
3Maria Lund95IK Ymer Friidrott12,69

F 15 Höjd Final18/1  10:00
       
1Sara Schnorrenberger94IK Bergaström1,60
2Erica Öjdefors95IK Ymer Friidrott1,54
3Alicia Ekström94IK Ymer Friidrott1,54
4Emilia Elofsson95Lidköpings IS1,51
5Shade Oluware95IK Ymer Friidrott1,51
6Ida Johansson95Svenljunga IK1,48
7Olivia Westberg95Svenljunga IK1,48
8Marie Fransson95Falköpings AIK1,45
9Hanna Börjesson94Lidköpings IS1,45
10Rebecca Järvelä-Hecktor95IK Bergaström1,40
11Elin Jonsson95IK Ymer Friidrott1,40
12Sofie Bruksås95IK Ymer Friidrott1,30
12Julia Tienvieri95Trollhättan FIK - Friidrott1,30
14Larina Zetterström95Mariestads AIF1,25
 Linnea Wennergren94IK Ymer FriidrottX

F 15 Höjd Final  1,15 1,20 1,25 1,30 1,35 1,40 1,45 1,48 1,51 1,54 1,57 1,60 1,63
Shade Oluware - - - - - - o o xxo xxx
Elin Jonsson - o o o o xo xxx
Alicia Ekström - - - - - - o o xo xxo
Erica Öjdefors o o o o o o o o xo o xxx
Emilia Elofsson - - - - - o xo xo xo xxx
Sofie Bruksås - o o o xxx
Ida Johansson - - - o o o o xo xxx
Olivia Westberg - - - o o o xxo xo xxx
Rebecca Järvelä-Hecktor o o o o o o xxx
Sara Schnorrenberger - - - - - o o xo o xo xxo xo xxx
Marie Fransson - - o o xo xo o xxx
Larina Zetterström o o xxo xxx
Julia Tienvieri o o o o xxx
Hanna Börjesson - - - o o o xxo xxx
Linnea Wennergren

F 15 Stav Final18/1  12:00
       
1Nina Magnusson94Falköpings AIK2,25
2Isabelle Larsson94Falköpings AIK2,25

F 15 Stav Final  1,95 2,05 2,15 2,25 2,35
Nina Magnusson o o o o xxx
Isabelle Larsson o xo o xxo xxx

F 15 Längd Final18/1  15:40
       
1Sara Kristersson94Tibro AIK FIK4.55
2Emilia Sundberg94Lidköpings IS4.53
3Andrea Lennartsson94Trollhättans SK4.52
4Emilia Elofsson95Lidköpings IS4.47
5Shade Oluware95IK Ymer Friidrott4.45
6Sofia Johansson94IK Ymer Friidrott4.44
7Marina Sutinen94Tingbergs AIS4.42
8Erica Öjdefors95IK Ymer Friidrott4.32
9Hanna Börjesson94Lidköpings IS4.24
10Johanna Holmén Svensson95Alingsås IF4.19
11Nina Magnusson94Falköpings AIK4.08
12Ida Lundblad95Tibro AIK FIK3.96
13Emma Gustafsson95IK Ymer Friidrott3.93
14Linnea Abrahamsson95IK Ymer Friidrott3.773.75
15Emma Sjöberg95Falköpings AIK3.773.71
16Fanny Stewenhag95Alingsås IF3.73
17Jennifer Nyborg94Istrums SK3.47
18Malin Sandberg95Alingsås IF3.34
19Jenny Liedström94Istrums SK2.97
 Sofia Gustavsson94Mariestads AIFdns
 Felicia Sundblad94Lidköpings ISdns

F 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Shade Oluware 4.27 4.29 4.29 4.20 3,97 4.45
Sofia Johansson 4.10 4.44 4.41 4.40 x x
Emma Gustafsson 3.93 3.71 3.49
Erica Öjdefors x 4.14 4.26 4.32 x 4.19
Emilia Elofsson 4.47 3.88 x 4.20 4.37 x
Jenny Liedström x 2.94 2.97
Jennifer Nyborg 3.44 3.47 x
Linnea Abrahamsson 3.77 3.75 3.68
Fanny Stewenhag 3.72 3.72 3.73
Johanna Holmén Svensson 4.07 4.19 4.19
Malin Sandberg 3.13 3.34 x
Emma Sjöberg 3.77 3.71 x
Nina Magnusson 4.08 x 4.03
Andrea Lennartsson 4.52 4.45 2.33 4.23 3.02 x
Sofia Gustavsson dns
Ida Lundblad 3.77 3.69 3.96
Sara Kristersson 4.26 4.34 4.33 4.47 4.55 4.33
Marina Sutinen 4.02 4.01 4.36 4.42 4.38 4.39
Hanna Börjesson x 4.24 x
Emilia Sundberg 4.37 x 4.53 4.35 4.29 x
Felicia Sundblad dns

F 15 Tresteg Final18/1  13:50
       
1Sara Kristersson94Tibro AIK FIK9,50
2Emma Gustafsson95IK Ymer Friidrott9,01
3Marie Fransson95Falköpings AIK8,62

F 15 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Emma Gustafsson 8,80 9,01 8,77 8,87 8,57 8,86
Marie Fransson 8,37 8,16 8,23 8,19 8,28 8,62
Sara Kristersson 9,50 9,14 9,14 8,58 8,97 8,89

F 15 Kula Final18/1  13:30
       
1Ida Lundblad95Tibro AIK FIK10.97
2Johanna Ivarson94IK Ymer Friidrott10.76
3Elinor Bergsten94IK Ymer Friidrott9.67
4Sanna Adolfsson95Svenljunga IK9.45
5Erica Öjdefors95IK Ymer Friidrott9.20
6Emma Sjöberg95Falköpings AIK8.98
7Elin Jonsson95IK Ymer Friidrott8.68
8Linnea Wennergren94IK Ymer Friidrott7.89
9Shade Oluware95IK Ymer Friidrott7.82

F 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Shade Oluware 7.32 7.32 7.82 - - -
Elin Jonsson 7.62 7.96 8.65 8.68 7.69 7.80
Erica Öjdefors 8.19 8.63 8.40 8.24 8.96 9.20
Johanna Ivarson 9.61 10.41 10.76 10.30 10.32 x
Elinor Bergsten 9.14 9.45 9.67 8.85 8.81 9.02
Sanna Adolfsson 8.14 8.87 8.56 9.45 8.81 -
Emma Sjöberg 8.52 8.82 8.98 8.71 8.89 8.56
Ida Lundblad 10.97 x 9.61 10.06 10.21 9.83
Linnea Wennergren 7.58 7.89 7.69 7.71 7.43 6.47

F 13 60m Försök18/1  11:20

Heat 1
       
1Emelie Mårtensson96IK Wilske8,62q
2Fanny Hille96Falköpings AIK8,63q
3Sara Enander96Lidköpings IS9,14q
4Emma Portar96IK Ymer Friidrott9,29q
5Nathalie Johansson96IK Ymer Friidrott9,81
6Aida Andeilja96Trollhättan FIK - Friidrott10,25

Heat 2
       
1Sandra Kallo96Trollhättan FIK - Friidrott8,59q
2Emmy Granath96IK Ymer Friidrott9,25q
3Emma Jakobsson96Svenljunga IK9,35q
4Emilia Bergsten96IK Ymer Friidrott9,75q
5Sara Kuutti96Tingbergs AIS9,88

F 13 60m Final18/1  13:20
       
1Fanny Hille96Falköpings AIK8,63
2Emelie Mårtensson96IK Wilske8,65
3Sandra Kallo96Trollhättan FIK - Friidrott8,67
4Sara Enander96Lidköpings IS9,35
5Emma Portar96IK Ymer Friidrott9,35
6Emmy Granath96IK Ymer Friidrott9,35
7Emma Jakobsson96Svenljunga IK9,37
8Emilia Bergsten96IK Ymer Friidrott9,60

F 13 200m Final18/1  16:20

Heat 1
       
1Mollie Hermansson96IK Ymer Friidrott30,26
2Stina Lagerroth96SOK Träff30,55
3Lovisa Stenberg96Istrums SK31,43

Heat 2
       
1Sandra Kallo96Trollhättan FIK - Friidrott30,09
2Sara Enander96Lidköpings IS33,22
3Jennifer Larsson96Istrums SK34,55

Heat 3
       
1Emelie Mårtensson96IK Wilske29,87
2Matilda Andersson96IK Ymer Friidrott29,96
3Sara Kuutti96Tingbergs AIS33,68

F 13 200m Final - Sammanställning
       
1Emelie Mårtensson96IK Wilske29,87
2Matilda Andersson96IK Ymer Friidrott29,96
3Sandra Kallo96Trollhättan FIK - Friidrott30,09
4Mollie Hermansson96IK Ymer Friidrott30,26
5Stina Lagerroth96SOK Träff30,55
6Lovisa Stenberg96Istrums SK31,43
7Sara Enander96Lidköpings IS33,22
8Sara Kuutti96Tingbergs AIS33,68
9Jennifer Larsson96Istrums SK34,55

F 13 800m Final18/1  17:35
       
1Matilda Andersson96IK Ymer Friidrott2,46,3m
2Sandra Kallo96Trollhättan FIK - Friidrott3,02,3m
3Linnea Andersson96Lidköpings IS3,30,2m
 Mary Börjesson96Trollhättan FIK - FriidrottDNF

F 13 60m häck Final18/1  10:45
       
1Emelie Mårtensson96IK Wilske10,63
2Emilia Danielsson96IK Ymer Friidrott11,61
3Julia Ramhult96IK Ymer Friidrott12,22
4Lina Svärd Lindesgård96IK Ymer Friidrott12,61
5Nathalie Johansson96IK Ymer Friidrott13,23
6Jennifer Larsson96Istrums SK13,74
7Sara Kuutti96Tingbergs AIS14,71

F 13 Höjd Final18/1  12:05
       
1Mollie Hermansson96IK Ymer Friidrott1,46
2Emma Persson96SOK Träff1,43
3Emilia Danielsson96IK Ymer Friidrott1,37
4Emilia Bergsten96IK Ymer Friidrott1,27
5Stina Lagerroth96SOK Träff1,22
6Sara Enander96Lidköpings IS1,22
7Emma Portar96IK Ymer Friidrott1,12
 Julia Ramhult96IK Ymer FriidrottX
 Fredrika Palmqvist96Istrums SKX
 Lisa Brorsson96IK WilskeX
 Jenny Haage96Lidköpings ISX

F 13 Höjd Final  1,07 1,12 1,17 1,22 1,27 1,32 1,37 1,40 1,43 1,46 1,49
Mollie Hermansson - - - o o o o o o o xxx
Emilia Danielsson - o o o o o o xxx
Emma Portar o o xxx
Julia Ramhult Dns
Fredrika Palmqvist Dns
Emilia Bergsten o o o o xo xxx
Lisa Brorsson Dns
Emma Persson - - - - o o o xo xxo xxx
Stina Lagerroth - - o o xxx
Jenny Haage Dns
Sara Enander - o o xxo xxx

F 13 Stav Final18/1  12:00
       
 Julia Ramhult96IK Ymer FriidrottX

F 13 Stav Final  1,75
Julia Ramhult dns

F 13 Längd Final18/1  12:05
       
1Matilda Norström96IK Ymer Friidrott4,49
2Mollie Hermansson96IK Ymer Friidrott4,44
3Emilia Danielsson96IK Ymer Friidrott4,16
4Sandra Kallo96Trollhättan FIK - Friidrott4,08
5Emma Portar96IK Ymer Friidrott3,99
6Julia Ramhult96IK Ymer Friidrott3,92
7Sara Enander96Lidköpings IS3,88
8Nathalie Johansson96IK Ymer Friidrott3,86
9Lovisa Stenberg96Istrums SK3,84
10Jennifer Larsson96Istrums SK3,733,63
11Mary Börjesson96Trollhättan FIK - Friidrott3,733,62
12Lina Svärd Lindesgård96IK Ymer Friidrott3,65
13Aida Andeilja96Trollhättan FIK - Friidrott3,39
 Sanna Oscarsson96IK Ymer Friidrottdns
 Emmy Granath96IK Ymer Friidrottdns
 Fredrika Palmqvist96Istrums SKdns
 Emilia Bergsten96IK Ymer Friidrottdns
 Lisa Brorsson96IK Wilskedns
 Jenny Haage96Lidköpings ISdns

F 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Matilda Norström 4,27 4,49 4,32 4,15 4,18 4,41
Nathalie Johansson 3,83 3,86 3,85 3,72 3,74 x
Lina Svärd Lindesgård 3,65 x 3,61 - - -
Sanna Oscarsson dns
Mollie Hermansson 4,40 4,32 4,44 4,21 4,27 4,26
Emilia Danielsson 4,16 4,11 4,12 4,16 4,04 4,03
Emmy Granath dns
Emma Portar x 3,98 3,88 3,86 3,99 3,94
Julia Ramhult 3,60 3,73 3,92 2,73 3,79 3,80
Jennifer Larsson 3,63 3,63 3,73 - - -
Fredrika Palmqvist dns
Lovisa Stenberg 3,64 3,69 3,84 - - -
Emilia Bergsten dns
Lisa Brorsson dns
Sandra Kallo 4,00 4,02 4,08 x 3,84 3,89
Mary Börjesson 3,62 3,60 3,73 - - -
Aida Andeilja 3,39 3,20 3,31 - - -
Jenny Haage dns
Sara Enander 3,86 3,88 3,82 3,87 3,81 3,72

F 13 Tresteg Final18/1  16:30
       
1Matilda Norström96IK Ymer Friidrott9,51
2Emilia Danielsson96IK Ymer Friidrott8,93
3Emma Jakobsson96Svenljunga IK8,70
4Klara Svensson96IK Ymer Friidrott8,40
5Julia Ramhult96IK Ymer Friidrott7,86
6Lina Svärd Lindesgård96IK Ymer Friidrott7,71
 Emmy Granath96IK Ymer FriidrottDNS
 Jenny Haage96Lidköpings ISDNS

F 13 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Matilda Norström 9,51 8,33 9,01 x 9,32 9,17
Lina Svärd Lindesgård 7,71 7,64 7,10 7,48 7,24 7,30
Emilia Danielsson 8,74 8,93 8,87 8,67 8,71 8,69
Emmy Granath DNS
Julia Ramhult 7,33 7,66 7,83 7,67 7,86 7,83
Klara Svensson 8,26 x 8,22 8,28 8,40 8,33
Emma Jakobsson 8,70 8,65 8,65 8,59 x 8,61

F 13 Kula Final18/1  10:00
       
1Matilda Norström96IK Ymer Friidrott9.62
2Gabriella Anjou96Tingbergs AIS7.88
 Fredrika Palmqvist96Istrums SKdns
 Therese Johansson96Herrljunga SK FKdns

F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Matilda Norström 9.37 8.69 x 9.62 9.37 9.05
Fredrika Palmqvist dns
Therese Johansson dns
Gabriella Anjou 7.88 7.78 7.33 6.80 7.44 7.87

F 12 60m Försök18/1  12:20

Heat 1
       
1Lisa Sörlin-Engström97Herrljunga SK FK8,78q
2Ebba Svantesson97Istrums SK9,02q
3Linnea Rosman97Istrums SK9,04q
4Wilma Blennov98IK Wilske9,19q
5Axelina Svenson97IK Ymer Friidrott9,64
6Linnéa Andersson98Mariestads AIF9,74
7Julia Kjörnsberg97IK Ymer Friidrott10,65
8Jonna Ramhult98IK Ymer Friidrott10,83

Heat 2
       
1Julia Blom98Mariestads AIF9,76
2Amanda Holmberg98Lidköpings IS9,77
3Sara Moensjö98IK Wilske9,82
4Lina Hallberger97Svenljunga IK9,88
5Ida Abrahamsson98IK Ymer Friidrott10,47
6Hanna Svärd Lindesgård98IK Ymer Friidrott10,72
7Ellen Andersson98Mariestads AIF10,77
8Elin Leijon97IK Ymer Friidrott12,17

Heat 3
       
1Alice Svantesson97Istrums SK9,01q
2Kajsa Sagebrand97IK Wilske9,05q
3Emma Pettersson97IK Ymer Friidrott9,44q
4Fanny Lund97IK Ymer Friidrott9,45q
5Martina Adolfsson97IK Ymer Friidrott9,59
6Lina Larsson97IK Ymer Friidrott9,89
7Louise Halvarsson97IK Ymer Friidrott9,98
8Sandra Öjdefors97IK Ymer Friidrott10,07

F 12 60m Final18/1  13:20
       
1Lisa Sörlin-Engström97Herrljunga SK FK8,77
2Ebba Svantesson97Istrums SK9,01
3Kajsa Sagebrand97IK Wilske9,01
4Alice Svantesson97Istrums SK9,13
5Linnea Rosman97Istrums SK9,22
6Wilma Blennov98IK Wilske9,22
7Fanny Lund97IK Ymer Friidrott9,40
8Emma Pettersson97IK Ymer Friidrott9,42

F 12 200m Final18/1  16:10

Heat 1
       
1Ebba Svantesson97Istrums SK31,08
2Johanna Stadig98IK Ymer Friidrott34,99
3Fanny Wärme97IK Ymer Friidrott37,01
 Sara Christiansson97Trollhättan FIK - FriidrottDNS

Heat 2
       
1Lisa Sörlin-Engström97Herrljunga SK FK30,39
2Alice Svantesson97Istrums SK30,75
3Kajsa Sagebrand97IK Wilske30,93
 Axelina Svenson97IK Ymer FriidrottDNS

Heat 3
       
1Linnea Rosman97Istrums SK31,33
2Emma Pettersson97IK Ymer Friidrott31,90
3Louise Berghem97Istrums SK33,92

Heat 4
       
1Sarah Nordin97Trollhättan FIK - Friidrott30,03
2Amanda Holmberg98Lidköpings IS33,41

F 12 200m Final - Sammanställning
       
1Sarah Nordin97Trollhättan FIK - Friidrott30,03
2Lisa Sörlin-Engström97Herrljunga SK FK30,39
3Alice Svantesson97Istrums SK30,75
4Kajsa Sagebrand97IK Wilske30,93
5Ebba Svantesson97Istrums SK31,08
6Linnea Rosman97Istrums SK31,33
7Emma Pettersson97IK Ymer Friidrott31,90
8Amanda Holmberg98Lidköpings IS33,41
9Louise Berghem97Istrums SK33,92
10Johanna Stadig98IK Ymer Friidrott34,99
11Fanny Wärme97IK Ymer Friidrott37,01
 Sara Christiansson97Trollhättan FIK - FriidrottDNS
 Axelina Svenson97IK Ymer FriidrottDNS

F 12 800m Final18/1  17:35
       
1Sara Christiansson97Trollhättan FIK - Friidrott2,40,65
2Ebba Svantesson97Istrums SK2,54,23
3Wilma Blennov98IK Wilske2,55,39
4Emma Kuutti98Tingbergs AIS2,59,41
5Lina Larsson97IK Ymer Friidrott3,03,14
6Sanna Lundqvist97IK Ymer Friidrott3,08,66
7Amanda Bergheden97Mariestads AIF3,25,29
8Alina Ödman97IK Ymer Friidrott3,29,04

F 12 60m häck Final18/1  10:40
       
1Sarah Nordin97Trollhättan FIK - Friidrott10,61
2Sanna Lundqvist97IK Ymer Friidrott12,18
3Fanny Lund97IK Ymer Friidrott12,51
4Emma Pettersson97IK Ymer Friidrott12,71
5Anna Fransson97IK Wilske13,47
6Amanda Sandin97Herrljunga SK FK13,47
7Erika Liljekvist97Svenljunga IK14,88
 Amanda Holmberg98Lidköpings ISDNS

F 12 Höjd Final18/1  11:00
       
1Louise Halvarsson97IK Ymer Friidrott1.36
2Amanda Sandin97Herrljunga SK FK1.33
3Louise Berghem97Istrums SK1.27
4Fanny Lund97IK Ymer Friidrott1.22
5Emma Pettersson97IK Ymer Friidrott1.22
6Elina Lanndalen97IK Ymer Friidrott1.22
7Sandra Öjdefors97IK Ymer Friidrott1.22
8Julia Kjörnsberg97IK Ymer Friidrott1.17
9Sara Moensjö98IK Wilske1.17
10Lina Larsson97IK Ymer Friidrott1.12
 Axelina Svenson97IK Ymer FriidrottX

F 12 Höjd Final  1.02 1.07 1.12 1.17 1.22 1.27 1.30 1.33 1.36 1.39
Axelina Svenson dns
Lina Larsson xo o xo xxx
Sandra Öjdefors o o xo o xo xxx
Louise Berghem o o o o o xxo xxx
Fanny Lund o o o o o xxx
Elina Lanndalen o o o o xo xxx
Louise Halvarsson o o o o xo xo xo o xxo xxx
Sara Moensjö o o o xxo xxx
Emma Pettersson o o o xo o xxx
Amanda Sandin o o o o o o o o xxx
Julia Kjörnsberg o o xxo o xxx

F 12 Längd Final18/1  13:20
       
1Sarah Nordin97Trollhättan FIK - Friidrott4.64
2Ebba Svantesson97Istrums SK4.11
3Alice Svantesson97Istrums SK3.95
4Sanna Lundqvist97IK Ymer Friidrott3.91
5Wilma Blennov98IK Wilske3.90
6Amanda Bergheden97Mariestads AIF3.83
7Kajsa Sagebrand97IK Wilske3.78
8Axelina Svenson97IK Ymer Friidrott3.743.73
9Louise Halvarsson97IK Ymer Friidrott3.743.54
10Emma Pettersson97IK Ymer Friidrott3.69
11Martina Adolfsson97IK Ymer Friidrott3.61
12Elina Lanndalen97IK Ymer Friidrott3.56
13Sara Moensjö98IK Wilske3.53
14Emma Kuutti98Tingbergs AIS3.48
15Linnéa Andersson98Mariestads AIF3.47
16Louise Berghem97Istrums SK3.41
17Julia Kjörnsberg97IK Ymer Friidrott3.36
18Matilda Kretschmer97IK Ymer Friidrott3.33
19Julia Blom98Mariestads AIF3.30
20Erika Liljekvist97Svenljunga IK3.12
21Hanna Svärd Lindesgård98IK Ymer Friidrott2.96
22Ida Abrahamsson98IK Ymer Friidrott2.70
23Ellen Andersson98Mariestads AIF2.59
24Elin Leijon97IK Ymer Friidrott2.25
 Amanda Holmberg98Lidköpings ISdns
 Evelina von Schedvin97IK Ymer Friidrottdns

F 12 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Sanna Lundqvist 3.77 3.73 3.91 3.72 3.77 x
Axelina Svenson 3.74 3.71 3.61 3.67 3.66 3.73
Elin Leijon 2.14 2.25 2.22
Sarah Nordin 4.41 4.24 4.51 4.30 4.64 4.55
Ebba Svantesson - 4.11 3.95 3.93 3.97 4.00
Alice Svantesson - 3.95 3.60 3.81 3.72 3.61
Louise Berghem 3.41 x x
Ida Abrahamsson 2.70 2.40 x
Hanna Svärd Lindesgård 2.80 2.96 x
Elina Lanndalen 3.45 3.23 3.56
Louise Halvarsson 3.74 3.54 3.48
Erika Liljekvist 3.12 2.98 3.11
Linnéa Andersson 3.40 3.47 x
Ellen Andersson 2.59 2.56 2.58
Julia Blom 3.30 3.11 x
Kajsa Sagebrand - 3.65 3.78 3.52 3.71 3.67
Wilma Blennov - 3.82 3.90 3.85 3.85 3.88
Sara Moensjö 3.46 3.48 3.53
Matilda Kretschmer 3.33 3.16 2.36
Emma Pettersson - 3.58 3.69
Emma Kuutti 3.48 3.40 3.20
Amanda Holmberg dns
Martina Adolfsson 3.52 3.56 3.61
Julia Kjörnsberg 3.33 3.36 3.21
Evelina von Schedvin dns
Amanda Bergheden 3.82 3.66 3.43 3.71 3.83 3.11

F 12 Tresteg Final18/1  16:30
       
1Linnea Rosman97Istrums SK8,54
2Sanna Lundqvist97IK Ymer Friidrott8,04
3Anna Fransson97IK Wilske7,66
4Matilda Kretschmer97IK Ymer Friidrott7,14
5Alina Ödman97IK Ymer Friidrott6,90

F 12 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Sanna Lundqvist 8,03 x 8,04 7,66 7,53 7,81
Alina Ödman 6,90 6,50 x 6,46 6,25 6,06
Anna Fransson 7,59 7,66 7,50 7,61 7,63 7,63
Matilda Kretschmer 7,13 x 6,85 6,79 7,14 7,13
Linnea Rosman x 8,28 7,73 8,23 7,39 8,54

F 12 Kula Final18/1  10:00
       
1Sarah Nordin97Trollhättan FIK - Friidrott9.38
2Louise Berghem97Istrums SK7.74
3Sandra Öjdefors97IK Ymer Friidrott7.40
4Lina Hallberger97Svenljunga IK7.22
5Amanda Holmberg98Lidköpings IS7.11
6Emma Pettersson97IK Ymer Friidrott6.34
7Anna Fransson97IK Wilske5.58
8Emilia Anjou98Tingbergs AIS4.57

F 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Sandra Öjdefors 7.02 6.93 7.40 7.31 6.54 6.30
Sarah Nordin 9.24 8.77 8.72 9.38 8.40 9.14
Louise Berghem 6.81 7.60 7.36 7.29 7.74 5.66
Lina Hallberger 6.78 6.90 7.22 6.87 7.08 6.85
Anna Fransson 5.58 4.71 5.24 4.90 4.96 5.15
Emma Pettersson 6.34 5.32 6.16 6.30 6.28 5.83
Emilia Anjou 4.53 4.57 4.13 4.26 4.04 4.14
Amanda Holmberg 6.60 6.52 6.66 6.69 7.03 7.11

UD 60m Final18/1  13:40
       
1Ida Sjöberg92Grönelunds HIF9,71
2Linda Nilsson91Tibro AIK FIK9,74

UD 400m Final18/1  14:40
       
1Rose-Marie Richardsson85Grönelunds HIF1,17,39
2Linda Nilsson91Tibro AIK FIK1,22,29
3Maria Brage88IF Kville1,30,46

UD Höjd Final18/1  12:55
       
1Linda Nilsson91Tibro AIK FIK1,20
2Rose-Marie Richardsson85Grönelunds HIF1,10

UD Höjd Final  1,00 1,05 1,10 1,15 1,20
Rose-Marie Richardsson o o o xxx
Linda Nilsson o o xxo o o

R2H 60m Final18/1  13:40
       
1Kristoffer Hallner91Vårgårda IK12,4M
 Oscar Berggren97Borås HIFDNS

R2H 400m Final18/1  14:40
       
1Kristoffer Hallner91Vårgårda IK1,08,50
 Oscar Berggren97Borås HIFDNS


© Arena 2.0, RunPro Systems